חיפוש באינדקס עסקים

פרויקט מחזור – סרינה קיי

פורסם מאת: barosh בתאריך: 12 אוקטובר 2010

 

כולנו מודעים לעיסוק הגלובלי בשמירה על איכות הסביבה. אנחנו יכולים לתמוך במהלך זה או להתנגד לו, אבל נדמה שכיום אין אפילו אחד שיכול לטעון להיותו בלתי מודע לסביבה. אחת התלונות המרכזיות של הפעילים להגנת פרויקט מחזור - סרינה קייכדור הארץ היא נגד החברות התעשייתיות, שעבור בצע כסף מוכנות להשחית עוד ועוד חלקים של הכוכב היפה שלנו. אחת לכמה זמן, קמה חברה שמונהגת ע"י כאלו שבאמת איכפת להם מאיכות הסביבה – ואת תוצאות פעילותם ניתן לראות מייד.
אין ספק שהמודעות לאיכות הסביבה הלכה וגברה בשנים האחרונות. מה שהתחיל כגחמה פרועה של כמה חבר’ה על ספינה באמצע האוקיינוס שנשאו כמה שלטים בעד הדולפינים ובגנות בני האדם, הפך ברבות הימים למגמה כלל עולמית, כזו שמפרנסת מרכזי מחקר ומכוני סטטיסטיקה לא מעטים. הרבה מאוד ציניות נוספה סביב הפעילים האלו לאורך השנים, אולם דבר אחד אף אחד לא הצליח לשנות – את ההבנה הבסיסית שהם פשוט צודקים.
בני האדם לא יכולים לחיות בכל תנאי אקלים שהם, ואם נמשיך לגרום נזק סביבתי כמו היום הרי שלא רחוק הרגע בו לא נוכל יותר להתקיים כגזע על פני הכוכב הזה. נשמע אפוקליפטי? בהחלט. אולי בגלל זה רובנו מעדיפים להדחיק את העניין לדרגת חשיבות זניחה יחסית ולו בכדי לא לחוות את הפחד האמיתי מפני עתיד שמזדרז להגיע אלינו, ואין לנו הרבה יכולת לשנותו.
עם זאת, ישנם אנשים שאינם מפחדים להסתכל לעתיד הזה בעיניים. הם מה שהיינו מכנים "מובילי דרך ודעה", והם עושים כל שביכולתם כדי שהנושא הזה לא ירד לעולם מסדר היום שלנו.
שניים מאותם אנשים מיוחדים הם מייק ואריק סבג, בעלי המותג "סרינה קיי", שיצאו לאחרונה בפרויקט מחזור רחב היקף ברחבי הארץ. המותג סרינה קיי הוא שחקן דומיננטי מאוד בשוק המקצועי הפונה אל מעצבי השיער. ליין מוצרי הטיפוח לשיער של החברה משווק ליותר מ-3500 מספרות בישראל, והמוצרים עצמם נחשבים לשם דבר בכל פרמטר של איכות.
פרויקט מחזור - סרינה קיילדברי מייק, "בתפיסת החיים האישית שלנו גם אריק וגם אני מאוד מודעים לסביבה. הדבר שהכי מדהים אותנו לגלות, בכל פעם מחדש, הוא כמה השמירה על הסביבה לא דורשת שינוי הרגלים אלא רק מודעות, ועד כמה חברות ומפעלים מתעלמים מנושא חשוב זה. הפרויקט שלנו, למשל, הוא ראשון מסוגו בתחומנו ואין אף חברה נוספת הפונה לשוק המקצועי של מעצבי השיער בארץ שפועלת באופן דומה. המטרה שלנו כאן היא לא להיות יוצאי דופן, אלא להיפך, אנחנו מזמינים את כולם להצטרף אלינו במהפך. סלוני היופי ומעצבי השיער מייצרים כמויות אדירות של פסולת מוצקה מדי יום, והכל במחיר היופי האישי של הלקוחה. אנחנו מפרגנים ליופי של כל הלקוחות, ודואגים לשים על המדף את המוצרים הכי טובים שיש כדי לעזור למעצבים במלאכתם, אבל במקביל היה חשוב לנו להציב פחי מחזור אצל כל אחד מלקוחותינו בעלי המספרות. לפחים אלו ניתן יהיה להשליך את כל הפסולת המוצקה שנוצרת במהלך העבודה במספרה, ולקוחות של המספרה שיחזירו בקבוקי "סרינה קיי" לפח המחזור אף יקבלו זיכוי מתנה לרכישה הבאה שלהן".
כשנשאל מייק על עלות הפרויקט הוא מסרב לענות בתחילה. עבורו לא מדובר בכסף שהושקע, אלא בחזון ובתפיסה כללית של החברה. "כשרוצים לשנות משהו חייבים להשקיע, זה פועל יוצא של המציאות. זה פרויקט שנעשה ללא מטרות רווח ורק מתוך ראייה כוללת של העולם בו אנו חיים, כך שעלותו אינה חלק מהשיקול שעשינו". לחץ נוסף הביא את מייק להודות שמדובר בהשקעה של לפחות 200,000 ש"ח.
הצפי למחזור כתוצאה ממהלך זה עומד על 30 עד 40 טונות של פסולת מוצקה מדי שנה, ומה שאריק ומייק באמת היו רוצים, זה לראות את החברות הגדולות מצטרפות אליהם. "תחשבו על פחי המחזור של הבקבוקים – בעבר זה היה שיגעון שהיווה את נחלתם של בודדים, היום זו הנורמה. אנחנו מקווים כי עם הזמן גם בתחום שלנו המחזור יהפוך לנורמה, ואין לנו ספק שכמו בכל מסע, מישהו צריך לעשות את הצעד הראשון. אנחנו רק מקווים שאחרים יצטרפו אלינו וימשיכו לצעוד איתנו", מסכם אריק את המהלך. אז בואו נשמור על העולם שלנו קצת יותר נקי.עמוד זה נצפה: 238 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור