חיפוש באינדקס עסקים

זקוקים למטפלת סיעודית? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת

פורסם מאת: barosh בתאריך: 22 יולי 2019

המטפלת הסיעודית היא הגורם החשוב בחייו של כל אדם סיעודי, גם מבחינה רפואית והרבה מאוד מבחינה נפשית. אתר Inursing מגיש את כל המידע שהכי חשוב לדעת על הנושא:

חוק הסיעוד בישראל מאפשר לקשישים וחולים סיעודיים להסתייע במטפלת סיעודית המגיעה לביתם כדי לעזור בכל הפעולות היומיומיות והשמירה על השגרה. הסיוע מוגש למי שנמצא זכאי מבחינת המדינה אך ניתן להזמנה גם באופן פרטי, מבלי לעבור את צנרת הבירוקרטיה המורכבת של הביטוח הלאומי ולבחור באופן עצמי את סל השירותים שהמטפלת תעניק.

אתר Inursing מנהל מאגר ארצי לאיתור ומציאת מטפלות סיעודית לכל צורך קיים ויאפשר לכם ליצור קשר מהיר עם חברת הסיעוד המתאימה תוך מספר דקות. באתר תוכלו לבצע סינון יעיל לפי אזור גיאוגרפי, את סוג השירות המתאים (למשל אחות סיעודית ללילה או עזרה בבית לאחר ניתוח) ולהשתמש בחיפוש המתקדם אם ברצונכם למצוא שירותים נוספים כמו למשל ייעוץ והכוונה לקשישים, טיפול סיעודי לחולי סרטן, מטפלת סיעודית ללא לינה ובחירת עיר ספציפית.

מהם תפקידיה של המטפלת הסיעודית?

המטפלת הסיעודית מסייעת לחולים ולקשישים בפעולות בסיסיות ושגרתיות כמו אכילה, רחצה והלבשה. התפקיד כולל גם את קניית מוצרי המזון למטופל, כביסה וגיהוץ אם יש צורך, השגחה צמודה, רחצה, החלפת מצעים ומוצרי ספיגה וכמובן סיוע בהתניידות ברחבי הבית ומחוצה לו לצורך סידורים, קבלת טיפול רפואי, הגעה לבנק, לדואר וכד'.
המטפלת תוכל להיות לעזר גם בנטילת התרופות הרפואיות. היא תוכל לתזכר לגבי זמני נטילת התרופות ולהגיש כוס מים וכן לבדוק שאין השפעה חריגה כתוצאה ממתן תרופה חדשה.
היחסים הטובים והחמים בין המטפלת הסיעודית והמטופל הם בעלי חשיבות רבה מאוד, גם על מנת שהטיפול יהיה איכותי אך בייחוד מפני שהדבר משפיע על מצב הרוח של המטופל, קשישים במיוחד.
הביטוח הלאומי הגדיר שהמטפלת הסיעודית תחת תפקידה השוטף תבצע עבודות משק בית "קלות" כמו טאטוא וניקוי אבק, שטיפת הרצפה, ניקיון השירותים והמקלחת ושמירה על ניקיון בסיסי במטבח. יש היגיון בעובדה שהמטפלת הסיעודית תצטרך לדאוג למטלות אלה בשוטף, מפני שהן שומרות עבור החולים על סביבה ביתית סטרילית והגיינית עם חשיפה נמוכה לחיידקים. מעבר לכך, חשוב לדעת שלא ניתן לדרוש מהמטפלת לבצע עבודות ניקיון יסודיות כמו לנקות את חדר השינה של דיירים נוספים בבית, או למשל לבצע ניקיון של התנור או התריסים.

אתר Inursing לשירותכם

הרעיון להקים את Inursing נולד מתוך הצורך לספק מידע מהימן ורלוונטי בתחומי הבריאות לאנשים שבאמת זקוקים לכך ולרכז שירותים כמו טיפול סיעודי, אחות פרטית תחת קורת גג אחת. הצמצום של מאגר החיפושים לכדי אתר פשוט וידידותי לתפעול, חוסך למחפשים זמן יקר מאוד במציאת חברת השירותים המתאימה ומספק מידע רב לגבי הזכויות, האפשרויות וסוגי השירותים הניתנים.
דרך Inursing תוכלו לקבל את כל המידע הרלוונטי בנוגע לתחום הסיעוד וליצור קשר עם מגוון רחב של חברות מתאימות, המפעילות שירותי סיעוד פרטיים בפריסה ארצית וזמינות עבורכם תמיד. מערכת הסינון של האתר תציג לכם חברות מתאימות בלבד ותוכלו לצפות ברקע קצר על פעילותה של כל חברה יחד עם מספר הטלפון ליצירת קשר, מפת הגעה וטופס יצירת קשר שבו תוכלו להשתמש לבירורים, שאלות או בקשה לחזרה אליכם.

מה כדאי לדעת על התחום הסיעודי?

כל חברת סיעוד מציעה שני סוגי שירותים:
מטפלת סיעודית פרטית במשרה חלקית – טיפול של מספר פעמים בשבוע למשך מספר שעות לצורך קבלת טיפול רפואי מתאים.

מטפלת סיעודית פרטית במשרה מלאה – טיפול בהשגחה צמודה 24/7 עם שירות מלא שיהווה את השגרה היומית ורווחתו של המטופל.

מטפלת סיעודית היא הגורם שיפגוש יום-יום את יקיריכם, תבלה איתם ותסייע להם. חשוב להעניק לה יחס חם והוכרת תודה כדי לחזק את הקשר והיחסים גם מולכם אך גם מול המטופל/ת. זכרו – לקשר בין המטפלת הסיעודית לבית מטופליה יש השפעה אדירה על מצב רוחם. כשיש עם מי לצחוק, לשוחח ולהפיג בדידות כואבת, מצב הרוח משתפר ותורם משמעותית לאיכות החיים.

איך מקבלים עזרה סיעודית?

הסיוע הסיעודי ניתן לאנשים שעברו ניתוח שכולל תקופת שיקום קשה או מי שסובל ממחלה ומתקשה לתפקד בכוחות עצמו. יש לפנות לביטוח הלאומי או חברת הביטוח שבה מבוטח המטופל ולקבל טפסי מילוי על מנת לבדוק את הזכאות לסבסוד חלקי או מלא.
במסגרת בדיקת הזכאות יגיעו אחות מוסמכת או רופא כדי לבדוק את המצב הרפואי של הזקוק ולאחר מכן יוחלט על הזכאות וכמות שעות הטיפול הנחוצות.
לגבי קביעת שיעור הנכות, הדבר מתבצע על ידי וועדת הביטוח הלאומי. יש להגיש בקשה מתאימה ולצרף את המסמכים הרפואיים. גם הפעם יהיה צורך בביצוע בדיקות רפואיות, כאשר בחלק מהמקרים תדרוש הוועדה גם ביצוע בדיקות פסיכיאטריות או מפגש עם עובד סוציאלי. תוכלו לערער על קביעת אחוזי הנכות אם יש צורך ולהגיש בקשה לחישוב חוזר.

לכל שאלה נוספת, בדיקת החברות הקיימות אשר מספקות שירותי מטפלת סיעודית ישראלית, היכנסו לאתר Inursing בכתובת https://www.inursing.co.il/עמוד זה נצפה: 105 פעמים