חיפוש באינדקס עסקים

אקנה רוזציה – דרכי טיפול

פורסם מאת: barosh בתאריך: 7 אפריל 2010

 

אקנה רוזציה או רוזציה, היא מחלת עור הנפוצה בכל רחבי העולם (בשנת 2008 אובחנו בארה"ב כ-14 מיליון איש). מחלת אקנה רוזציה מופיעה בצורות שונות: פצעים על העור, שינויים דלקתיים באף ואו דלקות אקנה רוזציה - דרכי טיפולעיניים.
עם הזמן צורות המחלה יכולות להשתלב ביחד באותו אדם:

  • דלקות עור: בעיקר באזור הלחיים, מצח וסנטר. העור נראה "עצבני" ונפוח. על העור מופיעים פצעים אדומים, נימי דם בולטים ואודם. המצב מחמיר ללא טיפול נכון בזמן בעיקר עקב זיהומים שמקורם בגירוי והנגיעות. להבדיל מאקנה רגיל, ברוזציה אין קומודונים (ראשים שחורים) או מיליומים (ראשים לבנים).
  • שינויים באף (Rhinophyma): צורה זאת של המחלה נפוצה יותר בגברים ולפעמים הפיתרון הינו ניתוח. האף נראה בצבע אדום תמידי, מוגדל ומשנה צורה. ישנה דלקת חריפה בבלוטות בעור של האף. בנוסף, בדרך כלל הלחיים נראות נפוחות.
  • דלקות עיניים: נטייה לאדמומיות וגירוי באזור העיניים עם דלקות ברמות חומרה שונות. עם הזמן עלולות להופיע דלקות בעפעף העלולות להפריע לראיה.

המאפיינים העיקריים של מחלת אקנה רוזציה באים לידי ביטוי בכך שהמחלה פוגעת יותר בנשים אך תסמיניה קשים יותר אצל גברים, בעלי גוון עור בהיר חשופים יותר לפגיעת המחלה, אקנה רוזציה מתפרצת בעיקר אצל בוגרים (גילאי 30-60). גורמי המחלה אינם ברורים. ככל הנראה שילוב של תזונה לקויה, השפעת הסביבה, טיפול לקוי בעור, מצב בריאותי ירוד ונטייה גנטית – מהווים פקטורים חשובים בהתפרצותה. המחלה לא נעלמת ואף עלולה להחמיר במידה ולא מתבצע טיפול נכון. את המחלה ניתן לבלום ע"י טיפול מתאים ושימוש במוצרים קוסמטיים נכונים ללא צורך בטיפול אנטיביוטי.
 
דרכי טיפול במחלת אקנה רוזציה:

  • התייעצות עם רופא עור לצורך אבחון המחלה וקבלת טיפול תרופתי במידת צורך. בדרך כלל משתמשים בתרופות משפחת הטטרציקלינים.
  • הימנעות משימוש במוצרי איפור וקוסמטיקה לא מתאימים. שימוש במוצרים לא מתאימים עלול לגרות את העור ולהחמיר את המצב. כמו כן, חשוב גם להימנע משתיית אלכוהול, עישון ואכילת מאכלים חריפים.
  • לפנות לקוסמטיקאית רפואית בעלת ניסיון וידע בתחום לצורך קבלת הדרכה לבית וטיפול נכון במכון, ובכך למנוע התפרצויות חמורות שידרשו שימוש בתרופות כלליות לזמן ממושך.

וזכרו: היום ניתן לטפל באקנה רוזציה גם ללא אנטיביוטיקה. הדרכה נכונה וטיפול קוסמטי מתאים מראים תוצאות טובות ולאורך זמן במחלה ודוחה את השימוש בתרופות כללית. רוצו לטפל, חבל לסבול!

אקנה רוזציה – דרכי טיפול.
באדיבות: דוקטור אסתר קורן, הבעלים של רשת מכוני הטיפוח והקוסמטיקה –
מדע וחן.



עמוד זה נצפה: 355 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור