חיפוש באינדקס עסקים

תופעת הצלוליט

פורסם מאת: barosh בתאריך: 23 אוגוסט 2007

בתחום הקוסמטיקה והטיפוח, תופעת הצלוליט הוא שם הניתן לעודפים שומניים בלתי רגילים הנראים על העור כמין גבשושיות קטנות ומשוות לו מראה מה גורם לצלוליסשל קליפת תפוז. הסיבה לכך היא הצטברות של נוזלים ושומנים בשכבות הדרמיס וההיפודרמיס. הצטברות זו נגרמת כתוצאה מהתעבות הדרגתית של תאי שומן תת עוריים הלוכדים נוזלים וחומרי פסולת בדרמיס ובהיפודרמיס. ברקמות אלו נמצאות מערכות הדם והלימפה, שבמצב נורמלי מסלקת את עודפי השומן. במקרים של תופעת הצלוליט, הגוף אינו מצליח לפרק את השומן שהצטבר ולסלק אותו. 85-90 אחוזים מהנשים סובלות מתופעת הצלוליט, רובן בגיל המעבר אך תופעת הצלוליט יכול להופיע בגילאים שונים ואצל נשים בעלות משקל שונה (רזות או שמנות). תופעת הצלוליט הראשונית מתחיל להיווצר בתקופת הבגרות המינית. אצל הצעירות לא תמיד הוא נראה לעין כיוון שהעור מאוד גמיש. ככל שהאישה מתבגרת, רקמות באזורים מסוימים בגוף מזדקנות ומשפיעות על רקמות השומן במיוחד באזור הירכיים, המותניים והאגן. לרוב הרקע לתופעת הצלוליט הוא גנטי. ישנם ארבעה שלבים בתופעת צלוליט: מפושט ומקומי, שניהם מתחילים להיווצר בגילאים 18-37 בעיקר בצידי הגוף, אגן וירכיים. השלב המכאיב והשלב דמוי הג’לי מופיעים לאחר גיל 30 ומשפיע על חלקים רבים בגוף. שני הראשונים, תופעת הצלוליט ההתחלתי, הינם בעיה אסטתית בלבד. שני האחרונים, תופעת הצלוליט המתקדם הם בעיה פתולוגית, שללא טיפול עלולה להוביל לשיגרון, בעיות לב ובעיות עיכול.
הסיבות לתופעת הצלוליט:

1. הסיבה העיקרית היא גנטיקה.
2. הרגלי אכילה לא נכונים,דיאטות חריפות וחוסר שתייה של מים יכולים להחריף את המצב.
3. מחקרים אחרונים מראים שהסיבה המרכזית להיווצרות תופעת הצלוליט היא חוסר זרימת דם ברגליים הנובע
מסיבות כמו שימוש בגלולות למניעת הריון בגיל צעיר מאוד, חוסר פעילות גופנית,לידות ובעיות הורמונליות.
4. שימוש בנעלים לא נוחות, לוחצות בעיקר עם עקב, עלול להחמיר את הבעיה

טכניקת ה"סטארבק"
הסטארבק הינה מכשיר תוצרת צרפת היא  מכונה יעילה ובטוחה לטיפול בתופעת הצלוליט ולעיצוב מחדש של הגוף. מכשיר היוצר ואקום, מעסה ולש את העור כמו כוסות רוח. המכשיר פועל ע"פ העור, בונה מחדש את רקמת העור ממריץ את מחזור הדם והלימפה ומסייע לסילוק רעלנים ע"י המרצת התהליך הגופני הטבעי לסילוק שומן עודף. המכשיר מחזק, ממצק ומביא לעור חלק ולגזרה דקה ומעודנת יותר. בנוסף להפחתה המשמעותית בצלוליט, מעודד המכשיר גם תחושת רוגע. הטיפולים נעשים פעמיים בשבוע במשך 5 שבועות = סה"כ 10 טיפולים, לאחר מכן ממולץ להגיע פעם בחודש לטיפול "תחזוקה" וזאת כדי לשמור על התוצאות ולמנוע מהצלוליט  לחזור.

כיצד נשמור על התוצאות?
1. יש לבצע בדיקות של כמות ומהות השומן העודף ומצב חילוף החומרים בגוף.( מומלץ גם לפני הטיפולים)
2. ניקוי מערכת העיכול מרעלים בעזרת חליטות צמחים.
3. הקניית הרגלי אכילה נכונים.
4. לאכול מזון המכיל: ויטמין E ואשכולית – גורמים להפחתת הנפיחות ומגנים  על הרקמות מנזק של רידקלים חופשיים. ויטמין A ואבץ מגדילים את הפעילות התת עורית.קולה,יודיום ומגנזיום ממריצים את חילוף החומרים של התאים ומונע הצטברות שומנים.
סיטרוס,אורנטיוס ואצות ים מגבילים את ספיגת השומן,מגביר ייצור אנרגיה ומאיץ חילוף חומרים.
5. פעילות גופנית .
6. להמשיך בטיפול פעם בחודש (טיפול תחזוקה)
* טיפול זה מומלץ לפני ניתוחי שאיבת שומן
נכתב ע"י: טל ישראלובעמוד זה נצפה: 495 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור