חיפוש באינדקס עסקים

הסירו שערה מלבכם

פורסם מאת: barosh בתאריך: 14 אוגוסט 2011


הסרת שיער הגוף לצרכי בריאות או פולחן ידועה מזה אלפי שנים. הסרת שיער לצורך שימוש אסתטי צברה פופולאריות במחצית השנייה של המאה ה-20 ובעיקר לקראת סופה.
אמצעי השימוש בתחילה (חלקם מקובלים עד היום) היו סכיני גילוח, משחות, שעווה וסוכר ועד אפילציה ומחט חשמלית.
האישה האמריקאית, למשל, מוציאה בממוצע 15$ בחודש החל מגיל 15 בו היא מתחילה להסיר שיער. במהלך כל חייה היא תוציא כ-10,000$, מה שהופך את שיטות הסרת השיער לצמיתות לפתרון כלכלי ונוח במיוחד לכל אחת.
כבר בסוף שנות ה-80 הוחל השימוש בלייזר להסרת שיער ובאמצע שנות ה-90 פותחה שיטת ה-IPL. נשים או גברים המרגישים שעירים, יכולים לבחור באחת מהאופציות הקיימות בשוק להסרת שיער.
הפרוצדורות השונות להסרת שיער מקובלות מאוד בכל העולם מזה כמה עשורים, ובעשור האחרון טיפולי הסרת שיער הפכו לפופולאריים מאוד גם בישראל.
העלות של הסרת שיער היא נמוכה למדי (במיוחד בהשוואה לניתוחים פלסטיים או הליכים אסתטיים אחרים), ולכן, בשל הפשטות, המהירות והמחיר הנמוך יחסית, רבים בוחרים להסיר את שערם (באופן זמני או לצמיתות), במגוון דרכים.
בתחום הסרת השיער, כמו ברוב התחומים מעולם היופי והאסתטיקה, חשוב מאוד להתאים את סוג הטיפול למטופל עצמו, שכן, לא כל טיפול מתאים לכל סוג שיער, או צבע עור וכד’. לכן מומלץ לקבל מאיש המקצוע את כל המידע הרלוונטי והעדכני ביותר בנוגע לשיטה, להליך הסרת השיער עצמו ולכל מה שיש לעשות לאחר הסרת השיער.

מה הן הטכנולוגיות המובילות כיום בשוק ומה כדאי לדעת לפני שבוחרים את שיטת ההסרה הרצויה?

המחדשת – טכנולוגיית הלייזר
הלייזר, אמנם נמצא כבר כ-20 שנה בשימוש לצרכי הסרת שיער, אך יחד עם זאת, מביא כיום את החידושים המהפכניים ביותר בתחום זה.
ד"ר שלומית הלחמי מומחית לרפואת עור, מסבירה כי שיטת הלייזר מבוססת על אנרגיית האור – שליחת קרן אור שנקלטת על ידי הפיגמנט שבשערה, והופכת לחום, ובכך פוגעת בשערה לכל אורכה כולל השורש.
עם השנים, השתכללו מכשירי הלייזר, והמתקדם ביותר Gentle Lase Pro – של "קנדלה" אף מבצע בו זמנית, טיפול בהסרת השיער לצד טיפול בחידוש העור ופיגמנטציה.
מכשירי לייזר להסרת שיער פועלים באורכי גל שונים, ומכשיר הג’נטל לייז פרו פועל באורך גל 755 ננומטר, המשלב היטב את היכולת להסיר שערות עדינות ופלומתיות, ואת הגברת הבטיחותיות לטפל בסוגי עור כהים יותר.
הקירור הדינמי, הייחודי למכשיר של קנדלה, מגן על העור, מוריד את תחושת הכאב באופן ניכר, ועושה זאת בלי צורך בג’לים המלכלכים ולא נעימים או כל מקור אחר חיצוני של קירור.
למכשיר אישור FDA האמריקאי, וכן CE האירופאי והוא בשימוש בקליניקות רפואיות וקליניקות אסתטיות בפיקוח רפואי.
משך סדרת טיפולים משתנה לפי אזור הגוף והגיל, ונע בין 6-10 טיפולים לסדרה.
יתרונות בולטים: טיפול מהיר במיוחד המקצר את משך הטיפול ומספר הטיפולים הנדרשים, טיפול משולב להצערת העור, טיפול בשיער פלומתי,  בטיחותיות משופרת לגווני עור כהים.

המשלבת: טכנולוגיית ELOS
בתחילת שנות ה-2000 פיתחה חברת SYNERON-MEDICAL בראשותו של ד"ר שמעון אקהויז מייסד החברה, טכניקת טיפול משולבת הנקראת ELOS, שילוב של שימוש באור ובחשמל.
ד"ר טל נחליאלי, מומחה לכירורגיה פלסטית, והמנהל הקליני  של חברת "סינרון מדיקל"  מסביר כי מכשיר ה-emax, לדוגמא, הפועל בטכנולוגיית ELOS, הביא לפריצת דרך בתחום הסרת השיער בקליניקות הרפואיות.
הוא פותח מתוך מחשבה לבצע הסרת שיער בקרב בעלי עור גוון כהה, באמצעות הפחתת השימוש באנרגיית האור.
"הטיפול הביא למעשה להרס שורש השערה באמצעות חימום דרך גלי רדיו (RF) ושימוש מופחת באנרגית האור. השימוש המופחת באנרגיית האור הוריד משמעותית את תופעות הלוואי, שכן גלי הרדיו אינם נבלעים על ידי הפיגמנט. שיטת ELOS מאפשרת שימוש גם בקרב אנשים בעלי גוון עור כהה".
משך סידרת הטיפולים נע בין 6-10 טיפולים לסדרה.
יתרונות בולטים: פתרון לבעלי גוון עור כהה, ירידה בתופעות לוואי כמו פיגמנטציה.

הסירו שערה מלבכם

 

הסירו שערה מלבכם

 

הסירו שערה מלבכם

 

הסירו שערה מלבכם

הנגישה: טכנולוגיית IPL
אחת השיטות הפופולאריות כיום היא שיטת Intense Pulsed Light או בשמה המקוצר IPL המושתתת על הבזקי אור. כבר ב-1997 נתן ה-FDA אישור לשיטה זו בכדי להסיר שיער. זוהי אחת מן השיטות המסורתיות הנמצאות כיום בשימוש בקרב מכוני קוסמטיקה רבים. בשיטה זו פועלים מכשירים רבים, כדוגמת DEKA האיטלקי. השיטה מבוססת על שימוש בטווח גלים 500-1200 ננומטר המופעלים באמצעות מנורת הבזק.
משך סדרת הטיפולים הינו סדרה של 6-12 טיפולים, כאשר יש מרווח של 4 שבועות בדרך כלל בין הטיפולים (בהתאם לאזור בגוף).
יתרונות בולטים:  נגיש במיוחד ונמצא במכוני הטיפוח והקוסמטיקאיות, מחיר נמוך יותר.

 עמוד זה נצפה: 462 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור