חיפוש באינדקס עסקים

ריסים ארוכים

פורסם מאת: barosh בתאריך: 5 דצמבר 2010

אנו לא מייחסים להם יותר מידי חשיבות, אך לריסים המעטרים את עינינו יש חשיבות גדולה יותר מעבר לאסתטיות – הם מגנים מפני לכלוך, אבק ועצמים זרים ושונים אשר עלולים לפגוע בקרנית העין. אך ישנם אנשים שאינם מגובים בריסים: חלקם נכוו קשות, אחרים סובלים ממחלות אשר ריסים ארוכים - רוית אסףגורמות לשיער הגוף לנשור ואחרים פשוט נולדו עם ריסים דלילים, קצרים ועדינים מהממוצע.
במהלך השנים יצרניות קוסמטיקה שונות ניסו להמציא תכשירים קוסמטיים מעודדי צמיחה לריסים.
בשנת 2005 הושק הסרום הראשון מבית ז’אן מריני שמטרתו הייתה לזרז את צמיחת הריסים, ההצלחה לא איחרה להגיע אולם בשנת 2007 שם ה-FDA קץ לחגיגה כשקבע כי מוצרים המגדירים את עצמם כמעודדי צמיחת שיער הם למעשה תרופות, ולכן עליהם לעבור את כל הבירוקרטיה עד לקבלת האישורים המתאימים.
יש הסבורים שאם העיניים הן החלון שלנו לעולם, אזי המסקרה היא החלון של העולם אל עינינו. עד המאה ה-19 נאלצו נשים להזליף טיפות חמות של שעווה על הריסים כשהן רצו לעפעף למרחקים ארוכים.
היום, למרבה השמחה, יש לנו אמצעי קצת יותר נוח בדמותה של המסקרה. רוית אסף, מנהלת רשת מרכזי הדרכה למקצועות האיפור סבורה כי "מסקרה היא הלחם והחמאה של איפור, ומצד שני הדובדבן שבקצפת".
לדבריה זה מוצר שהרבה מאוד נשים בארץ מוותרות עליו או מגזימות איתו, כשבעיקרון היא אמורה להיות החברה הכי טובה שלהן.
"מסקרה מדגישה ומחמיאה למה שיש, ממש כמו חזייה טובה. זו המסגרת הכי טובה לעיניים והכי סודית כי רוב הגברים לא ישימו לב אליה, הם רק יחשבו שאת נראית טוב יותר וכל מה שעשית זה שמת מסקרה".
מאריכה, מעגלת, מפרידה, מעבה – רוב המסקרות זורקות הבטחות מבלבלות, וכדי לדעת במה כדאי לבחור רצוי להתחיל בלבחון את הריסים.
אם בורכתן בריסים ארוכים ומלאים, מומלץ לרכוש מסקרה מעגלת או מעבה. אם הריסים דקים וקצרים, מומלץ ללכת על מסקרה מאריכה. חיי המדף של המסקרה אינם ארוכים – מרביתן מחזיקות מעמד עד 6 חודשים מרגע הפתיחה.
הדבר החשוב ביותר לדעת הוא שקיימת סכנה של החדרת זיהומים לעין לכן יש להקפיד על תאריך התפוגה, לא להעביר את המסקרה בין חברות, ולאחסנה במקום קריר ומוצל.

שירותי מספרה
ריסים ארוכים - יניב קצבטרנד חדש שהגיע לארץ לאחרונה הוא שירותי תספורת לריסים. מעצב השיער יניב קצב מסביר: "בשל העובדה שהריסים הם שיער לכל דבר, גם הם אורכים כאשר מספרים אותם. בעולם כבר ידוע שהדרך הטבעית להארכת הריסים היא לספר אותם אחת לשבועיים. עוד הוסיף המעצב והדגיש: לא מומלץ לספר את הריסים לבד בבית, כייוון שמדובר בשערות דקות וחלשות מאוד, וגזירה לא נכונה או קצרה מידי עלולה לגרום  להן לנזק משמעותי".
שיטה נוספת להדגשת והארכת הריסים היא צביעת ריסים. "צביעת הריסים מתבצעת באמצעות צבע מיוחד, ממש בדומה לטכניקה של צביעת שיער. הריסים הצבועים נראים מרוחים במסקרה אולם יש לחדש את הצבע אחת לשלושה שבועות".

הלחמת ריסים
יש הטוענים כי אותם מסקרות מאריכות ומעגלי ריסים הם למעשה כלי נשק ישנים ומסורבלים שלא תמיד מנצחים במלחמה נגד ריסים עייפים. האמצעים החדשניים והקיצוניים יותר להדגשת הריסים כבר הגיעו לישראל, הלחמת ריסים וניתוח להשתלת ריסים הולכים ונעשים פופולאריים עם הזמן. על אף שהייעוד המקורי של השיטות הוא טיפול באנשים שאיבדו לחלוטין את הריסים והגבות ריסים ארוכים - הברבורמחמת מחלה, מסתמן כי כ-90 אחוז מהמנותחות עוברות את הפרוצדורות מסיבות אסתטיות בלבד.
לדברי בוני בקר, מנהלת "הברבור" – המרכז לקוסמטיקה מדעית: "הריסים מדגישים ותוחמים את קווי העין, מוסיפים הבעה לעיניים ומצליחים לשנות את מראה העין ואף לטשטש מבנה בעייתי כמו עין שקועה או קטנה".
לדבריה תם זמנו של טרנד הדבקת הריסים המלאכותיים בבית: "השימוש אינו ידידותי, התהליך ארוך, דורש השקעה של זמן רב ומעניק תוצאה סופית לא אחידה". "מעתה" היא מוסיפה "כדאי להשאיר את השימוש בריסים מלאכותיים לאנשי המקצוע ולאמץ את מראה ריסים שופע בתהליך קצר שנועד להלחים ריסים מלאכותיים".
טכניקת הלחמת הריסים פותחה בדיוק בשביל אותן נשים שהטבע לא חנן אותן בריסים מושלמים. "קיימות טכניקות חובבניות רבות בהן משתמשות נשים להארכת ריסיהן, שהמוכרת שבהן היא קניית ריסים מלאכותיים והדבקה עצמית שלהן" אומרת בקר ומוסיפה: "הריסים המלאכותיים מסוג זה יהיו זולים יחסית, אך חסרונם הבולט הוא שהם יחזיקו מעמד רק ליום אחד. בנוסף, ריסים מלאכותיים אלו נראים לרוב מוגזמים, הם מושכים יותר מדי תשומת לב, הם לא תמיד נוחים, והאפקט שהם יוצרים הוא דרמטי מאוד. נוסף על כך, משום שאת הריסים המלאכותיים מדביקות לעצמן נשים ללא מומחיות או התמקצעות, נוצר מצב שרוב הריסים הללו מודבקים באופן מרושל, דבר המשווה לנשים מראה מעט מגוחך וזול. הטיפול החדשני שאנו מציעים במרכז הטיפולים שלנו מבוצע בריסים מיוחדים ואיכותיים של חברת "פרמננט-סולושיין" אשר באמצעותם יהא המראה המתקבל משכנע וטבעי בהרבה מתחליפי הריסים המלאכותיים הנמכרים בחנויות הטיפוח השונות. תכליתו של התהליך הוא ליצור הרגשה של ריסים שהוארכו באופן טבעי וזו גם הסיבה שאפילו הדבק בו עושים שימוש הוא דבק בצבע העור האישי של המטופלת". אורך הריסים נקבע בהתאם לנסיבות ולרצון הלקוחה. אפשר לבחור את צבע הריסים, מהשחור הקלאסי ועד לסגול האקזוטי. אגב, כדי להאריך את חיי הריסים ממליצה בקר להימנע מהתערבויות מכאניות, שפשוף העיניים וכמובן שינה על הפנים בתוך הכרית.

ריסים ארוכים - מסקרות


ריסים ארוכים – מסקרותעמוד זה נצפה: 452 פעמים

כתבות איפור

אני מאשר/ת קבלת דיוור