חיפוש באינדקס עסקים

לקים – טרנדים עדכניים

פורסם מאת: barosh בתאריך: 21 ספטמבר 2010

לקים - טרנדים עדכנייםלקים – כולן משתמשות בהם כבסיס הראשי לכל קישוטי ציפורניים. כבר לפני למעלה מ-5,000 שנה החל שימוש בלקים ע"י נשים שרצו לשדרג את מראה הציפורניים שלהן.

באזור מצרים העתיקה ובסין הקדמונית נשים היו נוהגות למרוח על הציפורניים למשך הלילה קומפלקס מושקע המורכב מגומי, חלבון ביצה, דונג, ג’לטין, עלי כותרת של ורדים וסחלבים, מה שהעניק לציפורניים את אותו גוון ורוד־אדום.

בשנות ה-20 של המאה הקודמת החלו לקים לציפורניים לתפוס תאוצה. מאז הולכת וגדלה תעשיית הלק, המציעה מגוון רחב של צבעים וגוונים לצד חידושים טכנולוגיים שונים.

אופנת מריחת הלק, משתנה מדי עונה וזאת בהתאם למגמות האופנה הכלליות כמו גם טרנדים עדכניים המוכתבים מחו"ל.

כך לדוגמה הלק השחור היה אופנתי מאוד בתרבויות הנוער הגותית והפאנק בשנות ה-70 וה-90 של המאה הקודמת. לאחרונה נדמה כי הצבע הכהה המסמל משהו אפל, מורד ואנטי ממסדי חוזר ובגדול. הוא מככב בגאון בתצוגות השונות של אופנת החורף. חברת OPI הופקדה "להלביש" את ציפורני דוגמניות המסלול של המעצבת האמריקאית רבקה טיילור ומשום כך נחשבת לפורצת הדרך לטרנד העכור לחורף 2011.

כ-20 שנה לאחר השחור, קיבל חיזוק משמעותי גם חברו האדום. הסרט "ספרות זולה" היה זה שחולל באמצע שנות ה-90 את מהפכת אופנת הלק האדום הכהה וזאת לאחר שהשחקנית אומה תורמן צבעה את ציפורניה בסרט, בצבע "לילה אדום" של שאנל.

מותג הלקים CHIC הציג העונה תוספת של חמישה גוונים חדשים אשר מהווים תת קטגוריות לאותו אדום נחשק, בחברה הציגו גוון אדום-קורל בשם סירופ ליצ’י, וגוון אדום-כתום בדרגת כהות בינונית העונה לשם "סורבה אפרסמון".

מראה ה-פרנץ’ מניקור שהפך שם נרדף למראה מטופח וקלאסי, נזקף לזכותה של חברת הלק האמריקאית ORLY. במקור מדובר בצורך שעלה מענף הקולנוע, שתכליתו הייתה לספק מענה למראה ציפורניים מטופח אך נטול צבע. ORLY הייתה הראשונה אשר הצליחה בשעתו לפתח מוצר שכזה אשר מאז חוקה ופותח למראה יוקרתי אשר בעקבותיו מושקות חדשות לבקרים סדרות של מוצרי לקים בגוונים טבעיים לצד צבעים בהירים ואטומים.

מותג הלקים הניו-יורקי COLOR-CLUB השיק בתחילת המילניום ליין צבעי סטיק-לייט וזה סימן את שעתם של צבעי הניאון הזוהרים בסגנון טושי המרקר שעיטרו את ציפורני הנשים. העונה שבו הצבעים מסמאי העיניים בגוונים הזרחניים ואף פלשו למסלולי האופנה, בדמותו של טרנד הניאון-שיק שביקש לסנוור את כולם.

אשתקד צץ גוון האינדיגו  אשר ביקש לשוות אפיל אתני בדמותם של תושבי הסהרה המרוקנית והעונה אף קיבל חיזוק משמעותי בוורסיה נועזת מבית היוצר של מייבלין ניו יורק בגוון הכחול רויאל.עמוד זה נצפה: 517 פעמים

כתבות בניית ציפורניים

אני מאשר/ת קבלת דיוור