חיפוש באינדקס עסקים

ניקיון פסח כל השנה

פורסם מאת: בתאריך: 26 פברואר 2015

 ניקיון פסח כל השנה

מאת: עדי פרג’י, מדריכה ראשית גרנייהלקראת עונת האביב הנקיה, החלטנו לתת לך כמה טיפים לאבחון וניקוי נכון של עורך.

לקראת פסח, כל ישראל מתחילים לנקות במרץ אית ביתם, ועושים פעילויות ניקיון שאינם עושים במשך כל השנה. 
לקראת עונת האביב הנקיה, החלטנו לתת לך כמה טיפים לאבחון וניקוי נכון של עורך.

למה בכלל לנקות?

במהלך היום, נדבק לעור הפנים לכלוך רב. זיהום האויר, עישון, איפור, כל אלה חוסמים את הנקבוביות. בלילה, העור מתפנה להתחדש ולהשתקם. 
על מנת לסייע לו לבצע זאת ללא הפרעה, עלינו לסלק ממנו את שאריות הלכלוך, להסיר את האיפור ולחטא את העור.

איך ננקה?

נבחר תכשיר המתאים לסוג העור שלנו, ומרקם – בהתאם להעדפתנו האישית. כיום, עולם הקוסמטיקה מציע לנו מרקמים רבים מאוד של מוצרי ניקוי: מי מיסלר, סבון נוזלי, ג’ל, סבון גרגירים עדין, גס, מסכת ניקוי, קצף ועוד. 

איך אדע מה סוג העור שלי?

אבחון סוג העור הוא משימה פחות מורכבת ממה שנהוג לחשוב:

עור פנים רגיל = עור פנים מושלם. פשוט ככה.

במידה ואתם מבחינים בשכבה שומנית, שמופיעה לכם על כל איזור הפנים, אזי עורכם שמן. עור שמן מאופיין לעיתים קרובות גם בפצעי אקנה.

אם אתם מבחינים בשכבה השומנית רק על חלק מפניכם (בדרך כלל באיזור ה-T), ויתר פניכם חלקות ללא תחושה מיוחדת, אתם בעלי עור מעורב-רגיל. 
במידה והאיזורים שאינם שומניים מרגישים לכם יבשים, או שעורכם מרגיש מתוח ו"צמא", עורכם מעורב- יבש.

עור יבש לא אופייני לגילאים צעירים בדרך כלל, אך קיים. ניתן לזהותו על ידי סימני "מתיחה" דקיקים, קשקשת בעור, או אדמומיות מגורה. הבחינו בין עור יבש לעור מיובש! 
עור מיובש הוא עור שזקוק ללחות, עקב אקלים מקומי (מה שאנחנו חשים כשאנחנו מטיילים בארץ קרה במיוחד), עקב חוסר שתייה, וכדומה. 
בעוד עור מיובש הוא מצב זמני וניתן לפתור אותו עם לחות, עור יבש הוא המצב הקבוע של העור.

ניקיון לעור שמן /מעורב

כדי למנוע וגם לטפל בעור שמן ובאקנה המתלווה אליו, העור זקוק לניקוי יסודי של הפנים, לאיזון רמת השומן, ולכיווץ הנקבוביות. התהליך מתחיל עוד לפני הופעת הפצע. 
טיהור, איזון, חיטוי וניקוי אלו הן מילות המפתח לטיפול נכון לעור צעיר, קיימים מגוון תכשירים שיכולים לעזור בטיפוח ושמירה על העור הפנים והפחתת השמנוניות.  
נבחר תכשירים המכילים חומצה סליצילית ואבץ. 
החומצה הסליצילית עוזרת לחידוש התאים ובכך עוזרת ומונעת את סתימת הנקבוביות, בין היתר לחומצה הסליצילית תכונת ייבוש, לכן היא מנטרלת את המראה המבריק של עור שומני. 
לאבץ תכונות מרפאות הידועות בטיפול באקנה.

חשוב להקפיד על שימוש יומיומי, בוקר וערב בסבון פנים ( לדוגמא ג’ל ניקוי) ולאחר מכן נחטא בעזרת צמר גפן ומי פנים, כשהדגש במי הפנים, הוא על טיהור לכן נעדיף שיכיל חומצה סליצילית ואבץ.

אם פניכם מלאות כרגע בפצעי אקנה, הימנעו משימוש בסבון גרגירים גס מדי, עלול לגרות את הפצעים ולפצוע את העור.

ניקיון לעור יבש/רגיש

עור יבש דורש הזנה, ולכן לא נשתמש עליו בסבון גרגירים במרקם גס. אני ממליצה לנקות עור יבש ורגיש עם מי מיסלר, מי פנים שגם מסירים את האיפור וגם מנקים ומרגיעים את עור הפנים. 
המים הפופולריים הללו מכילים חלקיקים קטנטנים, שפעולתם דומה למגנט: הם ממגנטים היטב את הלכלוך ומסירים אותו, ולכן אין צורך בשפשוף! חשוב לזכור להזין עור יבש בלחות, לאחר הניקיון.

מה קורה לאחר הניקיון?

אחרי שהסרנו את האיפור והלכלוך, חשוב לחטא את עור הפנים על ידי שימוש במי פנים. מי פנים מכווצים את הנקבוביות ומגנים מפני חדירת לכלוך ומזיקים לעור, מחזירים את הלחות לפנים ומותירים את העור רך ונעים. אני ממליצה על שימוש במי פנים בעלי רכיבים פירותיים, שפועלים כנוגדי חימצון נגד הרדיקלים החופשיים שפוגעים לנו בעור.

לבסוף, חשוב מאוד למרוח קרם לחות, כדי להזין את העור ולהשלים את הטיפוח. גם בעלי עור שמן חייבים למרוח לחות! עור שמן מפריש שומן, שנוצר ע"י בלוטות החלב בעור. 
לחות היא מים. אם נייבש עור שמן ולא נחזיר לו מים, העור ייצר שומן רב אפילו יותר, כדי לחפות על החסר.

ומה אם אין לי כוח להסיר את האיפור וגם לנקות את הפנים לפני השינה?

גם לזה יש פתרון! היום קיימים תכשירי 2 ב-1, שנועדו לקצר לנו את שגרת הטיפוח ולחסוך לנו זמן. קני סבון פנים המכיל פעולת ניקיון והסרת איפור גם יחד, או מי מיסלר, שמסירים איפור ומרגיעים את העור. עמוד זה נצפה: 387 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור