חיפוש באינדקס עסקים

דיאטה לשיער

פורסם מאת: barosh בתאריך: 10 יוני 2009

 

כן, שמעתן נכון, אתן לא הוזות, מעתה מוצעת במספרות המובחרות ברחבי הארץ תוכנית דיאטה ייחודיתדיאטה לשיער - לוריאל פרופסיונל. לשיער שתכליתה לגרום לשערכן לרזות. קובי טיריפינטו מסביר על השיטה החדשנית של דיאטה לשיער.
למי מיועדת הדיאטה החדשנית? איך היא בדיוק עובדת? והאם היא מתאימה לכולן, בכתבה הבאה. לפני מספר שנים יצא לאקרנים סרט קולנוע חשוב ביותר בשם – "אמת מטרידה". הסרט התבסס על ספרו של אל גור שעסק בשינויי האקלים, בבעיית זיהום כדור הארץ ובהתחממות העולמית תוך שהוא הציג בפנינו הקוראים את ההשלכות מרחיקות הלכת שיקרו לנו באם כמות גזי החממה הנוצרים על ידי האנושות בכלל וארצות הברית בפרט, לא תרד באופן דרמטי בזמן הקרוב.  
הרבה לפני שצפינו באותם תרחישים איומים שהוצגו בסרט אודות פגעי מזג האוויר הצפויים לנו, לפחות איבר אחד בגופינו כבר נאלץ להתמודד עימם, ובסבל רב. מסתבר שמזג האוויר המשתנה, אינו עושה חיים קלים לשיער ראשנו.
האקלים, הלחות הבלתי נלאית של הקיץ וקרינת השמש החזקה התוקפת אותו יחד עם נזקי הים והבריכה, אל מול גלי היובש, הרוח, ושוב הלחות והגשם הפוקדים אותנו בחורף, מותירים את רעמתנו אומללה וחסרת ישע רוב ימות השנה.
גורמים אלו, בתוספת נזקים נוספים דוגמת קשיות המים המכילים מגנזיום קרבונט וסידן קרבונט (ע"שהייר מיקס של לוריאל פרופסיונל "אבנית") משאירים על השיער משקע הנדבק ומכסה על הברק והרכות הטבעיים שלו.
לטענת צביקה לייבה – מנהל מרכז ההדרכה של חברת לוריאל פרופסיונל, משקע זה מייבש מאד את השיער והופך אותו מקורזל ומחושמל.
אך הצרה האמיתית לדבריו היא שגם השמפואים שנועדו לניקוי השיער שלנו מכילים דטרגנטים אשר מייבשים מדי את השיער ומחשמלים אותו (לייבה ממליץ במיוחד להיזהר בבחירת שמפו נגד קשקשים שעלול לדבריו להיות אגרסיבי מדי).
תוסיפו  את נזקי המתח והסטרס הקבועים של אורח החיים המודרני ואת השפעתם השלילית של המזגנים והתנורים והאוויר היבש שהם מייצרים, וקיבלתם רעמת שיער יבשה, מנופחת וסוררת במיוחד.
לדבריה של הילה צימרמן המדריכה הראשית בחברת "סטייל ארומתרפיה" גם הייבוש במייבשי השיער החשמליים, והברשת השיער תוך כדי הייבוש בפן אשמים בהפיכתו של השיער ליבש ומרדני, ופעולה זאת מאיצה את הופעתה של תופעת החשמל הסטטי בשיער.
לדבריה השימוש בפן מהווה קטליזאטור ביצירת רעמת שיער סוררת המכונה בקרב מעצבי השיער "שיער האריה" אשר ללא ספק מתסכלת רבים מאיתנו.דיאטה לשיער  
אך לא רק פגעי מזג האוויר אשמים בהפיכתו של השיער לרעמה מרדנית ובלתי מאוזנת, מסתבר שגם לשינויים הסוציולוגיים שחלו באירופה ובארה’’ב יש השפעה על סוג השיער המרדני.
שינויים אלה הביאו לגידול וריבוי של קבוצות אתניות ומעורבות, וקבוצות אלה מתאפיינות בקהל גדול של בעלי שיער יבש ומרדני הדורש חומרי עיצוב שונים וחזקים יותר מאלה המיועדים לשיער רגיל ממש כמו "השיער הישראלי" ואכן מנתונים של חברת ’לוריאל פרופסיונל’ על שיער יבש ומרדני בארץ, עולה כי ל-35% מהישראלים שיער יבש עד יבש מאוד, וכי לפחות 64% מהם סובלים מתופעות של שיער "פריזי". 
עוד עולה מנתוני החברה כי האישה הישראלית בעלת השיער היבש והמרדני מוטרדת מאד ממצב שיערה והיא צורכת פי 3 מוצרי עיצוב.
אז הוא קופץ, מתייבש, מגרד, מתנפח, מתקרזל ובעיקר מתחשמל, מתנפח ומסרב להתעצב. כן נשמע לכן מוכר? הגיוני מאד. עבור נשים רבות השיער מתחשמל ועיצובו הופך למשימה בלתי אפשרית.
לכל אחת יש ימים כאלה, קבלי תרחיש: את קמה בבוקר והשיער אינו מסתדר, הפן נהרס לך בגשם, התלתלים שלך נמעכו בעת השינה ואף קרם אינו מסייע לך בעניין החשמל הסטטי של שערך, אז מה תעשי ??
מעצבי השיער, יניב ואיתן ממספרת NV – קרסטס ברמת השרון, מסבירים שחומרים שונים, בכל מצבי הצבירה, מסוגלים להוליך זרם חשמל. "לכל חומר מוליכות שונה ובחיי היום יום, ובעיקר בחורף, אנו מתחשמלים ממגע עם חומרים מסוימים כגון: צמר או לעניינו – שיער.
תופעה זו נקראת: "חשמל סטטי" ומקורה בחיכוך בין חומרים מסוימים, הגורם ליצירת מטען חשמלי באחד מהם" אומר יניב שלום.
"לצערי עד היום היו מעט מאד דרכים "להילחם" בתופעת החשמל הסטטי והפריז בשיער" הוא אומר, ומוסיף "על מנת למנוע את ההתחשמלות והנפח הסורר מומלץ לעשות שימוש בחומרי עיצוב וטיפוח שונים המיועדים להשטחת הפריזים, וה"שוונצים" הסוררים. לדבריו הקרמים בקטגוריה זו מגיעים בדרגות חוזק שונות וחלקם אף מחליקים שיער קופצני ומרדני ומזינים את השיער היבש והעבה שעבר תהליכים כימיים, אך פעולה זאת היא כידוע ארעית ואינה משמעותית במיוחד.
זאת בדיוק הסיבה שבמעבדות חברות השיער המובילות בעולם, עושים הכימאים ימים כלילות על מנת להוציא תחת ידם מוצרים נוספים שיהפכו את שיערנו לחסין מפני פגעי הטבע וייראה כמובן, הכי טבעי שיש. וכשמדובר בפריזורה מרשימה, המונח טבעי נשמע אומנם מעט פרדוקסאלי, אך לאלו שמאסו בהתערבות של כימיקלים ובמלחמה עיקשת נגד טיבה של שערה, מדובר במטרה נעלה ובבשורה לנשים בעלות שיער מקורזל ומרדני.
לפני מספר שנים הוצגה לעולם טכנולוגית מוצרים חדשנית שהתבססה על הקונספט של "אנטי פריז" לשיער הסורר, ואכן מיטב החברות הציגו בזמנו מוצרי טיפוח/טיפול שייעודם לטפל בשיער היבש ולמנוע את האפשרות שהשיער יהיה קופצני ומחושמל.
סדרת  hairmix מבית לוריאל פרופסיונל מיועדת בדיוק עבור סוג השיער המרדני, העבה והיבש והיא מעניקה לשיער ברק, לחות ושליטה תוך העשרתו ברכיבים טבעיים מטפחים.
גם חברת אינדולה מתהדרת בסדרה של מוצרי טיפוח ועיצוב תחת השם Innova, המבוססת על טכנולוגיית המדע הרך. משמע, הזרקת רכיבים טבעיים ומדעייםOleo Relax Slim. קרסטס (כמו מסנני קרינה) למבנה השיער על מנת להפכו לבריא יותר וקל לנוח לשליטה ועיצוב.
סטייל ארומתרפי המשתמש בשמנים טבעיים וב"רכיבים ידידותיים לגוף ולסביבה" כבש נתח ניכר בשוק טיפוח השיער ומייצרת יותר ויותר מוצרים לשיער ולקרקפת. מוצר הדגל של החברה מסכת ההזנה לשיער מסדרת "פרו הייר קר". לדברי היצרנית, מדובר במסכה הנמכרת ביותר בישראל, שאף זכתה לפרס החדשנות ובחירת הצרכנים לשנת 2009.
ולקינוח- אשתקד, נחתה בארץ סדרת מוצרי השיער הוותיקה Frizz Ease של ג’ון פרידה האמריקאי, כשגולת הכותרת של הסדרה היא ללא ספק הסרום האהוד המכיל סיליקון, ויטמין E ואלוורה, שמבטיח קץ לשמות שמחולל בנו מזג האוויר.
עתה מגיע ארצה הדור החדש בתחום הטיפול בשיער הסורר.
השבוע הושק בישראל טיפול חדש ומרעיש: לראשונה בעולם הצליחה חברת שיער להציג תוכנית "הרזייה" ו"דיאטה" מקיפה ומקצועית לשיער מנופח, טיפול שתפקידו לטפל בשיער ולגרום לו "לרדת במשקל" תוך הפחתה משמעותית בנפחו.
"קרסטס פריז לשיער" היא חברת השיער הראשונה בעולם אשר הצליחה בעצם לפתח טיפול מהפכני הנעשה בפיקוח מקצועי במספרות מורשות המותג, שתפקידו להוריד את הנפח בשיער מקורזל ומרדני.
"אולאו רילקס סלים" הוא שמה של תוכנית ה"הרזייה" וה"דיאטה" שתכליתה לטפל באופן נקודתי ומקצועי בתופעת השיער המרדני והנפוח.
התוכנית החדשה מתבססת על טכנולוגיה חדשנית וייחודית בשם סרה-טריליום שפותחה במעבדות מחקרטיפול - Oleo Relax slim 2. קרסטס המתקדמות של קונצרן לוריאל.
הטיפול מתבסס על טכנולוגיה בשם קומפלקס סרה-טריליום שהוא בעצם שילוב ייחודי של סרמיד, ו-שלשה שמנים (קמלינה, משמש ופרקסי) המאפשרים למעצבי השיער המורשים לטפל בבעלות שיער מקורזל ומרדני להפחית להן את נפח שערן במהירות ובפשטות.
עידו לביא – מנהל מרכז ההדרכה של החברה מספר כי ממחקרים שערכו בחברה עולה כי אחת מכל 3 נשים בעולם היא בעלת שיער מרדני, הסובלת ממטרד יומיומי של נפח מסיבי בשיער, אשר לעיתים קרובות אינו ניתן לשליטה וסידור.
השקת תוכנית הדיאטה לשיער מהווה לדבריו את הפיתרון האולטימטיבי עבור נשים אלה. עוד הוסיף לביא ומסר כי הטיפול החדש יספק לסיב השערה את המרכיבים ההכרחיים להפחתת הנפח: תוך מתן הזנה מושלמת, רכות נדרשת וגמישות הנחוצה לו: הסרמיד לדבריו יבנה את השיער השברירי ויפעל כחומר מילוי בין תאי השיער ואילו 3 השמנים יחליקו את השיער ויגנו עליו מפני הנפח המוגזם, על ידי יצירת הגנה הידרופיבית (הגנה מפני התנפחות השיער כתוצאה מחדירת מים).
מעצב השיער יניב שלום ממספרת NV אשר היה מראשוני המעצבים בארץ אשר קיבלו את הזכות לטפל בתכשיר החדש מסביר שסינרגיית השמנים הייחודית שבאמפולות מאפשרת בעצם "להרזות" "להשטיח" ולצמצם את נפח השיער.
כתוצאה מכך היקפו של סיב השיער מופחת משמעותית ונוצרת הפחתה כללית ודרמטית של נפח השיער. השמנים לטענתו יוצרים הגנה הידרופיבית המונעת מסיבי השיער להתנפח ובכך מונעים את הנפח המוגזם. התוצאה – נפח השיער יורד משמעותית ומוגן מפגעי הטבע.
בנוסף לטיפול המקצועי (שיבוצע אך ורק במספרות מורשות המותג) מושקים 2 מוצרים משלימים להמשך סטייל ארומתרפיההטיפול בבית – המוצרים מיועדים להעצים ולהאריך את משך תוצאות הטיפול.
עוד הוסיף שלום כי במקביל לשימוש במוצרים הביתיים הוא ממליץ להקפיד ולחפוף את השיער בשמפו עדין ביותר ולהסתפק בחפיפה אחת בלבד. כמו כן מציע המעצב להסתרק במברשות ובמסרקים מחומרים טבעיים (מברשת שיער מעץ טבעי עם זיזים מגומי, עדיפה על מברשת פלסטיק להרגעת חשמל סטטי בשיער) ולהימנע ככל האפשר מהברשת השיער בעודו רטוב.
לטענתו הברשת השיער הרטוב גורמת לתלישתו ושבירתו ולכן כדאי מאוד לרכך את השיער ולפני כל הברשה לייבש אותו בעדינות במגבת.
כדי למנוע חשמל סטטי בשיער בזמן הסירוק אפשר להשתמש בכמות קטנה של קרם או שמן טבעי, השימוש בקרם החדש מסדרת אולאו רילקס סלים יועיל מאוד להתמודדות עם הנפח המוגזם וכך גם ייבוש השיער באוויר והימנעות ממייבשי השיער, אם פעולת הפן הכרחית עבורכם מציע המעצב להצטייד במכשירי חשמל כמו פן, ומחליקי שיער ומעצבי תלתלים הכוללים מערכת יונית המאזנת את תופעת החשמל הסטטי בשיער.
המערכת תנטרל את החשמל הסטטי ותותיר את השיער רך ונוח לעיצוב וכמובן להתמודדות עם נזקי המזגנים ממליץ המעצב להניח קערת מים בחללי החדרים בהם פועלים המזגן והתנורים או לחילופין להציב בהם מכשיר אדים אשר יפחית את היובש שמזרז את התנפחותו של השיער.
 ולסיום, קבלו פטנט נוסף מבית מדרשו של יניב שלום: רוצות להפחית את הנפח? הרטיבו מעט את הידיים, קרבו אותן לשיער מבלי לגעת בו. פעולה זו מסתבר מסייעת בהורדה מידית של מטענים חשמליים בשיער.

 עמוד זה נצפה: 373 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור