חיפוש באינדקס עסקים

HOT בלונד – יניב קצב

פורסם מאת: barosh בתאריך: 12 מאי 2010

 

בלונד הוא צבע שיער שנמצא ביונקים מסוימים ומאופיין, בדומה לשיער הג’ינג’י, ברמה נמוכה של הפיגמנט אומלנין ורמה גבוהה של הפיגמנט פאומלנין. מבלונד כהה עד בלונד חיוור, גווני הבלונד נמצאים באופן טבעי על ראשם של קצת פחות מ-1.8% מאוכלוסיית העולם.

בהתבסס על מידע גנטי, ניתן לשער כי הבלונד הוא תוצר של מוטציה גנטית שהתפשטה באירופה לפני כ-10,000-11,000 שנים, בעידן הקרח האחרון. לפני כן, לאירופאים היו שיער ועיניים חומים כהים, כמו לשאר העולם.

משחר ההיסטוריה, אנשים כהי-שיער התרשמו משיער בלונדיני ושאפו לחקות אותו. נשים כהות-שיער ברומא העתיקה לדוגמה, נהגו לקנות פיאות נוכריות משיער בלונדיני ואדמוני. כיום, הבהרת שיער נפוצה במיוחד בקרב נשים.

הישראליות אוהבות במיוחד את גוון הבלונד ורובם אף ניסו להבהיר את שיערן לאחד מגווני הבלונד הרבים. הבלונד סימל מאז ומתמיד זוהר, יוקרה ואצילות.
ייתכן, בשל העובדה כי היה נפוץ במיוחד אצל בני הגזע הארי. מרלין מונרו הייתה הראשונה שהביאה את הבלונד למסך והפכה אותו רשמית לסמל סקס, זוהר והצלחה.

סקלת גווני הבלונד רחבה מאוד, החל מהיי לייט עדינים ועד בלונד פלטין בוהק על כל השיער. בשל כך, חשוב לציין כי יש לבחור בזהירות מרבית את גוון הבלונד אליו אנו שואפים להגיע ולוודא התאמה לגוון העור הטבעי שלנו, לא לכל אחת מתאים בלונד!

אם כך, מומלץ להתייעץ עם מעצב השיער שלך לגבי ההחלטה לשינוי צבע השיער לבלונד ואף מומלץ במיוחד למדוד פיאה או להחזיק תוספות שיער בגוון הרצוי ליד הפנים, על מנת לקבל מושג ברור יותר לגבי התוצאה. יחד עם כל יתרונותיו של הבלונד, יש לזכור כי על מנת להגיע לגוון בלונדיני, יש להבהיר את
השיער ולהשתמש בחומרים מחמצנים ולכן שיער בלונדיני הוא שיער יבש יותר מכל שיער אחר. על מנת לשמר את הגוון ולשמור על השיער מומלץ להקפיד על מספר כללים:

  • מומלץ להשתמש בתכשירים ייעודיים לשיער בלונדיני, אמפולות וסרומים המשמרים יותר את מבנה השיער.
  • יש להימנע מביקורים רבים במי הבריכה אשר מכילים חומרים לחיטוי עם נחושת או ברזל ועלולים לגרום לשיערך להפוך לירקרק.
  • מומלץ לחדש את הצבע כל שלושה שבועות.
  • מומלץ להוסיף גוונים לשיער אחת ל-5 חודשים בערך על מנת לנקות את הגוון.
  • יש לגזור קצוות כל חודשיים מאחר והקצוות נשרפות.

חשוב מאוד: כאשר שיערך צבוע לאחד מגווני הבלונד ישנה משמעות רבה לאיפור. הבלונד, בעיקר בגווניו הבהירים, נוטה להחוויר את הפנים ולכן הכלל החשוב ביותר לגבי האיפור הוא לא לוותר בשום מצב על מסקרה וסומק. אם רוצים להבליט קצת את הבלונד ניתן להדגיש את השפתיים בכתם צבע בצבעי פירות, האופנתיים במיוחד העונה – אבטיח, תות או אפרסק יעשו מעולה את העבודה. צלליות מומלץ למרוח בגוון בהיר ואחיד ובשום אופן לא בגווני כחול, סגול וירוק או בערבוב של צבעים, על מנת למנוע מראה צבעוני ומצועצע מידי.

HOT בלונד
באדיבות: יניב קצב, מעצב שיער ואמן איפור.עמוד זה נצפה: 287 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור