חיפוש באינדקס עסקים

את יפה בוורוד

פורסם מאת: בתאריך: 10 ספטמבר 2014

מותג הלק האמריקאי ORLY ועמותת Cancer Schmancer מציינים זאת השנה השביעית ברציפות את חודש המוּדָעוּת הבינלאומי לסרטן השד בקולקציית לקים ש-20% ממכירותיה יתרמו לטובת הקרן לעידוד גילוי מוקדם של המחלה ולתמיכה במאבק

לפני 14 שנים ביוני 2000 פראן דרשר, שגילמה את דמותה של האומנת הצווחנית, בסדרה הקומית "סופר נני" הובהלה לניתוח חירום לאחר שגילו בגופה גידול סרטני ברחם. לניתוח זה קדמו שנתיים של סימפטומים ושמונה אבחונים כושלים, אלא שבעקבות החרפה בריאותית והתפרצותה של המחלה  החליטו הרופאים לנתח את דרשר מייד עם גילוי הגידול והיא כידוע עברה כריתת רחם.
 

ההחלמה של השחקנית היתה טובה וכשהשתחררה מבית החולים בלוס אנג’לס היא הוציאה לאור את ספרה Cancer Schmancer. את הספר האמור היא כתבה לדבריה על מנת  לעורר מודעות בקרב נשים וגברים לשים לב לסימנים המוקדמים של מחלת סרטן.
 

שבע שנים לאחר שהחלימה ממחלתה, ביוני 2007, הכריזה דרשר על השקת עמותת ’קאנסר-שמאנסר’ – קרן לעידוד גילוי מוקדם של מחלת הסרטן הפועלת ללא מטרות רווח. http://www.cancerschmancer.org/ והיא עצמה נרתמה לפעילות פילנתרופית בעמותה  במטרה לעודד איבחון מחלת הסרטן בשלב מוקדם.
מזה 7 שנים שדרשר והעמותה משתפים פעולה עם ענקית הלק האמריקאית ORLY. זאת האחרונה משיקה מדי שנה בחודש אוקטובר ולרגל  ציון חודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד קולקציית לק במהדורה מוגבלת שתכליתה לסייע בהעלאת המודעות לחשיבות הגילוי המוקדם של המחלה. כ-20%  מההכנסות המכירה של הלקים נתרמים לטובת פעילותה של עמותת ’קאנסר-שמאנסר’.
 

שלושת הלקים בסדרה זאת נבחרו בקפידה ומתוך הזדהות וחמלה רבה לחולות. ככאלה הוענקו לבקבוקי הלק שמות רלוונטים: BeBrave – תהיי אמיצה, Embrace – חיבוק והחשוב מכל You Are Not Alone- כי את לא לבד! לכל שלושת הבקבוקים הוצמד תליון בצורת סרט ורוד – הסמל הרשמי של סרטן השד בחודש המודעות הבינלאומי.
"כרבע מהנשים המאובחנות כחולות בסרטן השד הן מתחת לגיל 50, 6-7% הן מתחת לגיל 40", מציינת דרשר. "למעשה, ככל שאישה צעירה יותר, כך קטן הסיכון למחלה ובהתאם גם המודעות לו נמוכה. כתוצאה מכך, לעיתים קרובות יחסית מאובחן הסרטן אצל צעירות בשלב מחלה מתקדם יותר ואפילו כשיש כבר גרורות. יש לציין שסיכויי הצלחת הטיפול בסרטן השד אצל נשים צעירות (כמו אצל מבוגרות) מושפעים בעיקר ממדדי הגידול ושלב המחלה – מכאן חשיבות עליונה של בדיקות הסקר לגילוי מוקדם של סרטן השד".עמוד זה נצפה: 328 פעמים

כתבות בניית ציפורניים

אני מאשר/ת קבלת דיוור