חיפוש באינדקס עסקים

מה גורם לריחות גוף רעים וכיצד ניתן לטפל בהם?

פורסם מאת: barosh בתאריך: 18 פברואר 2010

אנשים רבים סובלים מבעיות של זיעה וריחות גוף לא נעימים הנפלטים מגופם, בעיקר בעונת הקיץ החמה המתקרבת אלינו במהרה.
רונית פטל, מנהלת תחום הקוסמטיקה ברשת  ניו-פארם, מציעה טיפים כיצד להתמודד עם התופעה המביכה.

לכל אחד מאיתנו יש ריח אישי, הנובע בעיקר מהמטען הגנטי וההורמונאלי שלנו.
ריח הגוף מושפע מהרגלי התזונה שלנו, מרמת הפעילות של בלוטות הזיעה, ולעיתים נובע מבעיות רפואיות.
הריח הינו תופעה נורמאלית, שהופכת לבעייתית כשהוא חריף ולא נעים.
האזורים הרגישים ביותר הם אלה שלא מקבלים מספיק אוורור, והזיעה לא יכולה להתנדף מהם בקלות, לדוגמא: בית השחי, המפשעה וכפות הרגליים.
ברוב המקרים ניתן למנוע את התופעה אם מתרחצים, משתמשים בדאודורנט, מחליפים בגדים ולובשים בגדים העשויים 100% כותנה, משי או צמר. זאת משום שבין השאר, ריח רע יכול לנבוע מלבישת בדים סינטטיים.
פתרון נוסף להתמודדות עם בעיות זיעה נעוץ בשמירה על לחות העור, הנועדה למנוע יובש וגירוי, המייצרים ריחות לא נעימים. לשם כך מומלץ להתמרח לאחר שמקלחת בקרם או בתחליב לחות והזנה, אשר שומר על לחות העור במשך היום. עבור אנשים הנוטים לזיעה חריפה מומלץ לרכוש תכשירים על בסיס מים.

מה גורם לריחות גוף רעים וכיצד ניתן לטפל בהם?
מה גורם לריחות גוף רעים וכיצד ניתן לטפל בהם?

עוד מוסיפה פטל כי מחקרים מורים כי מקורו של ריח גוף לא נעים נובע לעיתים גם מחוסר איזון בחילוף חומרים. לשם כך ממליצים תזונאים על נטילת אבץ, מגנזיום וויטמינים מסוג B.

לסיכום, ריחות לא נעימים ניתנים לטיפול. ראשית ולפני הכל, יש לדאוג להיגיינה אישית גבוהה, להשתמש בסבון חיטוי, ללבוש בגדים שאינם נצמדים לעור, ולדאוג שהבגדים שאנו לובשים יהיו עשויים מכותנה ולא מחומרים סינטטיים. ברשתות הפארם ניתן למצוא היצע רחב מאוד של דאודורנטים המותאמים לכל צורך ולכל גוף: דאודורנטים מסוג ספריי, רולאון, סטיק או קרם, עם אלכוהול או ללא. רצוי שכל אדם יכיר וידע להתאים את המוצר הטוב לו ביותר.עמוד זה נצפה: 395 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור