חיפוש באינדקס עסקים

כלה יקרה – טיפולי אסתטיקה לפני החתונה

פורסם מאת: barosh בתאריך: 11 אפריל 2011

כלה יקרה - טיפולי אסתטיקה לפני החתונהביום חתונתן מבקשות כלות להיות הכי יפות שאפשר ובצדק. אולם על היופי צריך לעמול, ורצוי חצי שנה מראש. מה אפשר לעשות במרוצת חודשים אלה? להסיר כתמים, קמטוטים וצלקות, לשפר את מרקם העור באמצעות פילינג, להזריק חומרי מילוי ולהעניק לו ברק בטיפולי מזותרפיה, ועוד לא אמרנו מילה על אם הכלה והחמות לעתיד, שגם הן יכולות להיראות במיטבן אם רק ישכילו להגיע בזמן. הכי יפות באולם – גרסת הטיפולים המקדימים.

יום החתונה הוא אחד הימים החשובים בחיים. לאורך שנים מתכננות נשים צעירות את ערב הכלולות שלהן בו ייראו כנסיכות של ממש, חולמות על השמלה העתידית, התסרוקת והפרחים, מתכננות את האולם, המוסיקה והקייטרינג ואפילו יודעות כיצד ייראה החתן המיועד. אלא שעל מנת להיראות זוהרות ומושלמות, יש לקחת בחשבון גם את מראה הפנים המהווה את כרטיס הביקור הראשוני בערב זוהר זה.

נשים רבות נוטות לחשוב שאיפור מכסה הכל אולם האמת היא שאיפור לא מכסה פגמי עור ולעיתים אף מבליט חטטים, קמטים וקמטוטים. בערב הכלולות נוטים בני המשפחה לחייך לרוב – מה שלא עושים בדרך כלל מול המראה בבית ובסופו של דבר מתגלים לא פעם בצילומים, עיניים נפולות ומקומטות וקמטוטים מבגרים גם בצידי הפה ובין הגבות. החשוב מכל הוא לא להמתין לשבוע האחרון לפני החתונה. כיוון שרוב הטיפולים מצריכים זמן החלמה ויש כאלה המתקיימים בסדרות בדרך כלל, הטיפולים המשדרגים הם עניין שדורש זמן ועל כן חשוב מאוד להתחיל ולתכנן אותם סמוך לערב שבו התקבלה ההחלטה המשמחת להינשא.

כלה יקרה - טיפולי אסתטיקה לפני החתונהאיך עושים זאת? בכללית אסתטיקה ממליצים תחילה להגיע לייעוץ עם רופא מומחה בתחום ולבנות תוכנית טיפולים בהתאמה אישית לכל כלה עתידית וגם לאמא, כל אחת בהתאם לצרכיה – מהעלמת כתמים וקמטוטים, שיפור עור מחוטט והסוואת צלקות, שדרוג מרקם העור ופיסול עצמות לחיים ושפתיים במידת הצורך. במהלך חצי שנה ניתן לפתור בעיות עור, לשדרג מראה עייף ולמקסם את יופיו של העור כדי שהכלה תגיע לערב החשוב בחיים כשהיא זוהרת וקורנת.

כלה יקרה – לקראת עונת החתונות 2011 – קבלי רשימת טיפולי אסתטיקה מומלצים לפני החתונה

ארבעה עד שישה חודשים לפני החתונה:

  • טיפולי הבהרה לכתמים – מדובר בסדרת טיפולים בלייזר האורכת כ-3-4 מפגשים. בטיפולים אלה, מבהירים כתמי פיגמנטציה ואחרים, מכל אזור הפנים וכן מאזור מפתח החזה והידיים. הטיפולים נערכים בהפרש של שבועיים האחד מהשני ויש להניח לעור להגיע לגוון הרצוי. על כן יש לקחת בחשבון פרק זמן של כחודשיים-שלושה עד לסיום הטיפולים ולקבלת התוצאה המיטבית.
  • הסרת נגעים – הסרת נקודות חן, שומות ונגעים שונים מאזור הפנים – סביב העיניים, באזור הצוואר, המחשוף והגב היא לא רק עניין של אסתטיקה אלא גם עניין בריאותי. כאשר מדובר בהסרה שטחית, ולא בניתוח מסיבה רפואית, מיד לאחר הסרת הנגע יהיה באזור פצע שיגליד תוך שבוע עד 10 ימים, לאחר מכן הגלד ינשור ויוותר כתם ורוד עד אשר לאט לאט יחזור לגוון העור. יש לקחת בחשבון שייקח 3-4 חודשים לקבלת תוצאה אופטימלית כולל זמן לתיקונים במידת הצורך.
  • טשטוש צלקות אקנה, עור מחוטט, כתמים וסימני מתיחה – בדרך כלל, הסוואה וטיפול בצלקות שונות באמצעות לייזר, אורכת כחודשיים עד חצי שנה עד שמסתמן שינוי אמיתי. פחות מכך לא כדאי לטרוח. יש לקחת בחשבון סדרה של 3-7 טיפולים (תלוי בסוג הטיפול ועוצמתו) שיש להמתין ביניהם כחודש בממוצע וכן זמן תגובה לטיפולים כדי לראות שיפור. אם תגיעו 7-5 חודשים לפני כן – יהיה הכי טוב.

כלה יקרה - טיפולי אסתטיקה לפני החתונהחודשיים-שלושה לפני החתונה:

  • פילינג – לפחות חודשיים לפני החתונה. מדובר בטיפולים לשדרוג מרקם העור, כתמים וקמטוטים – הנעשים בעומקים שונים, בהתאם לצורך ולמצב העור. לעור עייף שאינו סובל מצלקות או קמטים מומלץ פילינג קל. פילינג בינוני יטפל במרקם עור מעט יותר בעייתי ויפתור בעיות של קמטוטים קלים, כתמים וחוסר אחידות של העור, יעודד את העור להתחדש וליצור קולגן. בשני המקרים, יש להניח לעור לנוח כמה שבועות אולם הפילינג אינו מצריך הליך ניתוחי וההחלמה בשני המקרים קצרה וקלה יותר.
  • פילינג עמוק – פילינג רפואי, עמוק, המטפל בקמטים עמוקים, קמטוטים וכתמים. מדובר בהליך משמעותי (בדומה לניתוח פלסטי ממש) הדורש זמן החלמה ממושך. ההחלמה ממנו עשויה לארוך חודש ולעיתים אף יותר. פותר בעיות של עור בעייתי מרובה קמטים, קמטוטים באזור הלחיים וסביב הפה, מסייע לקמטים הבינוניים בסנטר ומטפל גם בכתמים. פילינג שכזה דורש היערכות משמעותית מבחינת לוח זמנים (היעדרות מעבודה וכדומה) ומומלץ לבצע פעולה זו רחוק עד כמה שניתן מהאירוע (לפחות 3-4 חודשים אם לא יותר). חשוב לדעת שניתן כיום בטכנולוגיות לייזר חדשניות להשיג תוצאות טובות לבעיה של קמטים וקמטוטים. פעולות אלו לא דורשות לרוב זמן החלמה כה ממושך- ויתכן ויתאימו לפני החתונה יותר מפילינג עמוק.

חודש-חודש וחצי לפני החתונה:

  • הזרקת בוטוקס וחומרי מילוי – בדרך כלל, זהו החלק הקל של הטיפולים ועקרונית גם שבועיים לפני החתונה מספיק כדי לשדרג את המראה, אולם כדאי לקחת מרווח ביטחון כדי שיהיה לעור מספיק זמן להחלים במקרה שבו יהיה במקום שטף דם קטן או נפיחות שיידרשו לה שבוע-שבועיים להיספג. הזרקות בוטוקס לאזור המצח – יחלישו את פעולת השריר ויקנו למצח ולאזור סביב העיניים מראה חלק ובוהק ואף תוספת של הרמה קלה. הזרקות של חומרי מילוי לשני צידי האף כלפי הפה, סביב השפתיים, בסנטר ובצידי הלחיים ומטה יעלימו את המראה הצנוח כלפי מטה מה שמשווה מראה עצוב לעיתים. יעניקו לפנים הרמה, יפתחו את העיניים, יישרו קמטים וחריצים ויאפשרו למלא נפח ולהצעיר את מראה הפנים. בעזרת חומרי מילוי ניתן ממש לעצב את הפנים, למלא שפתיים, לעמעם צלקות- וכל זה במהירות יחסית וללא תופעות לוואי משמעותיות. כיוון שההזרקות בוטוקס מחזיקות מעמד 4-6 חודשים ואילו הזרקות של חומרי מילוי מחזיקות מעמד קרוב לשנה, אין בעיה לעבור אותן גם חודש וחצי או אפילו יותר לפני החתונה, וכך גם יש לנפיחות זמן לרדת ולחומרים מספיק זמן למקסם את עצמם ולהעניק לפנים את המראה הסופי המבוקש. חשוב לזכור כי יש להשאיר זמן לתיקונים במידה והתוצאה המבוקשת לא משביעה רצון.
  • עיבוי ועיצוב שפתיים – כלות הסובלות משפתיים לא סימטריות, שפה עליונה או תחתונה דקה – יכולה לעבור לאחר שטיפלה בעורה, בעיבוי שנעשה בחומרי מילוי זמניים כחומצה היאלורונית, כחודש לפני החתונה לפחות, מה שיאפשר לשפתיים להגיע לצורה הרצויה.
    איחרתם והחתונה מתקיימת בעוד חודש-חודשיים? כדאי להתלבט עם הרופא המנוסה, האם להתחיל ולטפל כעת במגוון בעיות עוריות – האם כדאי להסיר בכל זאת נקודות חן ולהסתכן בכתם אפשרי או להישאר עם הנקודה? האם לעשות טיפול שעלול להשאיר צלקת או שטפי דם, או להניח לכך כעת? במרפאות "כללית אסתטיקה" תקבלו ייעוץ והכוונה מקצועיים, וישקלו איתכם ביחד את היתרונות והחסרונות כך תוכלו לקבל החלטה מושכלת לפני האירוע הגדול.

שבוע עד יומיים לפני החתונה:

  • מזותרפיה – טיפול שבו מוחדרים לעור באמצעות הזרקות עדינות וזעירות, כ-50 (!) חומרי ליחוח ורענון, ויטמינים, קו-אנזימים וחומצות יעילות לשיקום העור. הטיפול אינו כואב ואינו טראומטי. מי שרוצים לשדרג את מראה העור יכולים לעשות זאת בסדרה של 4-6 טיפולים אולם לאחר שהכלה סיימה את כל הטיפולים האחרים – ניתן לעבור טיפול מזותרפיה אחד, להקניית מראה בוהק וקורן בערב הכלולות.

טיפולים לאמא ולחמות של הכלה – אם הכלה והחמות מבקשות אף הן להיראות במיטבן באירוע וכל שנאמר לעיל נוגע גם להן. יחד עם זאת, עיקר הטיפולים בגילאים המבוגרים מתמקד בטיפול בקמטוטים וקמטים ועל כן למשמעות הזמן – משנה חשיבות בגילאים אלה. כמו כן, יש לזכור כי עור מבוגר רגיש יותר לטיפולים וזקוק ליותר זמן על מנת לשקם עצמו משטפי דם ונפיחויות. אמהות הסובלות מקמטים, קמטוטים וכתמים, מומלץ שיגיעו כמה חודשים לפני הערב הגדול, יעברו טיפולים להסרת כתמי פיגמנטציה, יטפלו בקמטים ובקמטוטים ויעברו טיפולים לשיפור מרקם העור. כך יחלימו בנחת מספר שבועות לפני הערב וייראו במיטבן, יפות, צעירות וזוהרות, כשיעמדו מתחת לחופה לצד הילדים הנישאים.

כלה יקרה – טיפולי אסתטיקה לפני החתונה
באדיבות: ד"ר להבית אקרמן – מומחית לרפואת עור ברשת מרפאות כללית אסתטיקה.עמוד זה נצפה: 313 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור