חיפוש באינדקס עסקים

מהו השמפו ?

פורסם מאת: barosh בתאריך: 13 אפריל 2007

השמפו (על פי החלטת האקדמיה: תַּחְפִּיף) הוא מוצר ניקוי וטיפוח לשיער. מטרת השמפו היא לנקות את השיער, לרככו ולהקל על סירוקו. שמפו המוקצף עם מים הוא חומר פעיל המסיר שומנים מהשיער והקרקפת.

חפיפה באמצעות שמפו ומרכך שיער מקלה על עיצוב תסרוקת. היסטוריה המילה שמפו מתועדת בשפה האנגלית במשמעות "לעסות" משנת 1762. מקורה באנגלית-הודית, אליה הגיעה מהמילה בסנסקריט "צ’אמפה" – פרח הצמח Michelia-champaca, ממנו הכינו שמנים לשיער. שירות חפיפת השיער החל כאשר השיח’ דין מחמוד פתח סלון הודי לחפיפת שיער ב-1759. הסלון היה בסגנון חמאם טורקי, הלקוחות קיבלו טיפול של חפיפה טורקית ועיסוי.

שירותיו של השיח’ הוערכו והוא מונה להיות החופף של ג’ורג’ הרביעי ושל ויליאם הרביעי. בימיו הראשונים של השמפו, מעצב שיער אנגלי הרתיח סבון במים והוסיף צמחים שונים כדי להעניק לשיער זוהר וריחנות. במקור, סבון ושמפו היו מוצרים דומים מאוד, שניהם הכילו חומר פעיל שטח, סוג של חומר ניקוי. השמפו המודרני הראשון נוצר ב-1930 ונקרא "דריין", השמפו הסינטטי הראשון (שהוא לא סבון). מזמנים עתיקים ועד היום הודים משתמשים בנוסחאות שונות של שמפו הכוללות צמחים שונים כמו: אזדרכת הודית, שיקקאי, חינה, בל, ברהמי, חילבה, אלוי ושקדים בשילוב עם מרכיבים ארומאטיים כמו יסמין, כורכום, ורד ומוּשְׁק.עמוד זה נצפה: 447 פעמים

עיצוב שיער

אני מאשר/ת קבלת דיוור