חיפוש באינדקס עסקים

Dior – תערוכת זרם הדנדניזם

פורסם מאת: barosh בתאריך: 10 יולי 2008

מוזיאון Dior ע"ש כריסטיאן דיור הממוקם בביתו אשר בגרנוויל צרפת, מארח תערוכת הצדעה ל-Georges Brummel, אבי רעיון ה"דנדיזם" שתתקיים עד לתאריך 21/09/2008. Dior - תערוכת זרם הדנדניזם
כוכב הפופ ג’סטין טימברלייק מהווה דוגמא למי שמשתייך לזרם הדנדי. טימברלייק, הנציח את גישת הזרם בכך שהוא משלב בצורה ראוותנית את היותו מציאותי, בין מראהו החיצוני לבין היותו נראה. טימברלייק מגלם מודרניזציה, כאשר בו זמנית הוא משתמש בגישה של זרם הדנדיזם, גישה על פיה הוא בונה את עצמו בעיני האחרים.
לפי זרם הדנדיזם, ההופעה החיצונית אינה קלת דעת, אלא נחרצת ואמיצת לב. גישת הדנדיזם הובילה והיוותה את ההשראה לאומנות העולמית, החל מתחילת המאה ה-18 באנגליה, זרם הדנדיזם מחובר לכריסטיאן דיור ולערכי המותג.
מעצב העל ג’ון גליאנו מקווה שהתערוכה תציג את ה’דנדי’ כיותר מסתם מעריץ מסור לאופנה. האדם הדנדי שואף להיות הג’נטלמן המושלם, האריסטוקרט האוטונומי, הגון ונחוש, חלומותיו ותשוקותיו עשירים והוא תמיד צעיר בליבו.
הדנדים הם חולמים שמעזים. מרבית הדנדיסטים חולמים על יופי, על תשוקות ותרבויות גבוהות. המוטו של זרם הדנדיזם הוא "להתלבש על מנת להרשים" וכדי שניתן יהיה להשאיר חותם בהיסטוריה, יש לסובב מספר ראשים. על כן, מביאים לתצוגה זו חלק מהדנדיסטים הכי אייקונים והכי משפיעים החל מקוקטאו ועד לדיוויד בואי.
מעצב האופנה ג’ון גליאנו הושפע רבות ואף עבד עם לא מעט אומנים השייכים לזרם הדנדיזם, כפי שכריסטיאן דיור עצמו עבד והושפע. גליאנו מקווה להיות דנדי מודרני, לחיות את החלום ולהזין את חלומותיהם של אחרים. הוא שמח על כך שנפל בחלקו הכבוד להציג את יצירותיו יחד עם אומנים שהובילו את האופנה כמו לורד ביירון וג’ולס ברבי. השראתו הן בפן האישי והן בפן המקצועי היא לאור האמרה "כל אחד צריך לחיות כאומנות, או ללבוש אומנות".

Dior - תערוכת זרם הדנדניזם
Dior – תערוכת זרם הדנדניזם.עמוד זה נצפה: 297 פעמים

כתבות כלליות

אני מאשר/ת קבלת דיוור