חיפוש באינדקס עסקים

צלוליטיס

פורסם מאת: barosh בתאריך: 3 ינואר 2008

הצלוליטיס מאופיין באזורים בהם תאי שומן בשכבה תת-עורית גדלים ומתנפחים, ויוצרים שקעים ובליטות, לעיתים מחוספסים מעט, על פני העור, בעיקר באזורי הישבן והירכיים. תופעה הצלוליטיס מגיעה לעיתים קרובות יחד עם צלוליטיסהשמנת יתר, אך עשוייה להופיע גם אצל אנשים עקב נטייה גנטית, ואף אצל אנשים שהיו בעבר שמנים אך הפחיתו ממשקלם. גם לאחר ההורדה במשקל והפעילות הגופנית, עלולים להיוותר משקעי צלוליטיס על-פני הירכיים והישבן. הגורם העיקרי להתפתחות הצלוליטיס הוא כאמור אכילת היתר, ההשמנה, ועל כן חשוב להתייחס בטיפול לגורמים התזונתיים ולדיאטה כללית. הטיפול בצלוליטיס באמצעות שמנים ארומטיים, יעיל כאשר הוא משולב בפעילות גופנית סדירה ובהרגלי תזונה נכונים. במקרה של השמנת יתר או עודף משקל יש לדאוג לדיאטה המותאמת באופן אישי ומקצועי. השמנים האתריים המתאימים לטיפול בצלוליטיס הם: אשכולית, פטצ’ולי, פנל, ג’וניפר, אנג’ליקה, רוזמרין, קורנית, קינמון, זרעי גזר ולימון. יש לבחור שמנים המתאימים לעורו של המטופל. גם בבחירת שמני הנושא, נבחר שמן לפי התאמתו לסוג עור המטופל, או לאופי בעיותיו הכלליות. לטיפול המתרכז בעיקר בבעיית הצלוליטיס, נעדיף שמן שקדים, לתוכו נטפטף טיפה או שניים מכל שמן לסירוגין, נמרח מהתערובת המהולה בשמן נושא על האזורים בהם מצויים מוקדי הצלוליטיס, יש לעסות את אזורי הצלוליטיס היטב, לשפשף ולהבריש בעזרת מברשת גוף מתאימה. המברשת מייעלת את החדרת השמנים אל הגוף. מומלץ לבצע תהליך זה בכל יום לאחר המקלחת. השפשוף גורם לתחושה טובה של זרימת דם ותנועתיות באזורים בהם מצויים מוקדי הצלוליטיס.
טיפול בקור על ידי מכונה מצרפת המייצרת קור במינוס 5 מעלות שעוברים איתו על אזורי ומוקדי הצלוליטיס לסירוגין בשילוב עם עיסוי חזק בשמנים המיוחדים שציינו, גורם להגברת הסירקולציה בעור ולזרימת דם מוגברת באזורים הללו ומביא לתוצאות טובות בטיפול בצלוליטיס.

מאמר "צלוליטיס" נכתב ע"י יהודית מורי – מור קליניק מרכז לקוסמטיקה רפואית, רפואה אלטרנטיבית ושיזוף בהתזה-ראשל"צ.עמוד זה נצפה: 296 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור