חיפוש באינדקס עסקים

10 דרכים למניעת הזדקנות מוקדמת של העור

פורסם מאת: barosh בתאריך: 28 דצמבר 2010

העובדות מוכיחות כי אורח החיים שלך משפיע ישירות על מצב העור שלך.
האטת הזדקנות העור כוללת לא רק שגרת טיפוח נכונה וטיפולים מתקדמים בעור אלא גם ובעיקר שיפור, שינוי ותיקון אורח החיים שלך.

 1. 10 דרכים למניעת הזדקנות מוקדמת של העורהשמש –
  חשיפה לשמש בארצנו מהווה גורם מרכזי המשפיע על הזדקנות מואצת של העור. השמש תורמת ישירות להופעת כתמי עור, קמטוטים, יובש ועור פנים נפול. קרינת השמש גורמת להרס סיבי הקולגן בעור. סיבים אלה הם האחראים לאלסטיות ולמתח של העור, כך שכשהם נפגעים אנו רואים נפילה של העור במקום עור מתוח. החשיפה לשמש מסייעת גם להופעה של נגעי עור ממאירים ובלתי ממאירים, גורמת לעור מחוספס, מקומט, דק ופגיע.

 2. עישון –
  עישון סיגריות לא פוגע רק במערכת הנשימה ובריאות אל גם בעור. אצל מעשני ניתן לראות קמטוטים דקים מסביב לשפתיים במקום בו מתכווצות השפתיים על מנת לינוק מן הסיגריה. קמטוטים סביב השפתיים מופעים אצל מעשנים שנים רבות לפני הופעתם אצל לא מעשנים. הסיבה לכך היא שאצל מעשנים מתרחשת התדלדלות של ויטמין C בדם. אצל מעשנים יש כמחצית מכמות ויטמין C בהשוואה לדמם של לא מעשנים. הוויטמין קשור ליצור של סיבי קולגן תקינים בעור ובחסרונו נפגע יצור הקולגן ומכאן מראה העור.
 1. תפריט דל בחלבונים ועשיר בפחמימות –
  אכילה מרובה של סוכרים ופחמימות גורמת לפגיעה ברקמת החיבור של העור ולאיבוד אלסטיות. אכילה של חלבון מלא חיוני ליצירת מבנים חלבוניים בעור האחראים באופנים שונים למראה עור חלק, בריא ורענן. (מבנים כגון חומצה היאלורונית, סיבי קולגן וסיבי אלסטין).

 2. 10 דרכים למניעת הזדקנות מוקדמת של העורתפריט דל בירקות ופירות –
  ירקות ופירות הם מקור ישיר של חומרים נוגדי חימצון לגופנו. אכילת ירקות ופירות מסייעת בעיכוב הזדקנות העור, אנטי אייג’ינג. לדוגמא – הליקופן שהוא נוגד חימצון עוצמתי נמצא בשפע בעגבנייה. הליקופן נלחם ישירות בנזקי שמש. ירקות ופירות ככלל, מכילים כמות גבוהה של ויטמינים, כמו ויטמין C האחראי ליצירת סיבי קולגם תקינים. נוגדי חימצון רבים נוספים נמצאים בירקות ובפירות לכן יש חשיבות עצומה לאכילה מספקת של ירקות ופירות טריים.

 3. תורשה וגנטיקה –
  התורשה והגנטיקה שלנו קשורה ישירות לקצב הזדקנות העור. הקוד הגנטי המצוי בכל תאי הגוף נושא עימו מטען תורשתי מדור לדור, מטען שאנו רואים את פעולתו משך החיים בין השאר באמצעות קצב הזדקנות העור. חשוב לציין שגם אם יש לנו מטען גנטי התורם להזדקנות מהירה של העור, נוכל לשפר את המצב בעזרת אורח חיים בריא.

 4. לחץ וסטרס –
  לחץ נפשי וסטרס משך זמן רב גורמים להפרה של הורמונים כגון קורטיזול ואדרנלין המאיצים את הזדקנות הגוף כולו והעור בפרט. ללמוד להירגע, להעניק לעצמך מעט זמן איכות רגוע, למלא מצברים מדי פעם לנסות לייצב את רמת הלחץ חשוב מאוד לשמירה על חיוניות הגוף ומראה העור.

   
 5. הפעלה מוגזמת של שרירי הפנים –
  הנטייה לדבר עם תנועה מוגברת של שרירי הפנים היא נטייה של אנשים מסוימים. עוויתות בזמן דיבור חוזרת ומקמטת את העור באותם מקומות שוב ושוב. התנועה חוזרת על עצמה ויוצרת קמטי הבעה. למשל, נטייה לכיווץ המצח בזמן חשיבה תגרום בסופו של עניין לקמטים בין הגבות… 


 6. שעות שינה מספיקות –
  שנת לילה רציפה, הכוללת את שלב שנת החלום החשובה היא חיונית לבריאות הגוף. בשלב השינה העמוק הזה מתרחשת הפרשה של הורמון גדילה מבלוטת ההיפופיזה שבמוח. הורמון הגדילה הוא בעל חשיבות עצומה לשמירה והתחדשות רקמות שונות בגוף, כולל רשמת העור. מחסור בשינה הוא גורם ברור להאצה של הזדקנות העור בנוסף לנזקים בריאותיים אחרים.


 7. שתיית אלכוהול –
  האלכוהול מוגדר כחומר רעיל ושתייה של אלכוהול עלולה להביא להרעלה. שתיית אלכוהול בכמויות מתונות היא בעלת יתרונות בריאותיים מוכחים אך הגזמה בכמויות היא הרסנית לבריאות בכלל ולבריאות העור בפרט. שתייה מוגזמת של אלכוהול גורמת למראה פנים בצקתי, הופעת נימי דם ואדמומיות בלחיים ועל האף.


 8. מצב רוח ומצב נפשי –
  מצב רוח חיובי ומצב נפשי מאוזן ותקין חיוניים לבריאות הגוף והעור.
  תחושה ממושכת של דיכאון וייאוש גורמים לפגיעה בייצור תאי העור ומוות מוקדם שלהם. הרקמות הראשונות הנפגעות הן רקמות העור והשיער, ולכן אנו רואים גם נשירת שיער מוגברת בעקבות תקופות של דיכאון. מלבד ההשלכות הבריאותיות יש לקחת בחשבון ששקיעה במצב רוח דכאוני גורמת לנו ברוב המקרים להזניח את הטיפוח האישי, לאכול באופן בלתי מאוזן, לסבול מהפרעות שינה… ובכלל לגרום במישרין או עקיפין להאצת הזדקנות העור.

לסיכום – אם את מביטה במראה ומגלה סימנים ראשונים של הזדקנות בעור – גשי לקוסמטיקאית פרא רפואית בתל אביב או באזור הקרוב למקום מגוריך  וקבלי יעוץ לטיפול אנטי אייג’ינג המעכב את הזדקנות העור.עמוד זה נצפה: 444 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור