חיפוש באינדקס עסקים

כשהנעורים נוטשים את עור הפנים

פורסם מאת: בתאריך: 2 דצמבר 2011

מאת נתן גד–מנכ"לחברת היפריון ישראל העוסקת בטיפוח ואסתטיקה של העור  חברת היפריון ישראל העוסקת בטיפוח ואסתטיקה של העור*
אנו מתוכננים להשיר את מבטינו הראשון לאזור הפנים בכל פעם שאנו פוגשים אדם. תוך כדי שאנו מתחילים לפענח בחלקי שניה את גילו, כוונותיו וגורמים נוספים.

כשעור הפנים מאבד מצעירותו ומתחילים להופיע קמטים, הדבר גורם לנו לתפוס את האדם כמבוגר יותר לגילו. דוגמא טובה לכך היא ההרגל ליישר מבט לאזור העיניים שחושף את קמטי ההבעה שמופיעים בין הגבות, בצידי העיניים ומסגירים את ההזדקנות. למרקם העור יכולה להיות השפעה ביחס שונה כלפי האדם וכתוצאה מכך השפעה על דימויו העצמי.

הזדקנות עור הפנים מורגשת עוד יותר אצל נשים. בשלב מסוים עם התקדמות הגיל נוצרת ירידה דרמטית בעוביו של העור האחראי להיווצרות הקמטים. זאת לעומת הגברים שמאבדים בממוצע 1% בשנה ולכן הזדקנותם איטית יותר.

תעשיית הטיפוח מלאה במגוון רב של מוצרים וטיפולים שנועדו להצעיר את עור הפנים. המחשבה ש"כל המוסיף הרי זה משובח" היא טעות גדולה ביותר. אין להעמיס על העור מוצרי טיפוח ללא פיקוח של אנשי מקצוע. שימוש עודף במוצרים עלול לגרום לתוצאה הפוכה של האצת הזדקנות העור. קל מאוד לגרום לנזקי גוף אך קשה מאוד לתקן ולכן כדאי להתייעץ עם איש מקצוע ולנהל מעקב קבוע.

כדי שהטיפול יהיה יעיל אסור להסתמך על סוג טיפול מתוך כך ששמענו שטיפול דומה עורר פלאים לעור, אלא יש לבדוק את השפעת הטיפול על מספר ממרכיבי העור שאחראים על מראה עור צעיר. לדוגמה כדאי לבחור בטיפולים שמביאים להאצה טבעית של ייצור התאים. עם התקדמות הגיל הגוף מורה לעור להקטין את ייצור התאים וזו דרך לפצות על כך.

הקולגן והאלסטין הם חלק ממרכיבי העור שאחראים על נפחו וגמישותו, לכן הם יוצרים גם את מראה העור הצעיר המבוקש. ירידה בהם הופכת את העור נוקשה והוא מאבד מהאלסטיות. חשוב שהטיפול שנבחר ישפיע על שניהם מאחר ושיפור רק של אחד מהם אינו משיג תוצאות. הדבר דומה לרקמת בד, לא ניתן ליצור בד עמיד אם כל החוטים יהיו שזורים לכיוון אחד, יש לחצות החוטים בשתי וערב לאורך ולרוחב. כך גם הקולגן והאלסטין בונים יחד את התמיכה בעור וטיפוח רק של אחד מהם חסר תועלת.

יש מספר גורמים שפוגעים בקולגן ובאלסטין כולל חשיפה לשמש, אקלים, זיהום אוויר ועישון. אורח החיים המודרני והתנאים הסביבתיים בארץ חושפים אותנו לגורמי הסיכון יום יום. הפנים הם איבר חשוף שצובר וסופג את ההשפעות הסביבתיות ולכן הזדקנות העור מתרחשת בכל יום.

חברת היפריון ישראל העוסקת בטיפוח ואסתטיקה של העור
 עמוד זה נצפה: 247 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור