הוסף למועדפים
הפוך לדף הבית
הרשמה
כניסה
שלום אורח\ת
‏יום שני ‏22 ‏ינואר ‏2018, 22:28
כתבות » כתבות עיצוב שיער » משיער לפאה - דורון פסקינו

משיער לפאה - דורון פסקינו

אחד התורמים לעמותת פאה לכל אשה - הוא דורון הינדי המתמחה בפתרונות שיער והבעלים של חברת דורון פסקינו.

לילי - למערכת בראש - | פורסם ב- 10012010, 10:46

 

דורון הינדי, הבעלים של חברת דורון פסקינו המתמחה בפתרונות שיער, הוא אחד התורמים הבולטים לעמותת "פאה לכל אשה". דורון תיאר את הדרך שעובר שיער עד שהוא הופך לפאה ראויה.
דורון הינדי: "אוספים שיער מתרומות של בחורות, בעיקר ממדינות העולם השלישי. שיער בהיר הוא השיער המבוקש ביותר ועל כן הוא גם היקר יותר. עבור קוקו של שיער בהיר, מקבלת האישה 100 דולר - שווה ערך לשכר עבודה של חודש ימים. ילדות ששיערן צמח מיום היוולדן מגיעות עם המשפחה בכדי לגזור את הקוקו, כחלק מעזרה בפרנסת המשפחה שעבורה כאמור - מדובר בכסף רב. לצורך בניית פאה, יש צורך בשיער מ-4 קוקיות לפחות (ארבע נשים שונות).
לאחר מכן, בונים ’סקין’ כמו קרקפת אדם על פי מידה ושבלונה שמחקה את המבנה הטבעי ונצמדת כמו כפפה. התהליך נמשך כחודש ימים, ולאחר מכן מתבצעת שזירת השיער".
העלות של פאה משיער אירופאי נעה בין 4,000 ל-12,000 שקלים.
ישנן בניות הנראות כמו פאות אך הן מודבקות. המיוחד במוצר הוא שאין את הגובה מלפנים כך שנפילת השיער היא טבעית. תהליך הייצור של בנייה שכזו נמשך כ-3 חודשים.
מדובר במוצר יקר. לכמה זמן זה מחזיק?
"השיער האירופאי אינו מתקלקל. מה שנפגע זו הבטנה והרשת שקשה לחדש, אז בונים מחדש. בעיקרון פאה מחזיקה כארבע שנים ויותר, תלוי בתחזוקה נכונה".
ומה קורה עם פאות לנשים חולות אשר צריכות אותן בדחיפות?
"אצלנו הן מקבלות עדיפות. תוך יומיים מכינים להן פאה כשכל העבודה האחרת נעצרת. במקרה כזה השירות עולה בין 3,000 ל-6,000 שקלים. יש לזכור שכאשר מדובר בנשים חולות אין מדובר רק במחלות קשות, אלא גם במחלות עור הקשורות בלחץ נפשי ודיכאונות, משום שהשיער הוא הדבר הראשון שנפגע במצבים של טראומות לגוף ולנפש".
גם דורון מדבר על כך שמעצב שיער אשר מתעסק בתחום הפאות הוא בראש ובראשונה פסיכולוג המלווה את הלקוחה ברגעיה האינטימיים והקשים ביותר, וגם דורון מסכים שיש מעצבים שלא מסוגלים לכך.
ואיך יחד עם זה יכול מעצב שיער להשתלב בתחום?
"בעיקר בהפניית לקוחה עם הידלדלות והתקרחות למכונים מתמחים, ובעזרה בתחזוקה שוטפת ללקוחה".
יש לך עצה למי שרוצה להתמחות בתחום?
"לאלה המעוניינים להצטרף לענף היפה של תוספות שיער, אני מציע בראש וראשונה לקחת בחשבון את הרגישות הגדולה בהתעסקות בנושא הזה. לצערי, במשך שנים הייתה התייחסות של בדיחות דעת לגבי אלה הזקוקים לפאות כתחליף לשיער וזו הסיבה שאנשים בעלי תוספות שיער, לא מעוניינים להיחשף ולדון בעניינם בפומבי. כולנו יודעים שכל דמות ציבורית עוברת ביקורת על כיצד התסרוקת מונחת על הראש".
אנשי המקצוע הרוצים להשתלב בתחום צריכים לזכור שאין מדובר רק בהתמחות, צריך גם תנאים פיזיים, כמו הוספת חדר אינטימי בתוך המכון, מכיוון שנשים לא רוצות להיחשף עם הבעיות שלהן לעיני כל וכמובן שצריך רגישות רבה. אם מתרכזים בעניין התחזוקה, צריך לדעת כיצד לחפוף את הפאה, עושים את זה על מבנה דמוי ראש כדי לא להרוס את הצורה, ומאוד בעדינות, בחומרים כמו בחפיפת שיער טבעי.

שלח לחבר
הדפס כתבה
הוסף תגובה
כתבות אחרונות
השקה מיוחדת לרגל ה-Valentine’s Day
השקה מיוחדת לרגל ה-Valentine’s Day
תפסיקו להגיד שמידה 42 זו שמנה!
תפסיקו להגיד שמידה 42 זו שמנה!
קולקציית הולידיי 2018
קולקציית הולידיי 2018
תגובות
אתרים בעיצוב אישי

בניית אתרים בעיצוב אישי

נייל סטודיו - בניית ציפורניים

אתר הבית של הדליין

עמוס זרד

ארדלמיטל שמשי

יגאל ויצמן
 
  בייבילס פרו - יניב שושן

פאות אופנתיות

גיורא יצחקוב תסרוקות כלה