פרנץ’ מניקור חוגג יום הולדת

פורסם מאת: barosh בתאריך: 16 נובמבר 2011

פרנץ’ מניקור - חברת אורלי לרגל יום הולדתו של הפרנץ’ מניקור ריכזנו עבורכן את כל מה שאתן חייבות לדעת עליו.
חברת הלק שהקים ג’ף פינק- ORLY–  הייתה החברה הראשונה שהציגה בסוף שנות ה-70 של המאה הקודמת את הלקים ליצירת מראה הפרנץ’ מניקור.

מראה הפרנץ אומנם התפתח בשנות ה-20 בצרפת והיה חביב על נשות האריסטוקרטיה הפריזאית אשר היו מושחות את סהר ציפורניהן בעפרון לבן, אולם הרעיון לפתח סדרות פרנץ’ ייעודיות נולד כשבימאים וצלמי סרטים מהוליווד פנו לפינק ליצירת מראה ציפורנים טבעי שיחמיא למלתחות העשירות של כוכבות הוליווד.

הבימאים חיפשו מראה אחד שיתאים לאאוטפיטים המגוונים הרבים שהיו לשחקניות על הסט, וערכת הפרנץ’ הראשונה יצאה לדרך בשנת 1972. שלוש שנים מאוחר יותר (1975), רשמה ORLY פטנט על יצירת המראה באמצעות שימוש בלקים.

 פרנץ’ מניקור - חברת נייל סטודיו"ברגע ש-"ORLY" החלה לצבוע את קצוות ציפורני הכוכבות בלבן אטום, הסלבריטאיות פשוט
אהבו את זה! ובחברה הבינו כי המראה האלגנטי הנקי הוא המראה הטבעי" אמר פינק.

קטיה שו, המדריכה הראשית במותג הלק ORLY טוענת כי מראה הפרנץ’ מניקור הקלאסי מזוהה לרוב עם ציפורניים די קצרות או ציפורניים באורך בינוני בצורה מעט מעוגלת. יחד עם זאת, הקצה צריך להתאים לצורה הטבעית של הציפורן שכן לכל אחת צורת ציפורניים שונה: חדה, עגולה, ישרה.
דרך אגב, מציינת שו כי במציאות סוג זה של מניקור אינו שייך בשום צורה ללוק הצרפתי הנושן. שכן הלוק הומצא ע"י אורלי לפני כ-30 שנה לפי הזמנות קברניטי תעשיית הקולנוע בהוליווד, שרצו שיהיה להם את הסוג המיוחד הזה של המניקור לצורך הצילומים בסרטים שהפיקו.

סימה מלכה, המדריכה הראשית במותג CHIC מציינת כי ביצירת הפרנץ’ משתמשים בשני גוונים של לק. באפשרות הקלאסית אחד מהם לבן לא שקוף. הוא נמרח כקו על קצה הציפורן וחוזר על הצורה הטבעית של הציפורן.
אגב, אם עדיין לא התרגלתן לעשות פרנץ’, עדיף להשתמש בתבניות מוכנות מראש, שמכסות את שאר הציפורן ומאפשרות לבצע קו לבן ישר ומושלם.

ערכה ביתית לפרנץ מניקור מבית שיקאז איך תעשו זאת בעצמכן?
איילה עובד, מנהלת מקצועית ברשת "נייל-סטודיו" משיבה: "בין אם אתן עושות פרנץ’ מניקור בעזרת ערכה ביתית, או משתמשות בלקים שנקנו בנפרד, אתן צריכות להכין את הציפורניים שלכן לתהליך".

.• ראשית  הסירי את הלק הקיים בעזרת צמר גפן טבול במסיר לק (הימנעי משימוש באצטון 100% המייבש את שטח הציפורן )  שטפי את הידיים ויבשי אותן עם מטלית רכה ויבשה.

• עיצוב ציפורן למראה פרנץ’ מניקור קלאסי מועדף על ציפורניים קצרות באורך בינוני ולא ארוך מאד. כך נשמר המראה הטבעי המטופח .עצבי אותן עם משייף עדין, והקפידי על שיוף  בכיוון אחד על מנת לא ליצור "זיזים" בציפורן.
•  על מנת לרכך את העור סביב הציפורניים (קטיקולה)  השרי את הציפורניים בקערית מים חממים עם סבון קוסמטי ריחני למשך מספר דקות ונגבי אותן שוב.
• את "הקטיקולה" (העור סביב לציפורן), יש לשחרר משטח הציפורן בעזרת "דוחף עור" אל מחוץ לשטח הציפורן עד כמה שניתן. לא מומלץ לחתוך עם צבתית. חיתוך אגרסיבי רק יעודד צמיחה מחודשת של הקטיקולה באופן פראי.
• מרחי שכבת דקה של לק בסיס  על כל הציפורן שייצור טקסטורה אחידה לציפורן וימלא את החריצים הטבעיים שלה, והניחי לו להתייבש לחלוטין.
• את הניגודיות בין הקשת הלבנה והצחורה במראה הפרנץ’ יוצר גוון הציפורן הכללי. מרחי שכבת לק בגוון ורוד בהיר  או בגוון בז’  טבעי על כל הציפורן בשלושה שלבים: מריחה במרכז הציפורן לכל אורכה, ושתי מריחות משלימות ממרכז בסיס הציפורן לכל צד. חזרי על הפעולה בשנית.  זהירות לא שכבות עבות מדיי!
• עכשיו צרי את קשת "הפרנץ" באזור החופשי של הציפורן. מרחי לק לבן על קצות הציפורניים.  ניתן לבצע מריחה מקצה אחד בצורה קשתית עד לקצה שני או לחילופין מרחי את קצה הציפורן בשני שלבים – מהפינות ועד לאמצע
• סיימי בשכבה אחידה של מייבש לק  שיעניק ברק ומראה אחיד לטקסטורת הלק.

בהצלחה!

ערכה ביתית לפרנץ מניקור מבית שיק

מראה פרנץ’ מניקור מבית אורליעמוד זה נצפה: 695 פעמים

כתבות בניית ציפורניים

אני מאשר/ת קבלת דיוור
חיפוש באינדקס עסקים