חיפוש באינדקס עסקים

החצר הנשית – שוקי זיקרי

פורסם מאת: barosh בתאריך: 2 מאי 2010

בערב רביעי האחרון (28.04.10) נערכה תערוכת "שייך לא שייך" – מכירת אמנות למען ’החצר הנשית’ הפועלת בשיתוף עם רשת המספרות שוקי זיקרי למען נשים מעוטות יכולת מיפו ומהאזור. התערוכה התקיימה החצר הנשית - שוקי זיקרי ומרינה מקסימיליאן בלומין. צילום: אלירן אביטל.בבית העיצוב קסטיאל, אשר תרם את המקום למען מטרה נעלה זו.

תערוכת עבודות האומנות "שייך לא שייך" מציגה את עבודותיהם של כ-100 אמנים אשר תורמים את ההכנסות ממכירתן למען המשך קיום החצר הנשית-יפו.
בין האמנים המציגים: פיליפ רנצר, אשר ייצג את ישראל בביאנלה, אריק בוקובזה המציג בגוטמן כעת, מאיה אטון, רות שלוס, הצלם פרופסור בועז טל, נולי עומר ועוד רבים.

החצר הנשית שהוקמה בשנת 2004 ביפו על ידי ליאורה קסל ומירית סידי זוכות פרס רקנאטי-צ’ייס-רש"י ל"עובד סוציאלי יזם" בשיתוף עם רשת מספרות שוקי זיקרי, הוקמה עבור נערות בגילאי 13 עד 25, תושבות יפו ודרום תל אביב החיות ומתמודדות מדי יום עם מצבי מצוקה ועוני.

בתוך סביבה מנוכרת ואלימה יש מקום שבו הדלת תמיד פתוחה לנשים באשר הן, יהודיות, ערביות, נוצריות ומוסלמית, נערות מחבר העמים ומן העלייה האתיופית, כולן מוצאות במקום הזה מרחב קהילתי מכיל מוגן ומגן. החצר נתמכת על ידי קרן גילברט, ביטוח לאומי, משרד הרווחה ועיריית תל אביב, חברת פלאפון, קבוצת שטראוס ותומכים פרטיים.

החצר הנשית – יפו מאפשרת לנערות תחושה של חוזק. החצר פועלת מתוך ערכים של צדק חברתי, שוויון הזדמנויות ושותפות ומאמינה בזכות של כל נערה לממש את עצמה בהתאם לרצונותיה, שאיפותיההחצר הנשית - השר אבישי ברוורמן ורות דיין. צילום: אלירן אביטל. וצרכיה.
בחצר קיים מערך רחב של צוות אשר פועל בסוגות של תיווך אקטיבי, ליווי וחונכות אישיים בנושאי תעסוקה, זהות מיניות, הורות והשכלה, והתערבות במצבי חירום.

בחצר הנשית פועלת מספרה יוקרתית מרשת מספרות שוקי זיקרי, הפועלת אחת לשבוע ומזמינה את הנערות לקבל שירותי עיצוב שיער ללא תשלום.
המספרה מהווה כניסה "נורמטיבית" לחצר הנשית, ממקום זה יכולות הנערות לבחור לבקש עזרה פרטנית או להשתלב באחד או יותר מהפרויקטים של החצר.

   
באירוע נשאו דברים למען היוזמה החשובה: הגב’ רות דיין, ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי, השר פרופ’ אבישי ברוורמן, ומר מייק זיקרי, מנכ"ל רשת שוקי זיקרי. מארינה מקסימילאן בלומין הופיעה בטעימות אקוסטיות מתוך המופע החדש.

בין מאות האורחים אשר הגיעו לתמוך: אפרת רייטן, דנה דבורין, מעיין קרת, אודטה שוורץ ובתה דנה דנין, השחקן דני שטג, השחקנית ריקי בליך, השחקן רן בכור, הסופרת ורד מוסינזון, השחקנית אפרת צור, המעצב גדעון אוברזון, המעצבת נירית לבב ובעלה איש העסקים אורי פקר, צלם האופנה רון קדמי, בטי רוקוואי, המעצבת אליאן סטולרו, דנה אשכנזי ובן זוגה אלי טביב, קארן דנסקי, גלית פרבר, סמנכ"ל הסופר פארם דני לוזון, בעלי המתחם יהושע וענת קסטיאל ובנם אלון קסטיאל.

החצר הנשית - אודטה ודנה אשכנזי. צילום: אלירן אביטל.  החצר הנשית - מרינה מקסימיליאן בלומין. צילום: אלירן אביטל.

החצר הנשית - דנה דבורין. צילום: אלירן אביטל.  החצר הנשית - רון חולדאי. צילום: אלירן אביטל.

שוקי זיקרי ודנה אשכנזי

מעיין קרת

אבישי ברוורמן  ריקי בליך

גלית פרבר  דנה אשכנזי ודנה דבורין

שוקי זיקרי, מייק זיקרי

מעיין קרת
החצר הנשית – שוקי זיקרי. צילום: אלירן אביטל.עמוד זה נצפה: 616 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור