חיפוש באינדקס עסקים

שריטה אופנתית

פורסם מאת: barosh בתאריך: 7 יולי 2011

ההתכתבות החלה עוד משנות השישים חמישים המאופיינים בצורת בדי משי וסאטן עשירים או אריגי טאפטה, בצמידות לגוונים בהירים ובוהקים.

שנות השבעים שמונים שהיו מאופייניות בצורת האוברסייז של מקטורנים וז’קטים רחבים, הותאמו בהתכתבות לגוונים רגועים וטבעיים של כרמל טופי ופיסטוק.

כיום השילוב המגמתי בין צורה לצבע בתחום האופנה מתרחב גם לתחום הקוסמטיקה, ובא לידי ביטוי בשיח אופנתי חדש המתכתב עם תחום הקוסמטיקה.

המראה הנקי של הניוד והדיונה האופנתיים פינו את מקומם והחלו להיסדק. מעתה פריטי אופנה משלבים גימורים נסדקים ומתקלפים, המותאמים לקונספט הגימור הסרוט של אופנת לקים חדשה.

פריטי האופנה שכללו ארנקים ותיקים מבדים ומעורות מלאים של צבעים שלמים, החלו לחזור למקורות החומר ולמראו הטבעי והאוטנטי.

מגמות האופנה האחרונות בעיקר בולטות בתיקים וארנקים בטקסטורות מתפקעות של עור ובד, שבאות
בצמידות לטכנולוגית הלק הנסדק.

הסדיקות של פריטי אופנה מעור ומבד מתבצעות ע"י טכניקה של עיבוד וגימור מיוחד. הטרנד הסדוק מתבצע ע"י תופי צבע או חביות צבע שמשייפות את החומר. לאחר מתיחה מבוקרת של העור השכבה העליונה של העור נסדקת, וע"י גימור ומשיחה בצבעים ושמן מיוחד, משמרים את הטקסטורה המתפקעת שיוצרת שכבות של גוונים אוטנטיים בחומר.

את הגימור המתפקע או הסדוק ניתן לראות בעיקר בקולקציה חדשה של תיקי ביאנקה מבית ארנקי עמנואל. הקולקציה משלבת את הטקסטורה הסדוקה והאוטנטית מצד אחד עם מראה חדשני ומוקפד.

הקונספט הסדוק מתרחש מעתה גם בתחום הקוסמטיקה בזכות טכניקה חדשה של יצירת אפקט נסדק בציפורניים.

את תחילת הטרנד הנסדק סללה הזמרת קייטי פרי הידועה כמעצבת דעת קהל סנסציונית. קייטי הראשונה שהתהלכה עם מותג הלקים OPI בטכנולוגיית הלק הנסדק.

בדומה ליצירת המראה הסדוק בפרטי האופנה,
גם האפקט הנסדק על גבי הציפורניים מתקבל בצורת
גוונים צבעוניים המתפקעים באופן לא אחיד על גבי הציפורניים ומעניקים להן מראה  צבעוני ומיוחד, או מראה מתוחכם ויוקרתי בגווני מתכת וזהב על גבי בסיס שחור.

מותג הלקים האמריקאי OPI אשר מותאם למגמות האופנה החמות, מציג את החידוש הנסדק דרך מספר טכנולוגיות: יצירה של קולקציות בטכנולוגיית הטרנד הסדוק: ציפוי עליון (TOP-COAT) שחור, היוצר מראה שרוט שבור כשמושחים אותו על הלקים עזי הצבע. מדובר על ההבדלים בין שכבת בסיס של גוונים בוהקים, ועל גימור שרוט וייחודי של שחור וכסף.  

לחילופין מדובר על שני גוונים מותאמים: האחד גוון ה-Black-Shatter, המיועד לשכבה התחתונה של הציפורן ויוצר את האפקט ומעליו גוון Simply-Smashing הירקרק בסגנון המבהיק מטאלי.

כך למעשה הפך החיבור ביו אפקטים טכנולוגים ואותנטיות, לחלק בלתי נפרד ממגמת אופנה משותפת שנרקמה בין עולם הטיפוח לעולם האופנה.עמוד זה נצפה: 306 פעמים

כתבות כלליות

אני מאשר/ת קבלת דיוור