חיפוש באינדקס עסקים

תוספת חמצן לעור – אנטיאייג'ינג טבעי

פורסם מאת: RitaB בתאריך: 30 יוני 2021

תוספת חמצן לעור – אנטיאייג'ינג טבעי

מדוע תוספת חמצן חיונית לעור?

או- איך נעודד אנטיאייג'ינג טבעי?

מאת: ד"ר סילבי פואניונק, מומחית לרפואת עור ופלסטיקה, יועצת למעבדות ליראק פריז

 

החמצן הוא הפרמטר אולי הכי חיוני לתאי העור. החוקרים שזכו בפרס נובל לרפואה ב 2019 : ויליאם טיילין האמריקאי, סר פיטר רטקליף הבריטי וגרג סמנזה האמריקאי גילו כי תאי הגוף מתאימים את עצמם לרמות החמצן סביבם. כלומר , כאשר הם מלאים בחמצן חילוף החומרים שלהם עולה, וכאשר מדובר בתאי עור – ההתחדשות שלהם נעשית באופן תדיר יותר, מה שמקנה מראה עור צעיר וחיוני הרבה יותר.

בשנים האחרונות תופסת מקום בעולם המדע והקוסמטיקה טכנולוגיה חדשה הנקראת: "ביו מימטיקה"- חיקוי תהליכי חיים. כלומר, מדענים צופים בתהליכים טבעיים ויוצרים במעבדה תהליכים המחקים אותם, על מנת להביא לרפואה ולתעשייה את הגאונות שבה הטבע מייצר תהליכי חיים. (לדוגמא- הקמת מבנה אוירודינמי לכלי תעופה, בדומה למעוף הציפור, או ניסיון לחקות את מבנה קורי העכביש החזקים והיציבים למרות עדינותם – על מנת לבנות משטחים ומבנים יציבים).

בעולם של בריאות העור, תגלית פרס הנובל המדעית מאששת את חיוניותה של תוספת החמצן לתאי העור על מנת לחקות את תהליכי הטבע (ביוממיטיקה)  ולעודד ייצור חומצה היאלורונית טיבעית (!) וכן להעניק לעור ויטמינים וחלבונים החשובים להאטת קצב הזדקנות העור.

ד"ר פואניונק מסבירה: "תוספת חמצן לעור דרך תכשירים קוסמטיים, גורמת בעצם, באמצעות טכנולוגיית הביומימטיקה, לקרם והחמצן שבהם לחדור לשכבת הדרמיס של העור, בשל העובדה שמבנה הקרם והחמצן שבו מדמים פעולה טבעית – וכך מעטפת התא נחדרת ביתר קלות ע"י החומרים המזינים.

בסופו של דבר, תכשירים מבוססי חמצן מומלצים ביותר לכל סוגי העור, החל מגיל צעיר ועד לגיל השלישי, כיוון שהם עוזרים לעור לייצר לחות משלו ומרקמם קליל יחסית משום שהוא מבוסס על חמצן. אפקט האנטי אייג'ינג נוצר מפעולת תגובה של תאי העור עצמם לחמצן במוצרים, והוא יעיל הרבה יותר."

תוספת חמצן לעור - אנטיאייג'ינג טבעי

ליארק פריז סדרת חמצן – צילום אסף לויעמוד זה נצפה: 782 פעמים