חיפוש באינדקס עסקים

מסקרה – ריסים

פורסם מאת: barosh בתאריך: 27 יוני 2008

דרמטיות, חזקות, בלתי מתפשרות, הנשים של המאה ה-21 מציגות עוצמה מעודנת ומפוכחת, אין זה מפתיע שהמסקרה, המרקם הכהה והמבליט המשמר בעיניה של כל אישה את הקסם השמור רק לה, נחשבת כחברה הטובה ביותר שלנו, מזה שנים. אלפי שנים עברו מאז גילו הנשים את כח הריסים והבליטו את יתרונן המהפנטמסקרה - ריסים במגוון טכניקות ומאמצים. איפור העיניים תועד כבר לפני אלפי שנים ביפן ובסין, ברומא העתיקה, ביוון העתיקה ואף במצרים העתיקה, כ-4,000 שנה לפני הספירה. גם בתנ"ך מוזכר איפור העיניים: "כִּי-תִקְרְעִי בַפּוּךְ עֵינַיִךְ–לַשָּׁווא, תִּתְיַפִּי" (ירמיהו, ד’, ל’). אך איפור העיניים והדגשתן לא התקבל תמיד בצורה חיובית. בשנת 1770 חוקק הפרלמנט הבריטי חוק המגנה את השימוש באיפור, וקבע כי "נשים שתמצאנה אשמות בפיתוי גברים לכדי נישואין בעזרת אמצעים קוסמטיים עשויות לעמוד לדין על כישוף". במהלך המאה ה-19 נתפס האיפור כהמוני וראוי לשימוש רק בידי שחקנים ופרוצות, כשהמלכה ויקטוריה חתמה והכריזה כי איפור "אינו מנומס". מאז כאמור, עבר זמן רב, ולשמחתנו בכל עונה ניתן לפגוש טרנדים חדשים הקשורים בעולם האיפור, כך או כך המסקרה היא בסיס הדברים החשובים באמת, כי בלעדיה פשוט לא יוצאים מהבית. אין זה משנה אם פקחת את עינייך לפני 20 דקות ואת בדרכך לעבודה, או אם הבחור שלך מחכה למטה בדרך לבילוי לילי סוער, מסקרה תהיה לעולם חלק בלתי נפרד מהמראה. האמת היא שגם ללא תוספות איפור נוספות מסביב, יכולה המסקרה לעמוד בפני עצמה.מדובר בעובדה: ישנם דברים שבלעדיהם אי אפשר להסתדר כמו טלפון סלולארי, כרטיס אשראי דקיק ובקבוקון מסקרה איכותית.
בחירת מסקרה אינה דבר פשוט, היום ניתן למצוא בפרפומריות ורשתות הפארם מגוון עצום של מסקרות המציגות יכולות נשגבות ושלל חידושים המעניקים תחושה שמיטב המוחות התכנסו בועידות מדעיות למציאת הפתרון האידיאלי עבור כל גברת. קיימות מסקרות המיועדות להארכת ריסים, עיגול ריסים כלפי מעלה ומסקרות המעבות את הריסים ומעניקות נפח ומראה מלא. דיור
שרון אייזן כהן המדריכה הראשית של חברת דיור, מציינת כי לפני בחירת המסקרה, ראשית עלייך להחליט במה את רוצה להתמקד. ניתן להתמקד בווליום (נפח) והעגלה, או בהארכה והעגלה של הריסים. הכול שאלה של איזה אפקט את מעוניינת להשיג. כיום קיימות מסקרות עמידות במים, להן נזקקת כל אישה, מסקרה שאינה נמרחת בזמן שחייה, גשם, בעת ההזעה וכשזולגות הדמעות מעצמן, אך יש לזכור שאין היא מתאימה לבעלות עיניים רגישות. התובנה האחרונה מכולן, המקלה על תהליך בחירת המסקרה המתאימה ביותר היא חשיבות ההזנה, השמירה וטיפוח הריסים. בדיקת איכות מרכיבי התכשירים קוסמטיים מתבצעת על-ידי כל אישה כבר תקופה ארוכה, אך ההתייחסות למסקרה כתכשיר מזין, ולא רק כצבע לריסים היא שינוי מהותי המצריך דיוק בשלל פרטים שיעזרו בהתאמת המסקרה לעיניים.
הרצליה אשכנזי, מנהלת מחלקת קוסמטיקה בסופר פארם, מציינת כי המסקרות הטובות עשירות בפרוטאינים וויטמינים ובמרכיבים השומרים ומטפחים את הריסים ברמת הזנה איכותית. כמו כן, מבנה המברשת מהווה פקטור חשוב ביותר כדי לסרק את הריסים. "גם אם הלקוחה לא רואה הבדל בשימוש יומיומי בין מסקרה פשוטה למסקרה איכותית עם חומרי הזנה וטיפוח, יש הבדל משמעותי בהשקעת האיכות המצטברת, אשר יבוא לידי ביטוי במהלך השנים, שכן אזור העין הוא האזור הרגיש ביותר בפנים". לדברי אשכנזי, שוק המסקרות בישראל מוערך ב-104 מליון ש"ח בשנה. במהלך השנה האחרונה נרכשו בישראל כמיליון וחצי מסקרות. המוצר הנמכר ביותר ב-10 השנים האחרונות בקטגוריית מוצרי האיפור ברשת סופר פארם הוא מסקרה שחורה של לנקום.קלרינס
חשיבות הבקרה על איכות מרכיבי ההזנה של המסקרה מתחזקת בדבריה של אורלי עוז שמואל, המדריכה הראשית של חברת קלרינס בישראל: "מסקרה טובה, מעבר להיותה בעלת יכולת עיבוי או הארכה, תלוי בסוג שלה, צריכה לשמור על הריסים ולטפח אותם לצד הוספת הפיגמנטים של הצבע. חשוב לזכור כי מעבר לכך שהריסים עדינים, תפקידם הוא להגן על העין שהיא איבר מאוד רגיש ולכן חשוב לשמור ולהגן עליהם בצורה הטובה ביותר". חברות הקוסמטיקה היוקרתיות משלבות במסקרה, בנוסף לצבע, חומרים המחזקים את הריסים, תוספת מרכיבים היפו-אלרגניים נגד גירוי ואדמומיות, תוספת ויטמינים וקרטין לחיזוק הריסים. חומרים נוספים שהשימוש בהם נפוץ במסקרות, הם חומרים לריכוך והגמשת הריסים כמו סיבי ניילון, פנטנול ושמן אגוזים, חומרי שעווה, ותוספות ויטמינים כמו 12B, לחיזוק, טיפוח והעשרה לצד בניית סיבים ייחודיים למברשת המסקרה, המאריכים, מעגלים, מעבים ומפרידים את הריסים.
מה אומרות עינייך: מסקרה הינה השלב האחרון באיפור העיניים והשימוש בה מתבצע רק לאחר שמסתיים תהליך האיפור של עפעף העין. הגוון השחור הוא המועדף ביותר והמומלץ מכולם, ללא קשר ישיר לצבע השיער או גווני וסוגי איפור העיניים, וזו כנראה הסיבה שמדובר בצבע הנמכר ביותר בקרב הישראליות, לפי נתוני מכירות המסקרה ברשת סופר פארם. מסקרות בצבעי חום, סגול, כחול וירוק נמכרות במספרים נמוכים בהרבה. מראה העיניים המודגשות מתאים ורצוי לכולן, ודפוסי הקנייה בארץ, לפי רשת סופר פארם מעידים על כך שהישראליות מאמצות את מראה הקליאופטרה הטרנדי כל-כך ובוחרות בכל גיל ריסים מודגשים ומעוגלים.
חברת סופטאץ’ מציגה Volume Xtreme Mascara – תוצאת נפח מושלמת מוענקת בזכות יכולת הפרדה מצוינת של הריסים, עמידותה לאורך זמן בזכות מברשת מיוחדת, המתאימה לפורמולה החדשה, ומאפשרת שימוש קל ומדויק על הריסים שבזויות העין. המסקרה נטולת ריח, ומבטיחה מראה מושלם, דרמטי וחודר, בדיוק במינון הנכון. המסקרה מגיעה במיכל מוזהב ומבריק, בעל מראה יוקרתי ו"שיק" אופנתי.
חברת קלרינס מציגה במראה אביב-קיץ 2008 את ה "דאבל פיקס" מסקרה – ג’ל שקוף שהופך כל מסקרה לעמידה במים לאורך זמן ומעניקה כיסוי חיוני לריסים ולעמידות לאורך זמן. בנוסף, ניתן למרוח אותה מעל כל מסקרה מכל צבע או סוג, וזאת מבלי לפגוע בצבע המקורי של המסקרה אשר הונחה קודם לכן. ניתן גם להשתמש במסקרה לקיבוע הגבות באמצעות הג’ל השקוף שבה. כמו כן מציגה קלרינס את מסקרת Wonder Length – המברשתcolor fizz הייחודית של קלרינס, מאפשרת שימוש מדויק במיוחד, ללא מריחה על העפעפיים או בזווית העין. הסיבים הקצרים של המברשת מרימים ביעילות את הריסים מהשורש, לעיגול מושלם עד לקצה הריסים. הסיבים הארוכים יותר מושחים צבע לכל אורך הריסים ומעצבים כל ריס וריס עד לקצה. פיתוח טכנולוגי חדש של קלרינס מעניק מראה ריסים מושלמים וארוכים יותר, שמחזיק מעמד לאורך זמן. ריכוז פיגמנטים גבוה מעניק לריסים גוון עמוק, שעוות קרנובה מוסיפה מגע של זוהר לריסים, לעיניים מהפנטות במיוחד. לאחרונה הציגה קלרינס את Wonder-Water Mascara העמידה במים, שמעבה ומעגלת את הריסים במשיכה אחת פשוטה ומעניקה מראה ריסים חלקים, רכים וזוהרים בזכות מברשת בעלת סיבים רכים.
מותג האיפור דיור מציג את קולקציית האיפור Backstage, וכחלק ממנה את המסקרה המקצועית DIORSHOW BLACKOUT המושפעת ישירות מטכניקות המאפרים המקצועיים של דיור ומאפשרת להגיע לתוצאות מרהיבות של המראה המעוגל והדרמטי, לצד גימור סופר מקצועי ועמידות על ללא צורך במקצה שיפורים מתמשך במהלך היום. כבר במשיחת המברשת הראשונה מכסה המסקרה את הריסים בקרם מסקרה רך המעניק עובי ונוכחות בשחור עז בזכות אבקת ’שחור עמוק’, הנצמדת לריס משורשו ועד קצהו, ויוצרת נפח יוצא-דופן. התוצאה: המסקרה המקצועית DIORSHOW-BLACKOUT עמידה שעות רבות מבלי לפגוע בגימור דמוי הפחם שנותר מושלם. מסקרה נוספת של קולקציית האיפור Backstage מבית דיור היא DIORSHOW UNLIMITED בעלת אפקט העיצוב הכפול המציגה מימד חדש באיפור העיניים. מערכת ה- Extra-Fix המעתיקה אל הריסים את פעולת תכשירי עיצוב השיער מורכבת משילוב של פולימר מייצב ייחודי ושעוות עיצוב, המצפים את הריסים לאורךDiorshow Black-out Waterproof זמן, מהשורש ועד הקצה ושומרים על המבנה המעוצב בעמידות מדהימה, מבלי לוותר על גמישות ונוחות. מברשת המסקרה, בעלת הקוטר ההולך ומתחדד והצדדים המשלימים, יוצרת אפקט מושלם. התוצאה: מראה אינטנסיבי ועמיד הבולט למרחקים. שרון אייזן כהן, המדריכה הראשית של חברת דיור בישראל תורמת מספר טיפים ליצירת ריסים הורסים: "השמועות אומרות שכוכבת הקולנוע הנערצת, סופיה לורן, נהגה למרוח שש שכבות של מסקרה להשגת מראה הריסים הבלתי נשכח שלה. היום השגת המראה המהפנט הזה קל הרבה יותר, רק צריך לדעת איך. להדפיס ולשמור:
למראה ריסים מושלם יש למרוח את המסקרה מפנים העין ולאחר מכן בחלק החיצוני של הריס.
הסוד המקצועי של המאפרים למריחה מושלמת של המסקרה טמון במה שמכונה "טריק המברשת העקומה": הוציאי את מברשת המסקרה מהבקבוק, וכששערות המברשת נתונות בתוכו, בצעי בה את תרגיל העיקום- כך היא הופכת לנוחה יותר לשימוש וניתן להגיע איתה בקלות לכל מקום. עיקום המברשת הוא רב פעמי וזאת למרות שהאריזה ישרה. כדי להימנע מגושי מסקרה על הריסים נגבי מעט את מברשת המסקרה רוויית החומר עם טישו ורק אז הברישי את הריסים. אל תיבהלי אם נמרחה מעט מסקרה באזור העיניים. היעזרי במקלון אוזניים לח כדי להסיר את השאריות בנגיעות קלות. לקבלת מראה של ריסים עגולים השתמשי במעגל ריסים מסוג משובח מאוד. המכשיר דורש מעט מיומנות, אך כשלומדים להשתמש בו – ההתמכרות מוחלטת. משתמשים במעגל ריסים רק על ריסים נקיים לגמרי כדי לא לפגוע בשערות הריסים העדינות: מקרבים את המעגל לשורש הריסים, סוגרים בעדינות את הידית וסופרים עד 10. כעת, בתנועות קטנות, מטיילים עם המכשיר על פני הריסים החוצה. לאחר מריחת המסקרה השתמשי באצבע המורה לקיפול הריס בעדינות כדי שיישאר מעוגל. המתיני מספר שניות. הסרת מסקרה תיעשה רק עם תכשיר המיועד להסרת איפור עיניים – הניחי צמר גפן ספוג במסיר האיפור על הריס, המתיני מספר שניות ורק אז הסירי את המסקרה. אין לשפשף את המסקרה. בעת מריחת המסקרה על הריסים אין לפמפם את המברשת בבקבוק משום שפעולה זו, הנעשית לפעמים בהיסח הדעת, מייבש את המסקרה. יש המאמינים כי לתחליבי פנים למיניהם יכולת דילול המועילה כשהמסקרה מתייבשת. אך למעשה פעולה זו הורסת את איכות ומרקם המסקרה.
ורדה שחף, מנהלת המותג סופטאץ’ ממליצה לנשים המבקשות מראה עשיר במיוחד של מסקרה: "לאחר משיחה ראשונית של מסקרה, המתיני שיתייבש, לאחר מכן פזרי מעט לוז פאודר על קצות הריסים, אז חזרי על משיחת המסקרה. חשוב לציין כי, זהו סוג איפור מומלץ כשלא משתמשים בצלליות, איילנר, או עיפרון תוחם עיניים".
אורלי עוז שמואל, המדריכה הראשית של חברת קלרינס בישראל מוסיפה עוד מספר טיפים שחשוב לדעת: "בעונת הקיץ, עדיף להשתמש במסקרה עמידה במים, כדי שלא תמרח כשמזיעים וכשיש לחות מוגברת. בעונות השנה האחרות- כדאי להשתמש במסקרה הדוחה לחות וזיעה ולא מסקרה עמידה במים (החומר שעווה את המסקרה עמידה חזק ולעיתים גם אגרסיבי לריסים). המברשת של המסקרה צריכה להיות איכותית מכמה סיבות:
מברשת דקה תבטיח הארכה של ריסים קצרות.קלרינס - Wonder Waterproof Mascara
מברשת הבנויה מסיבים ארוכים וסיבים קצרים תבטיח מריחה ורמת כיסוי גבוהה.
מברשת טובה תבטיח נוחות וקלות בשימוש ביתי.
מסקרה טובה תאפשר היפרדות של הריסים ותמנע את ההדבקות שלהם.
לבעלות ריסים קצרות מומלץ להשתמש במסקרה מאריכת ריסים (המברשת של המסקרה תהיה דקה).
לבעלות ריסים דלילות, לעיבוי הריסים, מומלץ להשתמש במסקרה מעבה (המברשת עבה יותר 9).
מסקרה צריכה להיות מותאמת לבעלות עיניים רגישות (תחפשו על האריזה שהמסקרה עברה בדיקות אלרגיה ויחת עם זאת בדיקות דרמטולוגיות).
למראה דרמטי ולעיבוי ריסים בעיקר לאיפור ערב: מומלץ לפדר את הריסים ורק אחר כך למרוח את המסקרה.
למראה דרמטי: מומלץ להשתמש בשני גווני מסקרה- שחורה בפנים הריסים וכחולה בריסים החיצוניים מסקרה טובה הינה מסקרה שהחומר שלה הוא סמיך מידי וגם לא דליל מידי.
ידית האחיזה של המסקרה צריכה להיות נוחה וקלה לשימוש כך שתאפשר תוצאה טובה ביותר.
למניעת הדבקות הריסים יש למרוח את המסקרה משורש הריסים, כלפי מעלה ולצדדים.
למראה טבעי מרחי את המסקרה על קצה הריסים בלבד.
למראה בעל עוצמה הניחי את הצד השטוח של המברשת למול השורשים של הריסים ומשחי אותם מהבסיס למעלה בתנועת זיגזג אופקית. המשיכי בתנועה זו, ומרחי את הצבע עד לקצה מבלי להוסיף עוד חומר. מרחי שכבות נוספות על פי הצורך עד להשגת מידת האינטנסיביות הרצויה.
האם כדאי להשתמש במסקרה על הריסים התחתונים? מודרני יותר להתמקד בריסים העליונים. יחד עם זאת, בעזרת הצד המעוגל של המברשת, טפחי קלות, לעולם אין להבריש, על קצות הריסים התחתונים פעמיים או שלוש. הצבע יהיה עדין מאוד, אך די בכדי לחזק באופן מעודן את קו הריסים. Dior
להשגת מראה עיני איילה הפוקח עיניים באופן דרמטי, השתמשי בצד השטוח של המברשת כדי למתוח את המסקרה החוצה באלכסון משורשי הריסים לכיוון הרקות.
לאפקט "תוספות" סופר ארוכות, מרחי את המסקרה במאונך מבסיס הריסים למעלה, תמיד השתמשי בצד השטוח של המברשת.
ליצירה מחדש של אפקט מעגל הריסים, לחצי בעדינות את קצות הריסים לעיגול מושלם בעזרת הצד המעוגל של המברשת.
להפרדת הריסים, נקי את המברשת על צוואר הבקבוק, ואז השתמשי בקצה אותו העבירי שוב דרך הריסים, ארגני אותם מחדש שווה בשווה מבלי להוסיף עוד מסקרה.
שנייה לפני סיום, תרופות סבתא לטיפול בריסים – להארכת וחיזוק הריסים מורחים את הריסים בעזרת קיסם עטוף בצמר גפן מדי לילה, לפני השינה, במעט וזלין מעורב בשמן זית. התוצאות לא יאחרו להגיע. התרופה הבאה תתאים רק לנועזות מביניכן: כדי להאיץ את הארכת הריסים, יש למרוח שמן קיק פעמיים בשבוע, ולהתמיד עם הפעולה במשך חודש לפחות.עמוד זה נצפה: 518 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור