חיפוש באינדקס עסקים

מתחתנים? מזל טוב – קבלו רשימת משימות לקראת החתונה

פורסם מאת: barosh בתאריך: 6 נובמבר 2009

 

אתם ביחד כבר תקופה, אתה אוהב אותה והיא אותך והחלטת לעשות את אחד הצעדים המשמעותיים בחיים ולהציע לה נישואים – כל מה שרציתם לדעת לקראת החתונה ואף פעם לא העזתם לשאול –

מתחתנים, מזל טוב קבלו רשימת משימות לקראת החתונה… (כתוב בלשון זכר, אפילו שבינינו, אנחנו יודעים מי מתכנן את החתונה…)

 • הצעת הנישואיןמתחתנים? מזל טוב - קבלו רשימת משימות לקראת החתונה
  הצעד הראשון לקראת החתונה, הצעת נישואים כרוכה בדר"כ בהענקת טבעת, תכשיט או מתנה אחרת. המשקיעים מביניכם, יכולים ללכת גם על הפקה מרשימה ומקורית. 
   
 • הכנות ראשוניות
  הגדרת תקציב, עונת השנה וסוג המקום בו רוצים להתחתן (גן, אולם ואולי על חוף הים, עונת החורף ואולי אתם מעדיפים את הלחות של עונת הקיץ).
   
 • רשימת מוזמנים
  על מנת להתחיל ולתכנן את החתונה יש לערוך רשימת מוזמנים ראשונית, לרוב יתווספו לרשימה זו שמות נוספים לקראת האירוע, חשוב לקחת בחשבון כי לא כל המוזמנים יגיעו ועל כן יש לוודא אישורי הגעה כשבוע לפני החתונה. 
   
 • בחירת המקום
  בחירת המקום שבו אתם מתכננים להינשא תתבצע על סמך מספר הכנות ראשונות:
  האם המקום מתאים לכמות המוזמנים שלכם?
  האם המקום מציע שרותי קייטרינג בנפרד או בחבילה אחת, אם בנפרד – האם ניתן להכניס כל קייטרינג, אם כחבילה אחת, האם יש אפשרות בכל זאת להביא קייטרינג חיצוני? (במידה והמזון לא לטעמכם).
  האם ישנן הגבלות על נותני שירות מסוימים (רק מרשימת מומלצים וכד’)?
  אילו תשלומים נוספים קיימים (תאורה, עמלת קייטרינג, עמלת מלצרים/ ברמנים וכו’).
  כמה מלצרים לשולחן? אולם אירועים - קסיופאה
  תעודת כשרות – רצוי לבדוק בטרם הסגירה האם המקום מאושר ע"י הרבנות לעריכת חופה (ישנם מקומות הפתוחים בשבת וכד’).
  האם קיימת שעת סיום אירוע, ואם כן מהי?
  מערך האבטחה במקום.
  האם המקום מבוטח?
  כל תשלום נוסף, כולל טיפים חשוב לסכם לפני סגירת החוזה.
   
 • הרשמה ברבנות
  כדי לפתוח תיק נישואין יש להצטייד בדברים הבאים:
  תעודת רווקות – במידה והישוב בו החלטתם לפתוח את תיק הרבנות אינו הישוב שמופיע בתעודת הזהות, יש להוציא תעודת רווקות המעידה על רווקותכם לצורך כך יש להצטייד בשני עדים (גברים מעל גיל 18, שאינם קרובי משפחה), תעודת זהות, 2 תמונות פספורט, תעודת נישואין של ההורים. הנפקת התעודה כרוכה בתשלום אגרה בסך 135 ש"ח.
  במידה ואתם מתגוררים שניכם בישוב בו תפתחו את תיק הנישואים אין צורך בתעודות רווקות אך יש להביא שני עדים, שלוש תמונות פספורט.טבעות נישואין - פדני תכשיטנים
  תשלום אגרה בסך 600 ₪ (סטודנטים, תלמידים וחיילים בסדיר יקבלו הנחה של 40% עם הצגת תעודה מתאימה), אישור תאריך החתונה ע"י הרבנית (לא חייב להיות ביום ההרשמה – אפשר להגיש גם אחרי). העתק תעודת כשרות של האולם או הקייטרינג. מכתב מהרב המקדש המאשר את תאריך החתונה והסכמתו לערוך את החופה.
   
 • לאחר ההרשמה ברבנות
  בחירת רב מקדש, ניתן להיעזר באגודות רבנים כגון "צוהר" או "רבני חופה". לאחר בחירת הרב, תיערך פגישה עם בני הזוג לצורך הסבר על מהלך החופה וכו’. לרוב באגודות אלו לא נדרש תשלום עבור הרב, אלא רק עבור הסעתו לחתונה וממנה. יש לוודא זאת טרם החתונה.
  פגישה עם הרבנית להדרכת כלות, אישור תאריך החתונה והפניה לטבילה במקווה.
  קבלת הכתובה והעתק נוסף ממנה מהרבנות בה נרשמתם, את אלו יש לתת לרב המחתן.
  לאחר החתונה יש לחזור לרבנות עם האישורים (העתק כתובה, אישור הרב לעריכת החופה ואישור טבילה במקווה), לצורך קבלת תעודת נישואין. 
   
 • הכלה:
  כיום ניתן לבחור בחבילה שלמה לכלה דרך סלון כלות. לרוב החבילה כוללת שמלת כלה, תסרוקת כלה, איפור כלה, יום ניסיון ובנוסף ניתן לבחור אם לצרף מלוות ליום הפינוק או לא. במידה ובחרת בסלון יופיכלות, מומלץ לבדוק כמה כלות יהיו איתך באותו היום ולוודא שכל הפרטים שנמסרו לך רשומים גם בחוזה.אבי מלכה - תסרוקת כלה האופציה השנייה היא לבנות לעצמך את המראה. בחירת שמלת כלה אצל מעצב שמלות כלה, חבילת עיצוב תסרוקת כלה, בניית ציפורניים ואיפור, רכישת אביזרים משלימים במידה ולא מסופקים יחד עם השמלה או עיצוב התסרוקת.
  מחירים:
  סלון כלות (שמלת כלה, תסרוקת, איפור, 2 מלוות) – 7500-14,500 ש"ח.
  שמלת כלה: 2500-30,000 ש"ח.
  חבילת תסרוקת ואיפור (כולל יום ניסיון): 900-4500 ש"ח.
  שמלת כלה – בחירת הדגם והמעצב היא אישית. עם זאת, חשוב להקפיד:
  כימיה עם המעצב/ת או התופר/ת, ע"מ שהתוצאה שתתקבל תהיה הטובה ביותר ותקלע בדיוק לטעמה ורצונה של הכלה.
  בשמלה עם מחוך חשוב מאד שהמחוך ייתפר בדיוק לפי מידות הכלה, ולא יהיה מחוך מוכן שיעבור תיקונים, ע"מ שיהיה מותאם בדיוק לגוף במראה ובנוחות.
  חשוב לתאם מראש את המחיר ואת תאריך קבלת והחזרת השמלה (במידה ואינך מתלבשת אצל המעצב).
  הדגם, הבד והצבע צריכים להיות מסוכמים מראש ע"מ למנוע תנודות קיצוניות במחיר. בגיר - חליפת חתן
  חשוב לבדוק בדיוק מה כלול במחיר – הינומה, כיסוי חופה, כפפות, תכשיטים, נעליים. 
   
 • החתן:
  לא ידידי, אתה לא יכול להגיע בג’ינס וחולצת טי. מכיוון שלרוב מתחתנים פעם בחיים, כדאי שתשקיע קצת יוצר באירוע שלך. חליפות חתן ניתן למצוא במגוון רחב מאוד של סגנונות ועיצובים, החל מהמראה הזרוק דרך מראה ספורט אלגנט ועד למראה המחויט והמוקפד. בחר בחליפה שמתאימה לאישיותך ושתהיה נוחה לך במהלך האירוע.
   
 • תקליטן
  אירוע מוצלח באמת, תלוי הרבה בכישרונו ובמצב רוחו של ה-DJ. גם אם בחרתם לקיים את האירוע במקום המפואר ביותר, לא חסכתם בהוצאות ולקחתם קייטרינג משובח, חשבתם על כל פרט בעיצוב ובתלבושות ודאגתם להזמין את כל המי ומי שיקשטו את האירוע בנוכחותם, הרי שחוויית המסיבה נמדדת בסופו של דבר על רחבת הריקודים. כל מסיבה, פשוטה ככל שתהיה, אך תוססת ומלאת חיים, תצליח להשאיר את חותמה הרבה יותר מבילוי ממושך (על הכיסא), תוך בהייה באורחים הלבושים במיטב מחלצותיהם, כאשר הם סועדים את ליבם בארוחה כיד המלך.
  מכיוון שחתונה (במקרה הטוב) עורכים רק פעם בחיים, כדאי לשקול היטב לפני בחירתו של ה-DJ. כשמדובר ב-DJ מקצועי, הבחירה אינה בין DJ טוב או רע, אלא בהתאמתו של ה-DJ לקהל המוזמנים שלכם. קיימים מספר קריטריונים ברורים באמצעותם ניתן להחליט האם ה-DJ מתאים או לא מתאיםDJ לחתונה שלכם.
  בסיכומו של דבר, הטיפ החשוב ביותר הוא ללכת עם הלב, ולבחור את ה-DJ שהכי התחברתם אליו, הכי הרשים אתכם באישיותו ויש לכם איתו הכי הרבה כימיה, עוד טרם שהתרשמתם כלל ממקצועיותו. סביר להניח שאם העביר לכם אנרגיות חיוביות, הוא יעשה זאת גם לקהל בחתונה שלכם. 
   
 • בר אקטיבי
  (לא חובה אך מומלץ), תפקידו של הבר האקטיבי הוא להיות מעורב בריקודים (לרוב יצורפו רקדניות), ולהלהיט את הקהל בעזרת משקאות אלכוהוליים בצורות שונות (שייקים, מבחנות..) ומיני גימיקים (כגון קרטיבים, סוכריות קופצות וכד’). בעת בחירת הבר יש לשים דגש על הנושאים הבאים:
  הגדרת מידת האקטיביות של הבר – אקטיבי/ פסיבי/ משולב.
  הגדרת סוג ההופעה שתינתן ע"י הבר- רקדניות/ מופעי ג’אגלינג וכד’.
  משקאות – תוצרת הארץ/ חו"ל, אפשרויות השדרוג ותוספת המחיר בהתאם.
  חשוב להקפיד שהעובדים יהיו מעל לגיל 18.
  רצוי לראות את צוות העובדים (בייחוד הרקדניות) לפני האירוע, ע"מ לבדוק אסטטיות וכד’.
  חשוב לסכם האם הבר ייתן שירות גם במהלך קבלת הפנים ו/או רק בריקודים.
  כל תשלום, כולל טיפים חשוב לסכם לפני סגירת החוזה.
   
 • צלם
  הדבר היחיד שנשאר אחרי החתונה (חוץ מהזיכרונות והתמונות) הוא אלבום התמונות וסרט החתונה. לפני בחירת הצלם יש לבדוק: זיקוקי די נור
  תיק עבודות וידאו, סטילס ועיצוב (במידה ויש).
  מה כוללת החבילה – כמה תמונות מודפסות, סרט וידאו, DVD, עריכה, אלבום מעוצב, אלבומי הורים, הגדלות, קבלת תשלילים וכו’. זכרו, מה שלא נכלל בחוזה לא קיים!
  קביעת מקום מפגש ביום האירוע ואתרי צילום.
  קביעת שעת התחלה ושעת סיום.
  חשוב לסכם ולוודא מי הצלם שיצלם אתכם ביום האירוע.
  חשוב להדגיש לצלם תמונות מסוימות או אנשים מסוימים שאינכם רוצים לפספס.
  אם הינכם מרכיבי משקפיים רצוי להצטייד בעדשות אנטי-רפלקס או בעדשות מגע ע"מ שלא תיפגע איכות התמונות. 
   
 • נעליים
  גם לחתן וגם לכלה חשוב שיהיו נוחות במיוחד על מנת שאפשר יהיה לרקוד איתן במהלך כל הערב. בכל מקרה רצוי לקחת זוג נוסף איתכם למקרה הצורך. 
   
 • טבעות
  דגם מוכן או הזמנה מראש, רצוי לעשות סקר שווקים מקיף בטרם הקניה, על מנת שלא לשלם על השם אלא רק על הזהב. בכל מקרה רצוי לבדוק עם הרב האם הטבעת שנקנתה כשרה לקידושין טרם האירוע.
   
 • זר כלה וקישוט רכב
  לרוב יעשו אצל אותו נותן שירות, אך אין הכרח בכך. זר הכלה צריך להיות מתאים לגווני השמלה ולטעמה של הכלה, כמו גם לגובהה ומבנה גופה. 
   
 • עיצוב הלוקיישן
  עיצוב חופה, שולחנות, מקום. בפגישה עם המעצב רצוי לתת דגשים כלליים לגבי הקו המבוקש, עם זאת ניתן להשאיר למעצב קצת מקום להפתיע.
   
 • מסיבות רווקים/ות שמלות כלה - שלומי יקיר
  לרוב ייערכו ע"י החברים של בני הזוג. לא מומלץ לקיימן יום לפני החתונה. 
   
 • הזמנות
  ישלחו כחודש עד שלושה שבועות לפני החתונה. יש לוודא אישורי הגעה, גם אם הדבר דורש מאמץ רב ולעיתים תחושה של הטרדה. בסופו של דבר הכול עדיף מאשר לשלם על מנות שהוזמנו אך לא נוצלו. רצוי לזכור שההזמנות הן לא הפריט הכי חשוב בחתונה ולתכנן את התקציב עבורן בהתאם. 
   
 • גימיקים
  זיקוקים, קונפטי, הפרחת יונים – השמים הם הגבול, אך לא על חשבון הכיס. הדבר החשוב ביותר שיש לבדוק בנושא זה היא הבטיחות בהפעלת הגימיק (זיקוקי דינור/ זיקוקים/ קונפטי/ לוליינים) והניסיון של המתפעלים ע"מ שלא לסכן אתכם ואת האורחים בחתונה. 
   
 • סגירות אחרונות ותשלום מקדמות
  בדיקה שכל בעלי המקצוע יודעים את תפקידם, שכולם מאושרים ע"י הגורמים הרלוונטיים (מקום, רבנות), תשלום מקדמות ותאומים אחרונים (מקום – מס’ מוזמנים סופי, סלון כלות – שעת יציאה וכד’).
   
 • טבילה במקווה
  ערב לפני החתונה ולפי הדרכת הרבנית.
   
 • יום החתונה
  רצוי להגדיר "סדרן" מבין המשפחה/ החברים, אשר יוודא כי במהלך כל הערב הכול מתנהל כשורה, וכפי שסוכם מראש. כמו כן שידע היכן להושיב כל אורח (במידה ואין מקומות מסודרים מראש) כדי שלא לפתוח שולחנות מיותרים (שבסופו של דבר עולים כסף). 
   
 • סגירת חשבונות
  תשלום סופי לכל נותני השירות + מתן טיפים. קבלת תעודת נישואין מהרבנות, תמונות מהצלם וכד’.
   
 • ירח דבש
  בארץ/ חו"ל, לא חייב להיות מיד אחרי החתונה, אך רצוי ע"מ לאפשר לכם לנוח מכל הבלגאן.

עמוד זה נצפה: 566 פעמים

כתבות כלליות

אני מאשר/ת קבלת דיוור