חיפוש באינדקס עסקים

עמותת פ.ל.א – פאה לכל אשה

פורסם מאת: בתאריך: 16 אוגוסט 2012

עמותת פ.ל.א - פאה לכל אשהכאשר מעצב השיער אלי בן זיקרי חלה במחלת הסרטן לפני כ-8 שנים, במהלך אחד הטיפולים הוא נתקל בגברת בוכייה, אשר סירבה להתחיל בטיפולים הכימותרפיים בגלל שהם גורמים לנשירת שיער. אלי שתמיד היה רגיש לסביבתו, פנה אל הגברת והציע להביא לה פאה ממש כמו השיער שלה בחינם, בתמורה לכך שתתחיל בטיפולים. הגברת הסכימה וכל כך שמחה על הפאה שנראתה אפילו יותר טוב מהשיער שלה.

הסיפוק מאושרה של האישה גרם לאלי להחליט להקדיש את זמנו לעזרה לנשים חולות סרטן. בתחילה הוא עבר מחולה לחולה עם תיק מלא בפאות ומראה ובהמשך תוך שיתוף פעולה עם הנהלת בי"ח בלינסון, ניתן לאלי חדר שהפך לימים למספרה טיפולית, מעוצבת, המיועדת לחולות סרטן.

לפני כשנתיים החליט אלי (בעזרתם של כמה חברים וחברות ביניהם גם בוגרות סרטן) להפוך את פעילותו לרשמית והקים עמותה בשם פ.ל.א-פאה לכל אישה.

מטרת העמותה היא לספק פאה בחינם לכל אישה וילדה חולות סרטן בארץ.

אובדן השיער הוא תהליך קשה עבור רוב הנשים חולות הסרטן (ואף עבור רבים מהגברים). מתוך הבנה בכך, העמותה משתדלת לתמוך, לחזק ולהוציא את הנשים כמה שיותר מרוצות, עם פאה שדומה עד כמה שניתן לשערן המקורי ולפעמים אף יותר יפה ולהוריד מעליהן את הנטל הכרוך בחיפוש פאה, בהוצאת כסף רב לרכישתה וכן למנוע מהנשים את המבוכה, הבושה והצורך בחשיפה לא רצויה, המלווה אותן בכניסה למקומות שאינן ייעודיים לחולות סרטן.

מאז הקמתה של עמותת פ.ל.א, הקימה העמותה סניף נוסף בבי"ח קפלן וכן שני שלוחות באזור הצפון, האחת בנהריה, שגם מפעילה קבוצת תמיכה באזור והשנייה בטבעון. עד כה טופלו בעמותה למעלה מ-6000 חולות וחולים מכל רחבי הארץ ואף הגיעו מספר חולות במיוחד מחו"ל.

העמותה לא רק מעניקה פאות בחינם לחולות אלא גם דואגת לטפל בפאה, לחפוף, לנקות ולסדר אותה, מספקת תספורות בחינם לנשים הן במהלך הטיפולים והן בחודשים הראשונים לאחר הטיפולים, עם צמיחת השיער מחדש, וכן מספקת אוזן קשבת לחולות בתקופה הקשה אותה הן עוברות.  על אף שהעמותה מרכזת פעילותה בנשים וילדות חולות סרטן, גם גברים וילדים חולי סרטן מקבלים שירות. הם מגיעים למספרות העמותה בכדי לקבל תספורת חינם או לגלח את השיער הנושר בזמן הטיפולים.

לעמותת פ.ל.א מספר מעצבי שיער ברחבי הארץ שעוזרים בהתנדבות מלאה לאסוף שיער לצורך ייצור פאות. תורמי שיער, בעלי הנתונים הנדרשים לצורך התרומה, נשלחים אליהם והם מספקים בתמורה לשיער תספורת חינם לתורם ובנוסף הם לעיתים מקבלים במספרותיהם חולות שלא יכולות להגיע מסיבות שונות למספרות העמותה. עם זאת מרבית החולות מעדיפות להגיע למספרות הייעודיות של העמותה, בהן הן יכולות להרגיש בנוח להסתובב או לחשוף את הקרחת או דבר היותן חולות.

עמותת פ.ל.א הינה עמותה קטנה אשר אינה מתוקצבת ע"י שום גורם חיצוני, אלא חיה, פועלת ומתקיימת מנדיבותם של תורמים פרטיים וכן מעזרתם של חברי העמותה, הפועלים בהתנדבות מלאה ללא כל שכר כספי, אשר נותנים מזמנם ואף לפעמים מכספם למען המשך פעילותה של העמותה.

כדי שתוכלו לקחת חלק ולעזור לעמותת פ.ל.א בפעילותה המבורכת המסייעת לעוד ועוד חולים, שלצערנו רק מתרבים, ניתן לתרום בהתאם ליכולתכם ורצונכם.

לתרומות כספיות, פרטי חשבון העמותה:
בנק המזרחי-טפחות,
סניף מס 065/465 (חפץ חיים),
מספר חשבון 471806
עבור: עמותת פלאעמוד זה נצפה: 858 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור