חיפוש באינדקס עסקים

Femme Fatal – קולקציית לקים לוולנטיינס דיי

פורסם מאת: barosh בתאריך: 6 ינואר 2011

הפאם פאטאל כמושג הופיעה באמצע המאה ה-19, על אף קיומן של נשים העונות להגדרה זו קודם לכן (חוה, דלילה, סירנות, הלנה מטרויה ועוד). המונח בא לתאר נשים עצמאיות, חופשיות, השולטות בגורלן אשר נזכרו Femme Fatal - קולקציית לקים לוולנטיינס דיילאורך ההיסטוריה לעיתים בהערצה ולעיתים לגנאי תלוי בנסיבות ההיסטוריות. עד סוף ימי הביניים מתוארת הפאם פאטאל כגבירה מעודנת ונכספת. היא זוהתה עם "מריה" והייתה לדמות מכובדת, מושא להערצה וסגידה בקרב האבירים. גם הממסד הדתי טיפח את דימוי האישה הנערצת לא רק כאם משפחה אלא גם כנזירה משכילה שבידיה הופקדו החינוך וקיום התרבות. מהמאה ה-15 ובעיקר במאה ה-16, נעשית ההתייחסות לאישה דו ערכית: האישה ממשיכה להיות מזוהה עם הפן הנשי של האלוהות, האמהות והפוריות אך מאידך החלה דמותה להקשר יותר ויותר עם החטא הקדמון. במאות אלו ניתן למצוא תיאורים רבים של שוטה מאוהב השוכב לרגלי אישה עירומה (דמותה של ונוס לעיתים), המפילה אותו בפח.

במאה ה-19 האישה המפתה אינה מופיעה כרמז. זהו דימוי שכיח העוטה אופני ייצוג ותיאור מגוונים. הנשים מתוארות מסתוריות וחושניות. מוטיב הפאם-פאטאל המודרנית מופיע כמודל התנהגות בקרב נשים מן הבוהמה. רובן היו שחקניות, רקדניות או זמרות אשר אימצו לעצמן בהתנהגותן וצורתן את דמות הפאם פאטאל והתפרסמו מהזוהר והמיתוס שנרקם עליהן ולאו דווקא מכשרונן.

לקראת יום האהבה (14.02) משיקה קולור-קלאב חברת הלק הניו-יורקית קולקציית לק המונה ארבעה גוונים: שלושה מהם (ורודים) פותחו בהשראתה המעודנת והנכספת של הפאם פאטאל המיתולוגית וגוון נוסף (אדום עז) בדמותה של פאם הפאטאל המודרנית.

לדברי הרייט רוז, מבעלי החברה הצבע הוורוד מקושר במערב עם נשיות, כפי שהצבע הכחול מקושר עם גבריות. בהתאם לכך, מציינת רוז כי המקצוע של "צווארון ורוד" הוא מקצוע שמרבית המועסקים בו הם נשים. אי לכך, הוחלט לרגל הולנטיין לבחור דווקא בשלושה גווני לק וורודים אשר מייצגים יותר מכל את הנשיות, הרומנטיקה, הבתוליות המעודנת של האהבה הרכה והראשונה. הוורוד הוא אדום מעורב בלבן כלומר בעל טוהר ספקטרלי נמוך, ושלושת גווני הלק מייצגים את עוצמת האהבה. הגוון האדום בקולקציה הוא בעצם אבולוציה מתקדמת יותר של אותם וורדים בתוליים, האדום מקושר לאהבה ותשוקה. ציורים של לבבות באים לעתים קרובות בצבע אדום. גוון זה בקולקציה מסמל את האהבה החושנית, הסקסית והמפתה.

מחיר: 25 שקל ל-15 מ"ל במרכזי הטיפוח המקצועיים ובסניפי רשת "נייל סטודיו" ברחבי הארץ.

Femme Fatal - קולקציית לקים לוולנטיינס דיי
Femme Fatal – קולקציית לקים לוולנטיינס דייעמוד זה נצפה: 471 פעמים

כתבות בניית ציפורניים

אני מאשר/ת קבלת דיוור