חיפוש באינדקס עסקים

5 דברים שתרגול אומנויות לחימה יכול לפתח אצלכם

פורסם מאת: אליזבת נחמיאס בתאריך: 26 יוני 2019

אורח חיים בריא והיפטרות מוחלטת ממחלות נגיפיות, טיפוח השרירים והביטחון העצמי, הקניית ערכים חשובים כמו איפוק, שליטה, מחויבות וגם מניעת הפרעות קשב וריכוז. אתר אומנויות הלחימה הישראלי מצמצם את עשרות היתרונות לחמישה סעיפים, שישכנעו אתכם לרוץ למצוא מאמן.

אומנויות לחימה ידועות כמסורת קרב מפוארת שהוציאה תחת ידיה תרבות של סיפורי אגדה וגבורה, תחרויות יוקרתיות ומופעי בידור מפורסמים כמו WWE ואפילו האולימפיאדה. הטיפוח של הנפש לצד היכולות של הגוף תמיד סיקרן את המאסטרים הגדולים וכיום מתברר שאחד לא יכול להצליח בלי השני. כן, ממש כמו שכל ניסיון לצמצם היקפים תוך כדי אכילת פיצה לא יכול להתממש. פורטל הלחימה הישראלי מציג את חמשת היתרונות הגדולים ביותר, שכל אמנות לחימה שתבחרו תוכל להעניק לכם, תוך חודש אחד בלבד של אימונים:

  1. משמעת עצמית

אנחנו יודעים מעולה איך לעזור לאחרים אבל כשאנחנו צריכים את עצמנו כדי להשלים מטלות, לעמוד בהבטחות ולעשות דברים שהיינו אמורים, רובנו פשוט נכשלים. המאה ה-21 הביאה איתה פרידה קשה יחסית מהתלות שלנו בעצמנו וגרמה לנו להתבסס על תוכנות ואפליקציות שנועדו לכך שנוכל לזכור הכל. תרגול של אמנות לחימה מכל סוג שהוא תוכל לעזור למשמעת העצמית להתפתח מחדש. היכולת להגיע להישגיות ולהצלחות בדו-קרב מצריכה תרגול ממושך של עמדות כוח ושליטה, הקשבה למאמן והתמדה בהגעה לאימונים בזמן תוך התנהגות מכובדת לאורך השיעור. המשמעת העצמית מתחדדת למעשה ככל שצוברים יותר ויותר ידע, כוח, ניסיון וותק.

  1. אורח חיים בריא

אמנם לא מדובר בריצת 2,000, אבל כוח מתפרץ, שיווי משקל, העברת משקלים וטיפוח השרירים בהחלט מתקיימים כאן. כשזה נוגע לאימונים מקצועיים, חייבים המתאמנים לשמור על תזונה מאוזנת לפני ואחרי אימון, בטורנירים, לפתח עוד ועוד את יכולות התנועה שלהם על ידי תרגול מאומץ ולהשקיע את שעות השינה המינימליות לפחות כדי לשרוד את יום האימונים הבא. וכך התחביב יהפוך את השגרה שלכם לרצופת הרגלים קבועים, נכונים ובריאים לטווח ארוך.

  1. ביטחון עצמי

בעולם שבו הדוגמנים והדוגמניות על המסך מקבלים פרופורציות על אנושיות, קשה לנו להשלים עם עצמנו ועם המראה שלנו. אנו נוטים להסתכל על הפגמים והכישלונות, על החיצוניות ולא על הפנימיות. תוך כדי תרגול אמנויות הלחימה אנו נחשפים לרבדים העמוקים באישיות שלנו, לומדים להעצים אותם, לגדול ולהתפתח מהם, להפגין החוצה כישורים חדשים ומעוררי השראה, לשלוט בכוח, בתודעה ובמחשבה, להביס יריבים ולהתעלות על אתגרים וכתוצאה מכך גם להעלות את הביטחון העצמי שלנו משמעותית.

  1. קשב וריכוז

לא סתם הורים לילדים עם בעיות קשב וריכוז מקבלים המלצה לרשום אותם מיד לחוג ג'ודו או קראטה. אומנויות לחימה מבוססות על תורות לחימה מהעולם העתיק, המחייבות משמעת מוקפדת וביצוע מדויק כדי להצליח לחסל את יריביהם. אמנם הרעיון מאחורי כל אחת מאומנויות הלחימה כיום לא נועד להרוג אף אחד, אך האלמנטים והתנועות שהתבססו על תורת הלחימה נשארו וכדי לבצע אותן בצורה המושלמת מטפחים בקרב הילדים עוד ועוד את היכולת להתרכז ולהתעמק, להפנים הוראות ולהימנע מפזיזות.

  1. מערכת חיסונית חזקה

הקשר בין פעילות פיזית, שנת לילה טובה ותזונה בריאה כבר הוכח בעשרות מחקרים ואין צורך לחזור עליו שוב. אך מחקרים נוספים שבוצעו בקשר לתורות לחימה שמקורן במזרח הרחוק כמו סין, יפן, תאילנד ואפילו הודו, נשענים על מרכיבי "המעגליות" של התנועות – סיבובי גוף, תנועות מפרק עגולות, קומבינציות תנועה שחוזרות על עצמן מתבררים כיעילים מאוד לפיתוח המערכת החיסונית ומסוגלים לחזק אותה עד פי שתיים מכל פעילות ספורטיבית אחרת!

פורטל אמנויות הלחימה של ישראל– כך מוצאים היום חוג לילדים ומבוגרים

פורטל אמנויות הלחימה של ישראל מזמין אתכם להתרשם ממבחר עצום של אומנויות לחימה כשלכל אחת "שפה" משלה, טכניקה, קו מחשבה וביצועים שונים. חלק מאומנויות הלחימה מבוצעות לשם התרגול וההתפתחות האישית בלבד (כמו למשל קפוארה או הגנה עצמית) וחלקן תחרותיות מטורנירים מקומיים ועד לרמה אולימפית.

האתר החדשני מציג מאמני כושר מכלל אומנויות הלחימה בפריסה ארצית. תוכלו לסנן את אזור המגורים וקבוצת הגיל הרצויה, סוג אמנות הלחימה שבה אתם מתעניינים ולקבל תוצאות על מאמנים רלוונטיים בלבד, בעלי רקע והכשרה מתאימה. תוכלו לצפות בתמונות, מידע ופרטי התקשרות על כל אחד מהמאמנים וכן להשתמש במערכת שליחת ההודעות המיידית של האתר, אם תעדיפו שהמאמן יצור איתכם קשר ולא להיפך.

אתר אומנויות הלחימה מתאים לכל הגילאים – כחוג לילדים ועד פעילות ערב למבוגרים. כל אמנות לחימה המאוזכרת באתר מלווה בהסברים לגבי הטכניקה והסגנון וכך תוכלו לדעת מראש האם מדובר בפעילות המתאימה לכם. בשל הקשר הגדול בין חלק מענפי הלחימה (קראטהוג'יוג'יטסו למשל נולדו אצל אותו המאסטר ופותחו בהמשך על ידי מאסטרים אחרים לכיוונים מעט שונים), חלק מהמדריכים מלמדים יותר מסוג אחד של אומנות לחימה וכך המתאמנים זוכים לקבל שיטות מתקדמות וחדשניות יותר, גיוון תנועתי ופיתוח משמעותי יותר של יכולותיהם הפיזיות.

 

5 דברים שתרגול אומנויות לחימה יכול לפתח אצלכםעמוד זה נצפה: 116 פעמים