חיפוש באינדקס עסקים

נס גדול אופר פה – איפור לחנוכה, גיורא שביט

פורסם מאת: barosh בתאריך: 29 נובמבר 2007

אמן האיפור הבינלאומי, גיורא שביט, מציג את הגרסה שלו לנס חנוכה, בצורת איפור גוף עוצר נשימה המשלב את הפתגם "נס גדול היה פה" ומצליח לטשטש את גופה של הדוגמנית כשהאותיות הופכות למיצג נע המאיר ומשלב בתנועה את המילים. גיורא שביט מספר: "מטרת האיפור היתה ליצור נס בצורת איפור, כאשר בהתחלה התמקדתי נס גדול אופר פה - איפור גוף לחנוכה , אמן האיפור גיורא שביטבהעלמה של הגוף בתוך רקע ולאחר מכן הדגשה של המילים על ידי הבהרה של האותיות על גבי גופה של הדוגמנית. הפוזיציה המיוחדת שנבחרה ליצירת המיצג מאלצת את הדוגמנית לעמוד כשידיה פרושות לצדדים, פוזיציה אשר משרתת גם כדימוי מטפורי המזכיר את מבנה החנוכייה העתיקה, כאשר במקום אורות אנחנו מקבלים את האותיות המוארות של "נס גדול היה פה".
שלבי איפור מיצג לחנוכה:
מסגרת החנוכייה – בעזרת עיפרון לבן צייר גיורא את מסגרות המעמד לחנוכייה ואת האותיות של המשפט הנבחר.
מייק אפ כבסיס – לאחר מכן מרח מייק אפ גוף על בסיס קרם, המתפקד ככיסוי מצוין לגזרה המקורית של הדוגמנית וכיסה היטב את כל האזורים שאינם מובלטים במיצג, על מנת להכין את הרגע ליצירה.
אפקט הזוהר – לאחר מכן השתמש בצבע שחור על מנת לעבור על כל החלקים סביב הציור והאותיות (כולל פנים) והוסיף שימוש בצבעים זוהרים ליצירת אפקט התלת מימד של המיצג. לצורך זה השתמש בטכניקה של מעברי צבעים היוצרת אפקט ויזואלי של תלת מימד, ותוספת של נצנצים – שהודבקו בצורה אקראית על חלק מהציור הוסיפה את האלמנט הזוהר לעבודה.
הלמד המתוחה – כדי ליצור כיתוב ברור לאותיות על זרועות הדוגמנית הקפיד לצייר את האותיות בזרימה, כאשר האות ל’ באמצע הפתגם זכתה ל’מתיחה’ כלפי מעלה לכיוון הצוואר, עד לקו השיער, על מנת להפוך לחלק מהאמירה הכוללת של המיצב.
טריק ההסוואה – ואם שאלתם את עצמכם לאן נעלם השיער של הדוגמנית – מסתבר ששימוש בגרב שחור היה פיתרון אידיאלי שאפשר מיזוג של השיער עם הרקע השחור, כאשר הדוגמנית לבשה גם לבנים שחורים שבעת הצילום נטמעו לחלוטין ברקע.


איפור: גיורא שביט,קירה ארונוביץ
צילום: דודי דיין


עמוד זה נצפה: 411 פעמים

כתבות איפור

אני מאשר/ת קבלת דיוור