חיפוש באינדקס עסקים

ניתוח מתיחת פנים: כל מה שרצית לדעת

פורסם מאת: barosh בתאריך: 28 דצמבר 2009

ניתוח מתיחת פנים למראה פנים רענן וצעיר

ניתוח מתיחת פנים, מביא לעיתים לשינוי הדרמטי ביותר במראה ולמראה פנים רענן וצעיר יותר לפנים מבוגרות עם עור מקומט ונפול. הקפדה על התאמת הניתוח למנותחת היא כלל ראשוני חשוב. גיל מתקדם, שנות חשיפה לשמש, הרגלי חיים, תכונות גנטיות ושינויי משקל קיצוניים, כולם תורמים את חלקם לשינויים טבעיים בפנים. ניתוח מתיחת פנים: כל מה שרצית לדעתההשפעה ניכרת בעיקר, אך לא רק, במה שקרוי "רקמות רכות" – העור, השומן שמתחתיו, שרירי ההבעה השונים ועוד. הכיוון הכללי הוא לאובדן גמישות ואלסטיות תוך כניעה טבעית לכח הכובד. בחינה מדוקדקת של הפנים יכולה לגלות צניחה של קו הגבות, קפלים בעור העפעפיים, קפלי הבעה עמוקים מצידי הפה, רפיון וגלישה של עור הלחיים מעבר לקו הלסת התחתונה ורפיון של עור ושרירי הצוואר.
מטרתו של הניתוח היא ארגון מחדש של הרקמות הרכות באזור הפנים הצוואר. עליך לזכור כי כל ניתוח הכרוך במתיחה והידוק של העור אינו מחזיר לאחור את השעון הביולוגי ואותן השפעות להן היה העור נתון לפני הניתוח יהיו קיימות גם למחרת.
כמו בכל ניתוח שמטרתו שיפור קוסמטי-אסתטי, התשובה מתחלקת לשתיים: החלק הראשון הוא קיום אפשרות טכנית לבצע פעולה ניתוחית שתראה שיפור מורגש. אין טעם לבצע ניתוח בפנים שאין בהם סימנים לרפיון וצניחה. החלק השני והחשוב יותר, תלוי במנותחת, בדימוי העצמי שלה, ובנכונותה לשינוי.
הבנה מלאה של מטרת הניתוח, הדרך להשגתה והסיכונים האפשריים הטמונים בה חיונית ובהעדרה תיפגם שביעות  הרצון מהתוצאה. ברור גם שאין גיל שבו "אפשר להתחיל" אך רצוי לבצע את הניתוח לפני שהרקמות מאבדות לחלוטין את גמישותן הטבעית ולא לדחות לגיל מבוגר מאוד, שבו בדרך כלל הקמטים והחריצים עמוקים.
תוצאות הניתוח נראות הכי טוב על נשים בעלות עור דק ומבנה עצמות טוב. בדרך כלל, ניתוח מתיחת הפנים מבוצע יחד עם ניתוח הרמת עפעפיים, שאיבת שומן באזור הלסת, הגבהת עצמות הלחיים והגדלת סנטר ע"י תותבות סיליקון.
ניתוח למתיחת פנים נמשך לרוב בין שלוש לארבע שעות. הניתוח מבוצע דרך חתך של כ-3 ס"מ מתחת לסנטר. משך האשפוז המקובל הוא עד 24 שעות. הניתוח יתארך אם יתווספו לו ניתוח עפעפיים, מילוי קפלי הבעה ו/או קילוף עור סביב הפה. הניתוח נעשה בהרדמה מקומית בתוספת תרופות להרגעה או בהרדמה כללית.
יש לתכנן כשלושה שבועות חופשה מכל פעילות לצורך השלב הראשון בהחלמה מהניתוח. השבועיים הראשונים לאחר הניתוח מאופיינים בנפיחות בפנים, בצקות, שטפי דם ואי נוחות. לאחר שלושה שבועות ניתן לחזור לחיי שגרה ולעבודה. תחושות שונות כגון נוקשות והרגשת מתח בצוואר ובפנים ייעלמו בהדרגה במהלך החודשים הראשונים לאחר הניתוח. תהליך החלמת הצלקות ימשך לאורך חודשים, אולם ניתן לטשטש אותן בצורה יעילה ע"י איפור, שיער, או פאה. לאחר הסרת התפרים ניתן להשתמש בתכשירי קוסמטיקה.
מומלץ להימנע מחשיפה לשמש למשך כחצי שנה, או לחילופין יש להשתמש בתכשירים מסנני קרינה. יש לזכור כי עור הפנים ימשיך להיות נתון להשפעת הגיל, הרגלי חיים, המצב הבריאותי ועוד. משך הזמן בו נהנים מהתוצאה תלוי בגורמים הנ"ל ואינו צפוי. במהלך השנים ניתן לחזור על מתיחת פנים פעמיים עד שלוש פעמים, ללא בעיות מיוחדות.

ד"ר עמי ברק – מומחה לכירורגיה פלסטית ולתחום שחזורי אוזניים, מנהל מרפאת כללית אסתטיקה בעפולה ורופא בכיר ביחידה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי בני ציון חיפה.עמוד זה נצפה: 379 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור