חיפוש באינדקס עסקים

שבועות 2011 – לבן

פורסם מאת: barosh בתאריך: 5 יוני 2011

שבועות 2011 - לבן - מאדינה מילאנו. צילום: פרננדו רוסשבעה שבועות בדיוק, אחרי החג השני של פסח הוענקה התורה לבני ישראל ונחנך שמו של חג שבועות.  

אחד מסמלי החג הוא הצבע הלבן.

לקראת חג שבועות 2011 מעניקים האופנאים, ומעצבי האופנה המובילים את תורתם ומשנתם לחג הקרוב בסימן ימים לבנים. היכונו למגוון טקסטורות ובדים דקים עם שישתלבו נפלא עם אלמנטים של טבע כגון קש ושעם.

זה הולך להיות חג לבן ולשמחת החוגגים – אופנת החג תמשיך איתנו גם אל תוך הקיץ. בישראל, מדינה הידועה באקלים החם והיבש שלה, בשורת הלבן, המתאר שלמות, בתוליות וניקיון, משמחת במיוחד – מדובר גם בצבע המשתלב עם מזג האוויר החמים וגם בצבע ההולם את כל גווני העור החל מבהירות ועד לכהות או שזופות.

הצבע הלבן התנער כבר מזמן משיוכו למלתחת הנשים הרזות, עדות לכך מספקת הפתיחות הקיימת בארץ ביחס אליו ואל קשת הצבעים הבהירים, המושכת גם נשים במידות הביניים, וזו הוכחה שבגזרות הנכונות יכול הלבן להחמיא לכל אחת.

שבועות 2011 - לבן - טריומף. צילום: פטר גרקהחיבה והיחס המיוחד ללבן מקורם בתקופות קדומות בדת היהודית, משום שהוא מסמל טוהר וקדושה. במרוצת השנים נלבש הצבע הלבן ברוב פאר על-ידי הכוהנים בבית המקדש, על-ידי החסידים ביום כיפור, ועל-ידי מרבית הנשים העומדות תחת החופה ביום כלולותיהן.

אישה הלבושה בלבן משדרת אצילות ויוקרה גם בשעות היום וגם בשעות הערב. לא בכדי, הפריט הקלאסי והפרקטי ביותר בארון הנשי הוא החולצה הלבנה, המקרינה חגיגיות בזכות מראה הנקי ותחושת ההתחדשות שהיא מביאה עימה.

גם בגזרת האקססוריז, אותם פריטים שבכוחם לשדרג כל הופעה, מככב הצבע הלבן.

מקור הבשורה דווקא בנישת שעוני היוקרה והיא מהווה הכרזה צעירה של רעננות והומור בעולם שמרני, בדרך כלל, של אבזור עילי. זה הזמן להתלבש ולהתאבזר בלבן, כי נכון לעונה הקרובה – לבן הוא השחור החדש.

מאדינה מילאנו. צילום: פרננדו רוס
טריומף. צילום: פטר גרק

 עמוד זה נצפה: 331 פעמים

כתבות אופנה סטיילינג

אני מאשר/ת קבלת דיוור