חיפוש באינדקס עסקים

HoF13 – שבוע האופנה חולון 2013

פורסם מאת: בתאריך: 10 אוקטובר 2013

אירועי שבוע האופנה 14-19 באוקטובר 2013 יערכו במוזיאון העיצוב חולון ובמדיטק.
שבוע האופנה חולון 2013 מעניק לקהל הרחב הזדמנות חד פעמית ליהנות מההרצאות, הסדנאות החווייתיות וכיתות האומן הייחודיות ולפגוש את אנשי המקצוע המובילים בענף האופנה הבינלאומי והישראלי
האירועים יתקיימו בהשתתפות מעצבי אופנה ונציגים מהחברות הבינלאומיות המובילות לצד מעצבים ומרצים מישראל, פאנלים, הרצאות, מתחמים ומיצבי אופנה, סדנאות והתנסויות חווייתיות ותערוכות אופנה ויתמקד בחומרים ובטקסטילים החדשניים ביותר בתחום אשר סוללים דרך חדשה אל תעשיית האופנה העתידית.

במהלך שבוע האופנה תתקיים תחרות המחזור של H&M, בשיתוף מוזיאון העיצוב חולון. בתחרות ישתתפו סטודנטים שנבחרו מראש על ידי שלושת אקדמיות לאופנה, שנקר, בצלאל וויצו חיפה, ולזוכה בה יוענק פרס מטעם H&M הכולל נסיעה לשוודיה וביקור במטה H&M העולמי:

כובע מתערוכת הכובעים של סטיבן גונסבמהלך שבוע האופנה בחולון תתקיים תחרות מחזור אופנה שבאה לפתח את נושא הקיימות בעולם האופנה העכשווי ולעודד סטודנטים צעירים של בתי ספר לעיצוב, לפנות לתחום זה ולפתחו.
קיימות היא חלק בלתי נפרד מהאג’נדה של H&M. החברה פועלת שנים להפחתת ההשפעות השליליות של תעשיית האופנה על הסביבה בהנחה ובהכרה שכחלק מהיותה קמעונאית גדולה בתעשייה זו, יש לה את היכולת והחובה לעשות זאת. חשיבותו של נושא הקיימות בא לידי ביטוי בכל תחום בחברה, החל משימוש ופיתוח חומרים ובדים ממוחזרים ליצירת אופנה מתחשבת יותר בסביבה וכלה ביוזמה גלובאלית לאיסוף ומחזור בגדים שהושקה לאחרונה בכל העולם.

החל מפברואר 2013, לקוחות יכולים למסור בגדים משומשים וישנים בחנויות הפיילוט בכל 52 השווקים בהן פועלת H&M ולקחת חלק בשמירה על מקורות ומשאבים טבעיים ובכך לתרום להפחתה משמעותית בהשפעתה של תעשיית האופנה על הסביבה.
בכל שנה טונות של טקסטיל נזרקים יחד עם הפסולת הביתית. כ 95% מהבגדים, בהתאם למצבם, יכולים להוות מקור לשימוש חוזר, ללבוש חוזר ולמחזור.
ברוח פרויקט מחזור הבגדים של H&M, הסטודנטים הנבחרים מבתי הספר לעיצוב בחרו פריט לבוש מארונם, תיעדו אותו וימחזרו אותו ליצירת פריט אופנה חדש לגמרי. לכל מתמודד יוקדש פרק זמן קצר להצגת הפרויקט, ההשראות, תהליך העבודה והמוצר המוגמר בפני פאנל שופטים מכובד הכולל את אוצרת מוזיאון העיצוב בחולון- גלית גאון, מרגרטה ואן דן בוש- היועצת הקראטיבית המוערכת של H&M  וקטרינה מידבי, ראש מחלקת אופנה וקיימות המגיעות משוודיה כאורחות כבוד לכנס האופנה בחולון.
התחרות תתקיים ב- 16 באוקטובר ב- 9:30 באודיטוריום מול קהל. הכניסה חופשית, ניתן להירשם בקופות המוזיאון ללא עלות.

סטיבן ג’ונס, מעצב הכובעים המפורסם בעולם אשר עיצב כובעים אייקונים לנסיכה דיאנה ועד לליידי גאגא יציג בשבוע האופנה תערוכת כובעים ייחודית תחת השם ’סטיבן ג’ונס. ראשים מפוסלים’ :

פופ אפ בוקס- מירי גינזבורג, צילום אלון שפרנסקי סטיבן ג’ונס אחראי ליצירות אמנות שחבשו הנסיכה דיאנה, ביונסה, ליידי גאגא, גוון סטפאני, מרילין מנסון, בוי ג’ורג’, ועוד. ג’ונס, שהוגדר על ידי מגזיני אופנה בעולם כמעצב הכובעים היפים והנחשקים ביותר בעולם, נחשב למי שניער את האבק מתחום הכובענות והפך אותו לאביזר אופנתי נחשק וייחודי בעזרת שימוש בחומרים מקוריים וסגנון שמצליח לשלב בין מעודן ומלוטש לקפריזי ורדיקלי. במהלך הקריירה המקצועית שיתף פעולה עם מעצבי על כגון טיירי מוגלר, ויויאן ווסטווד וג’ון גליאנו והפך את הכובעים לשחקן מרכזי על מסלולי תצוגות אופנה ותערוכות אופנה.
עבור תערוכה ייחודית זו בחר מעצב הכובעים סטיבן ג’ונס 20 כובעים מיוחדים מתקופות שונות בקריירה שלו, כובעים שחולקים תכונות פיסוליות עם המבנה בו הם מוצגים.

תוך מבט על הארכיטקטורה הייחודית של מוזיאון העיצוב חולון, יוצר סטיבן ג’ונס דיאלוג עם מבנה המוזיאון האייקוני של רון ארד. בדומה לעיצובו של המוזיאון, משלבים כובעיו של ג’ונס עקרונות של פיסול, ארכיטקטורה, עיצוב, ואמנות.
התערוכה "כובעים: אנתולוגיה מאת סטיבן ג’ונס" שנפתחה במוזיאון "ויקטוריה ואלברט" ב-2009 קבעה שיא חדש של מבקרים באותה עת.
תפתח על ידי סטיבן ג’ונס עצמו ישירות בסיום טקס פרסי האופנה הישראלי ביום שני, 14.10 בשעה 20:00.
התערוכה תיסגר ביום שבת ה19.10 בשעה 22:00, התערוכה תהיה פתוחה לקהל המגיעים לימי הכנס ללא עלות נוספת. לשאר ימי התערוכה עלות הכניסה הינה 35 שקלים.

שבוע האופנה מזמין את תושבי חולון והאזור לצעוד על השטיח האדום ולהיות דוגמני אופנה ליום אחד!
שבוע האופנה חולון מזמין חובבי אופנה שיודעים ואוהבים להתלבש, ובעיקר את תושבי חולון לצעוד על השטיח האדום, להצטלם ולקחת חלק בצילום האופנה הקבוצתי הגדול בעיר.

באותו אירוע, תהיה הכניסה למוזיאון העיצוב חולון חינם לתושבי חולון, וזו הזדמנות אחרונה ליהנות מהתערוכה הבינלאומית של רון ארד במוזיאון, ולחוות את הכובעים המקוריים, "ראשים מפוסלים" של מעצב הכובעים העולמי סטיבן ג’ונס.

מוזיאון העיצוב חולון יהיה פתוח עד השעה 22:00. האירוע החל מ20:00 ברחבה שלפני המוזיאון. הכניסה חופשית.
כרטיסים להרצאות ולסדנאות:
כרטיסים ניתן לרכוש בטלפון 03-5021552 :ניתן לרכוש כרטיסים מוזלים עבור קבוצות (8 אנשים ויותר)  בטל’ 03-5021551 (לאה). מחירי הכרטיסים נעים בין 50 ועד 180 ₪
אתר שבוע האופנה חולון holonfashionweek.co.il  לפרטים המלאים
פופ אפ בוקס- שבוע האופנה חולון דיקלה לבסקי צילום מיכאל טויול 
צילום:אלום שפרנסקי
         מיכאל טויולעמוד זה נצפה: 235 פעמים

כתבות אופנה סטיילינג

אני מאשר/ת קבלת דיוור