חיפוש באינדקס עסקים

שיער יתר ופיגמנטציה בהריון

פורסם מאת: בתאריך: 20 פברואר 2012

מדוע תופעות אלו קורות וכיצד ניתן לטפל בהן? כולנו חולמות על עור חלק, רך, נקי וצחור. אולם בתקופת ההיריון, נשים רבות חשופות לשינויים הורמונאליים, אשר מתבטאים בין היתר בהופעת שיעור יתר וכתמי פיגמנטציה.
שיער יתר ופיגמנטציה בהריוןנטלי בן יוסף, מנהלת הדרכה קלינית ב- 4mp, רשת מכוני הקוסמטיקה בישראל, מסבירה על התופעות ואילו טיפולים ניתן לבצע בכדי לשפר את ניראות העור, לאחר הלידה: שיעור יתר בתקופת ההיריון נשים עוברות במהלך ההיריון שינויים רבים בגופן. אחד השינויים הוא השינוי והחילוף של ההורמונים בגופם. להורמונים יש השפעה ניכרת על הגוף וכאשר ההורמונים נמצאים במצב מאוזן אין בעיה. הבעיה מתחילה כאשר לפתע מתקיים מצב של חוסר איזון בהורמונים ואז הגוף עובר שינויים כמו נשירת שיער או תופעה הפוכה ממנה- תופעה של שיעור יתר. תופעה זו, מהווה כמובן גורם מפריע למרבית הנשים אשר מתחילות לחשוב כיצד לבצע הסרת שיער וכיצד ניתן להפטר מהתופעה המטרידה.

מהי הסיבה שבגללה מופיע שיעור יתר במהלך ההיריון? בתקופת ההיריון, הרבה יותר זקיקים עוברים לשלב הצמיחה ולכן קיימת הפחתה בתופעה של נשירת השיער אלא להפך הגברה של שיעור יתר בגוף. הגורם אשר אחראי לשיעור יתר במהלך ההריון (התעוררות זקיקים רדומים) הוא חוסר איזון בהורמונים שונים, כמו: אנדרוגנים וטסטוסטרון לשיעור על פני הגוף.

מהו הירסוטיזם? הירסוטיזם הינו השם הרפואי לשיעור יתר אצל נשים בפנים או בגוף בצורה שמתאימה לגבר. הירסוטיזם נגרם בדרך שיער יתר ופיגמנטציה בהריוןכלל על ידי יצור יתר של הורמונים ממשפחת האנדרוגנים. מה שמייחד הירסוטיזם הוא שיער טרמינלי כהה, קשה וארוך באזורים שאינם מתאימים לשיעור הנורמלי של גוף האישה, כגון: פני הפנים, הסנטר, הצוואר, הבטן, הירכיים, גב, חזה ועוד. שיעור יתר אופייני בכך שיש צמיחה צפופה של שיער, שמזכיר במידת מה את סוג הצמיחה על הראש. זקיקי השיער עוברים גירוי של הורמונים ממשפחת האנדרוגנים כמו טסטוסטרון המופיעים ברמות גבוהות בנשים אשר סובלים מהירסוטיזם והתוצאה היא שיעור יתר במקומות לא רצוים.

האם כדאי לעבור טיפול להסרת שיער במהלך ההיריון? התסכול הרב של הנשים ההרות כשעל פניהן וגופן מופיעות פתאום שערות, גורם להם לבהלה, למבוכה ולרצון עז להפטר מהשיער המיותר. במהלך ההיריון, הגוף כל הזמן נמצא בשינויים הורמונאליים וההורמונים מופרשים בכמויות גדולות מהרגיל ולכן הסרת שיער בשיטות טבעיות כגון: גילוח או שעווה מומלצות יותר. רק לאחר הלידה ניתן לעבור לשיטות מתקדמות יותר המציעות הסרת שיער לצמיתות כמו הסרת שיער אדום בטכנולוגיה של קרן אור IPL המבטיחה העלמות של השערה. בן יוסף מציינת "ככלל, קיימים 6 סוגי עור, אבל יש גם לפחות 3 סוגי שיער- המשמעות היא לפחות 18 טיפוסים שונים של אנשים. הדבר הוביל אותנו לפיתוח שיטת 4mp להסרת שיער- השיטה היחידה שנותנת מענה לכל אחד ואחת ובכל עונות השנה. אנו למעשה מציעים מספר טכנולוגיות שונות המאפשרות להתאים בדיוק מרבי את שיטת הטיפול האולטימטיבי לסוג העור ולמצב השיער, והכל תחת ליווי רפואי מתמיד ותחת תקנים ונהלים מחמירים ביותר".

תופעה נוספת שכיחה בתקופת ההיריון- פיגמנטציה מהי פיגמנטציה, כיצד היא נוצרת ואיך ניתן לטפל בה? המלנוציט הינו סוג תא הנמצא בשכבה התחתונה של האפידרמיס בעור המייצר ומפריש מלנין. המלנוציט בעל שלוחות ארוכות המגיעות עד לשכבת העור העליונה, שכבת התאים המתים באפידרמיס, דרך השלוחות מועבר פיגמנט שתפקידו להחדיר צבע לתאים הסמוכים בעור או בשיער. לפיגמנט המלנין תפקיד חשוב בהגנה על עורנו – הוא סופח אליו את קרני השמש ומבצע תהליך רפלקסיה המחזיר החוצה את הקרינה האולטרה סגולה המזיקה. כתמי עור הנובעים מהצטברות של פיגמנט (אותו פיגמנט האחראי לצבע העור, השיער והעיניים)- נקראים כתמי פיגמנטציה. לעתים נוצרים בגוף מצבורי מלנין כתוצאה משינויים הורמונאליים או נפשיים, וכן כתוצאה מחשיפת העור לקרני השמש. בשל שינויים הורמונאליים רבים בתקופת ההיריון, לעיתים מופיעים כתמים שנקראים מלאזמה/ כלואזמה ונובעים מייצור יתר של מלנין בעור בתגובה לשינויים הורמונים. מדובר בכתמים רחבים יחסית וסימטריים אשר עשויים להופיע בכל הגוף, אך נפוצים יותר סביב מרכז המצח ועל הלחיים. קיימים מקרים בהם הפיגמנטציה נראית בשכבה החיצונית של העור (האפידרמיס) ונעלמת תוך חודש מהלידה, היות והשכבה מתחלפת כל 28 יום והתאים החדשים שנוצרו לאחר הלידה כבר יהיו ללא עודף מלנין. אולם קיימים מקרים בהם הפיגמנטציה חודרת לשכבה עמוקה יותר (הדרמיס), ואז יכולים לקחת חודשים ארוכים עד שתעלם אם בכלל…

הבשורה הטובה- קיימות שיטות שונות לפתרון טיפולי של הבהרת כתמים! כתמי עור קלים, כגון כתמי שמש, כתמי הריון קלים ושטחיים, יכולים להיפתר בקלות על ידי טיפול הבהרת כתמים באמצעות פילינג קל, חומרי הזנה לעור וטיפולים באמצעות טכנולוגיות שונות. הטיפול במקרי כתמים עמוקים קשה יותר אך בזכות הטכנולוגיה המתקדמת במכשיר4mp ניתן לראות שיפור של כתמי עור אלו. הטכנולוגיה הינה טכנולוגיה הפועלת על ידי אור ממותג (פולסים), אשר מחדירה קרני אור נראה וקרני אינפרה אדום לתוך שכבת העור הפנימית, אנרגיית האור חודרת לתוך הרקמה ועוברת תהליך של המרה לחום מקומי. האנרגיה נבלעת בתוך פיגמנטים שונים, מחממת, מפרקת ומעכבת את התפתחותם. סדרת הטיפולים כוללת שלושה עד שישה טיפולים, כאשר כל טיפול נמשך 10 עד 15 דקות. בזכות ידית קירור ייחודית הקיימת במכשיר ניתן לשמור על השכבת העור העליונה (אפידרמיס) קרה ולאפשר טיפול ללא כאבים ומאלחשים, זמן ההחלמה קצר מאוד ואיני גורם לפגיעה בתפקוד היומיומי. שיעור ההצלחה גבוה, כיוון שבניגוד לקרמים אשר פועלים על פני שטח העור העליונה בלבד ולכן השפעתם נמדדת רק ב- 20-30% שיפור.

                                                                באדיבות 4mp, רשת מכוני הקוסמטיקה בישראלעמוד זה נצפה: 393 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור