חיפוש באינדקס עסקים

שפרה מחזירה את תסרוקת הקארה לאופנה

פורסם מאת: barosh בתאריך: 10 נובמבר 2008

אם חשבתם שעבר זמנו של הקארה חישבו שוב. העיצוב שכה זוהה עם דמותה של מלכת מצרים קליאופטרה זוכה לאחרונה לתקופה של עדנה ונחת ומתיישב מעל כל ראש של סלב רענן, בסגנון עכשווי במיוחד. חברתתסרוקת קארה - אנג’לה טטרו. שוורצקופף הידועה כמכתיבת אופנה בכל הקשור לתחום השיער, מבשרת לקראת החורף הקרוב על שובו של הקארה שלשיטתה ילך ויתחזק. הקארה שמלבד היותו קלאסי, ישודרג לסגנונות שונים כמו קארה קצר, א-סימטרי, או מדורג וצבעי השיער יגיעו כהשלמה למראה הכללי, כאשר הגוון האדום נחושתי והשוקולד יחזרו בגדול על כל גווניהם.
"עיצוב השיער בסגנון הקארה פרץ אל חיינו כבר בשנות ה-60, כאשר מעצבי שיער מלונדון יצרו קו תספורת חדש, אשר לראשונה היה מוגדר וחד משמעי", כך אומר מעצב השיער אבי מלכה. "הדיוק שבגזירת השיער גרם למעצבים באותה תקופה ליצור קו שיער מעוצב אשר תהיה לו אמירה אופנתית תוך שמירה על הגיאומטריות והדיוק של מסגרת השיער", הוסיפה מעצבת השיער אנג’לה טטרו.
עם חזרתו של סגנון הקארה בשנה האחרונה, אנו נזכרים בניחוחות של אז אך יחד עם זאת, ערים לשדרוגים אשר חלו עם השנים והתאימו את העיצוב הזה לתקופתנו. הקארה של היום מולבש על השיער באורכים שונים תוך שמירה על מבנהו הבסיסי ומאופיין בקווים מודגשים וברורים.
היתה זו ויקטוריה בקהאם, אשר לקחה את הטרנד הזה כמה צעדים קדימה כשבצעד נועז, עשתה את הבלתי יאמן: גם קיצצה, גם צבעה וגם הפכה עד מהרה למודל לחיקוי של חברותיה הסלביות, אשר מיהרו לאמץ את הסגנון. הקארה אותו הציגה בקהאם היה לא שגרתי, משופע בשפיצים וגוונים אשר התחיל בגווני הבלונד ועד מהרה נצבע לחום שזור בקצוות זהובים. בקטלוג Essential Looks לחורף 2008, חושפת שוורצקופף מגמות נועזות, עכשוויות וחובקות עולם בעיצוב השיער וטיפוחו. אופנת ה- Essential Looks מציגה את החידושים הלוהטים בתחום השיער, אותה יצרו מעצבי שיער מהמובילים בעולם בשיתוף מעצבי אופנה מובילים כדוגמת CHANNEL, Victor & Rolfe , Balenciaga ומאפרים ידועי היוצרים Total Look מושלם. ע"פ הטרנדים בקטלוג מסתבר שקיימים מספר סגנונות קארה ואלה הם הסגננות הנבחרים:

  • קארה קלאסי מדורג: עיצוב תספורת באורך בנוני עד לכתפיים תוך שמירה על קצוות מעוגלים ואורך אחידשוורצקופף - קארה חורף 2009 מלפנים ומאחור. התספורת מתאימה לשיער במרקם גלי עד חלק ותהיה פרקטית ונוחה לעיצוב גם בבית. בחלק הקדמי השיער יהיה סימטרי ומדויק ומאוזן לשני הצדדים.
  • קארה א-סימטרי: עיצוב תספורת שבסופה הקצוות יהיו באורכים שונים ולא יהיה קשר בין הצדדים מבחינת האורכים בקצוות.
    חלק מהשיער יהיה ארוך יותר מחלקו השני בצד הנגדי. בנוסף יהיה נכון לבקש "פוני" קצר ומלא להשלמת המראה הנכון לתספורת זו. מתאים במיוחד לשיער חלק וגולש.
  • קארה מדורג: עיצוב תספורת עם דגש על השיער בחלקו האחורי.
    השיער מאחור בצמוד לעורף ייגזר כך שיהיה בסופו מעוגל פנימה וקצוות השיער יתעגלו בטבעיות אל החלק הפנימי של השיער. נוח במיוחד לנשים המעוניינות בשיער במראה קלאסי ומעודן.
  • קארה קצר מלפנים: עיצוב תספורת עם דגש על מסגרת הפנים. קו צמיחת השיער מצד לצד כולל אזור הפוני שעל המצח ייגזר בצמוד לקו צמיחת השיער וייוצר מראה של שיער קצר מאוד מלפנים.
    התספורת תראה מאוד שונה וייחודית לנשים המעוניינות בקו עיצובי מאוד דינאמי עם נוכחות. ותתאים במיוחד לנשים בעלות שיער במרקם חלק ויישר ללא נפח.

ישראל כאמור, שוב אינה נשארת מאחור, וכיאה למאניית "האח הגדול" שתוקפת את ארצנו הקטנטנה, מצטרפת גם ישראל לחברותיה באירופה ובאמריקה וגאה להכריז על שובו של הקארה. הקארה של שפרה הדיילת המהוללת בישר על פריצתו של הטרנד הנושן ובדומה לפונינט (הפוני של נינט טייב שאחראי עליו מעצב השיער רפי חובב לשוורצקופף) מקבל הטרנד החדש טייטל בשם :"תספורת שפרה". הקארה של הדיילת מהריאלטי הוא קצרצר, עם פוני מיושר ומעוצב, קארה שיקי ופשוט, אולם חזונה של שוורצקופף העולמית הוא לחזק את התספורת בשלל ואריציות נוספות, כפי שהוצגו בקטלוג החורף של החברה. מיטב מעצבי השיער של החברה נאלצו ליישר קו עם הטרנד המתחזק ובקטלוגי החורף כבר הוצגו ואריאציות נוספות לקארה המיתולוגי. צדוק בהרי הציג קארה בצבעי שיער זרחנים ואנג’לה טטרו הציגה קארה מאורך ומעוגל בצבעי שוקולד אדמדם, טרנד הקארה מקבל חיזוק גם ממותג הטיפוח היפני- שיסיידו אשר הציג בעבר מראה איפור ושיער בהשראת מראה הגיישה יפנית, וגם במראה החורף של מותג האיפור פופה, אשר בחר בדוגמנית בעלת קארה להוביל את מראה הויטנג’ העכשווי שלהם.

קארה - צדוק בהרי   סגנונות קארה קלאסיים - אבי מלכה


צדוק בהרי – קארה מחוצף.                סגנונות קארה קלאסיים – אבי מלכה.      

קארה - שוורצקופף חורף 2009   שפרה מחזירה את תסרוקת הקארה לאופנה


קארה – שוורצקופף חורף 2009.עמוד זה נצפה: 476 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור