חיפוש באינדקס עסקים

רוני חתוכה – האמת על החלקה יפנית

פורסם מאת: barosh בתאריך: 8 מאי 2011

רוני חתוכה - האמת על החלקה יפניתמי צריכה לעשות החלקה יפנית? איך מתבצעת החלקה יפנית? איך בוחרים את מעצב השיער שיעשה את ההחלקה? האם החלקת שיער מסוכנת לבריאות השיער שלך? על מה להקפיד ולמה לא להשתמש בקופון ההנחה שקיבלת להחלקה יפנית.

הצורך להיראות טוב הוא גורם מניע חשוב בחיינו. כולנו רוצים להיראות טוב, להרגיש טוב עם עצמנו, לקבל מחמאות, להיות אהובים. זה מאוד אנושי. לפני שאנחנו יוצאים מהבית אנחנו מעיפים מבט במראה כדי לוודא שהכל במקום, הבגדים, השיער.

התרבות המערבית כולה בנויה סביב הצורך האנושי הזה, הפרסומות בתקשורת מציגה דמויות שנראות נפלא כמודלים לחיקוי בפוסטרים ותמונות עצומות מימדים, בפרסומות בטלוויזיה, בכל מקום. המודעות העצמית שלנו גברה מאוד בשנים האחרונות. אנו מודעים לפרטים הקטנים שהמרכיבים את המראה שלנו וכולנו רוצים להידמות לדוגמנים ולדוגמניות שתמונותיהם שוטפות אותנו מכל עבר. כיום, יותר מתמיד אנו סומכים על הטכנולוגיה המתקדמת של המאה לאפשר לנו לתקן עיוותים ופגמים במראה החיצוני שלנו. כך התפתחה תעשייה שלמה של ניתוחים אסתטיים והתפתחו טיפולים מתקדמים בעור ובשיער. כך נכנס אל התודעה שלנו גם טיפול החלקה יפנית.
רוני חתוכה - האמת על החלקה יפניתלקוחות שאינן מרוצות משהיער המתולתל שלהן כבר לא רואות בו מכת גורל, אלא רק משהו שצריך לתקן. הפופולאריות הרבה של החלקות השיער השונות הביאה נשים רבות למספרות בהן מוצעות החלקות שיער מסוגים שונים ועם המספר ההולך וגובר של נשים שעברו החלקת שיער אנו רואים מספר הולך וגובר של נשים ששיערן נפגם עקב החלקות שיער כושלות.
חלק מטיפולי החלקת השיער המוצעים במספרות הן החלקות זולות המבוססות חומרים כימיים תוקפניים שהסיכוי לפגוע בשיער באמצעותן גבוה. חלק ממעצבי השיער המציעים החלקות שיער ללקוחותיהן מתייחסים לטיפול העמוק הזה בשוויון נפש וגורמים לא אחת לשיער הלקוחה להפוך להיות יבש מאוד, שביר, סדוק, נפוח, דהוי וחסר חיים.
החלקת שיער אינה הליך פשוט. יש להתייחס אליו במקצועיות וקפדנות על מנת למנוע נזקים ועוגמת נפש. לעומת החלקות שיער כמו סברה וקליאופטרה נחשב טיפול החלקה יפנית כפשוט לביצוע ולחסר סיכונים לשיער.
הרשו לי לתקן ולומר שהחלקת שיער יפנית, כמו כל טיפול להחלקת שיער היא הליך מקצועי מורכב שרק בהתייחסות מתאימה ניתן להבטיח ללקוחה שיער שנראה נפלא בנוסף להיותו חלק. החלקה יפנית, כמו ניתוח אסתטי משנה את מבנה השערה מבפנים. השינויים האלה בלתי הפיכים ולכן תוצאה כושלת של שיער פגום תהיה קשה מאוד לתיקון. לכן יש לשים בדרגת חשיבות עליונה, את בחירת מעצב השיער שיחליק עבורך את השיער.
החלקה יפנית היא טיפול שבמהלכו מבצע מעצב השיער שינויים במבנה השערה. חשוב שמעצב השיער יהיה אחד שבעבודתו היומיומית הוא עוסק בהחלקות שיער, שביצע מספר רב מאוד של החלקות שיער, שמיומנותו גבוהה, שמאבחן את מצב השיער לפני שהוא ניגש לעבודה, שבוחן את השיער משורשיו ועד קצותיו לפני מריחה של חומרי החלקה על הראש – פשוט, מקצוען.

קבלו כמה עובדות:
החלקה יפנית – לשימוש בידיים מקצועיות בלבד
התקשורת המסקרת טרנדים אופנתיים הכתירה את ההחלקה היפנית כהליך אסתטי פשוט לביצוע וחסר סיכונים. נשים מתייחסות להחלקת השיער בשוויון נפש כאילו זהו עוד פן או עוד צבע לשיער. הסיבה לשוויון נפש זה נעוצה במסרים הפרסומיים שמעבירים מעצבי שיער המעוניינים לקדם מכירות של טיפולי החלקות שיער במספרות שלהם. מעצבי שיער שמטרתם היא רווח כספי ומאמצי השיווק שלהם מפשטות את ההחלקה היפנית ומוכרות את הגישה הפשטנית לנושא. המחיר הזול והגישה הפשטנית מורידות את כל חומות ההגנה של הלקוחה הפוטנציאלית שמאמינה שזה לא מסובך וזה לא יקר – "אז אני הולכת להחליק את השיער במספרה הזו".

בריאות השיער שלך חשובה
השיער שלך הוא לא רק חלק מהיופי שלך אלא גם חלק מהבריאות שלך. שיער מטופח ובריא הוא בראש וראשונה גורם המגן על הקרקפת. לשם כך צומח לנו שיער על הראש מלכתחילה. השיער מגן מפני פגיעה של קרינת שמש, חיידקים, פגיעות פיזיות ולכן שיער בריא הוא לא רק מטרה אסתטית אלא גם בריאותית. פגיעה בבריאות השיער היא פגיעה פוטנציאלית בבריאותך. משימת הטיפול והטיפוח של השיער חשובה ומעצב שיער מוסמך יכול להדריך אותך בשימוש בתכשירים הנכונים ובאופן השימוש הנכון בהם על מנת להבטיח שמירה על בריאות שיערך (ומראהו).
החלקת שיער מובהר
מספרות רבות מפרסמות שניתן להחליק שיער מובהר. שיער שהובהר אם בעקבות חשיפה לשמש או בתהליכים כימיים במספרה עלול להיראות נפוח ויבש. לא כל טכניקה להחלקת שיער יכולה להתבצע על שיער מובהר. החלקה יפנית, לעומת זאת, יכולה להיות מותאמת לשיער מובהר. את ההחלקה מבצעים ברמות ריכוז מעודנות תוך שמירה על השיער באמצעות מריחת ג’ל ייחודי העוטף את השערה ושומר עליו מפני נזקים אפשריים. כחלק מתהליך ההחלקה, מוחדרים חומרים אל עומק מבנה השערה על מנת לערוך שינוי במבנה, חודר הג’ל יחד עם חומרי ההחלקה פנימה ומגן על השערה מבפנים. התוצאה תהיה שיער גמיש, נעים למגע, ללא נפח מיותר וחלק.
תיקון החלקת שיער – תיקון נזקים מהחלקות שיער
מעצבי שיער מקצועיים המתמחים בנושא יכולים להציע ללקוחות המאוכזבות הסובלות מנזקים בשיער בעקבות טיפולי החלקת שיער כושלים, טיפול לתיקון ההחלקה. מעצבי שיער אלה הם בעלי מיומנויות גבוהה במיוחד בנושא החלקות השיער ומוסמכים לבצע טיפולי תיקון לשיער הפגום. את התיקון להחלקת השיער מבצעים על ידי חומרים מנטרלים המוחדרים אל עומק השערה ומתקנים חלק ניכר מהנזק שנגרם. ההליך לתיקון הנזק הוא רציני ודורש אבחנה מדוקדקת של מצב השיער. חשוב לציין כי לעיתים אין אפשרות לתקן את הנזק ובמקרים אלה בהם הנזק הוא בלתי הפיך, השלב הבא הוא להסתפר ולסלק את השיער הפגום.
הטיפול הביתי בשיער המוחלק
אחרי החלקה יפנית חשוב להתייחס לשיער בדרך מסוימת על מנת להבטיח שמירה על המצב החדש של השיער והמראה החלק והבריא שלו. שמפו מיוחד שאינו מכיל סודיום כלורואיד (חומר כימי הנמצא בדרך כלל בשמפו וגורם לייבוש השיער) או מלחים. חייבים להשתמש במסיכת הזנה עמוקה ואינטנסיבית פעם או פעמיים בשבוע. המסיכה תדאג לשמור על גמישות השיער ומבנה שערה תקין. מיד לאחר ההחלקה היפנית חל איסור מוחלט על איסוף השיער בגומייה, בקליפסים, בסיכות, בקשת או אפילו למתוח אותו אל מאחורי האוזן. לאחר 3-4 ימים ניתן לחפוף את השיער ולהתחיל לנהוג בו כרגיל.
החלקת שיער צבוע
למרות שרבים ממעצבי השיער מפרסמים את הטיפול להחלקת שיער צבוע, חשוב להבין שזה איננו הליך פשוט או חסר סיכון. במקרים של שיער צבוע יש צורך לחזק את השיער ולערב בתהליך מספר חומרים אחרים כדי לשמור על השיער ולקבל תוצאה מושלמת של שיער חלק ובריא. חומרי לחות מיוחדים נמרחים על האזורים שנפגמו עקב הצביעה, בדרך כלל קצוות השיער, על מנת לשמור על לחות השיער באזורים אלה ולמנוע התייבשות יתר של השיער, התפצלותו ושבירתו.
תיקון החלקה יפנית
העובדה היא שיש שתי אפשרויות: או שניתן לתקן את השיער או שהנזק בלתי הפיך. במידה שהנזק בלתי הפיך, כל מה שנשאר לך לעשות הוא להאריך את השיער, להסתפר, לכעוס ולסבול, לתבוע את מעצב השיער שעשה את ההחלקה, בחרי באפשרות המתאימה לך. העבודה הפשוטה היא שגם אם שלמת ממיטב כספך עבור ההחלקה או שנהנית מהנחה תוך שימוש בקופון, הסיבה המרכזית לנזק בשיער היא שבחרת מעצב שיער לא מיומן לביצוע העבודה. את יכולה להאשים את הבחירה שלך בבעל מקצוע לא ראוי.
במידה שהנזק הפיך יכול טיפול תיקון להחלקה לעלות בין 3000-5000 ש"ח. זה לא מעט כסף, אך גם רמת ההשקעה המקצועית הנדרשת אינה מבוטלת. נשים רבות שעברו החלקת שיער כושלת שפגעה בשיערן משלמות סכומים אלה מבלי להניד עפעף. העיקר שהשיער שלהן יחזור להיראות בריא, מבריק ויפה. העובדה היא שאנו כבני אדם בוגרים משלמים את מחיר ההחלטות שלנו, לטוב ולרע. לכן, אם השיער שלך נפגם עקב טיפול החלקה בלתי מקצועי תיאלצי לשלם את המחיר, אם על ידי תספורת קצרה או על ידי טיפול תיקון להחלקה (במידה שהתיקון אפשרי). בחירה במעצב שיער המתמחה בהחלקות שיער היא הדרך הבטוחה למנוע טעויות שיעלו לך ביוקר.

נקודות חשובות להדגשה

  1. קיימים סוגי שיער שונים: שיער מתולתל, שיער מקורזל, שיער גלי, שיער דק או עבה, שיער צבוע או טבעי, שיער שיבה או מובהר. לכל סוג שיער ניתן להתאים החלקה יפנית בהתייחס לנתוני השיער. אבחון נכון של מצב השיער יאפשר לך להשיג את מטרתך – שיער חלק וגולש.
  2. קיימים מקרים בהם החלקה יפנית נכשלת: חוסר מקצועיות של מעצב השיער, אבחון לקוי של מצב השיער, שימוש במחליק לא נכון תוך כדי עבודה, חומרי החלקה זולים או לא מקוריים, שימוש בתכשירי טיפוח לא נכונים לאחר ההחלקה.
  3. אבל הסיבה הנפוצה ביותר לנזקים הנוצרים בשיער בעקבות החלקה יפנית היא יחס לא מקצועי או אדישות לרמת הפעילות של החומרים המעורבים בהחלקת השיער הזו ופוטנציאל הנזק שיש להם.

החלקה יפנית בהנחה
התרבות הצרכנית שלנו החדירה לתודעה שניתן לקנות כל דבר זול יותר מבלי להתפשר על איכות. במקרה של החלקת שיער יפנית זה לא ממש נכון. חוויית הקניה בזול, העובדה שחסכת כסף תתגמד אם התוצאה על הראש שלך תהיה מאכזבת. טעמה של ארוחת צהריים מוזלת, גרועה ככל שתהיה, יעבור במהרה. בגד שנקנה בזול יכול להיות מונח בארון הרבה זמן ולהיזרק לבסוף – אם הוא לא מתאים.
השיער שלך מוצג לעיני כל, והחלקה יפנית רשלנית שתגרום לנזק לשיער תלווה אותך למשך חודשים ארוכים. ברור שמעצבי שיער מעוניינים להרוויח, לבכן הם מקדמים טיפולים כמו החלקה יפנית ומעניקים הנחות, אך יש לקחת בחשבון שגם מעצב השיער יכול לצאת מופסד בתהליך אם רמת העבודה שלו לא משביעה רצון. הוא יאבד לקוחה, יאבד מהמוניטין המקצועי שלו וזו רק ההתחלה.
עבורך, הלקוחה, הנחה של 500 ש"ח עלולה להפוך להוצאה של 5000 ש"ח – חשבי על זה. בחרי במעצב שיער שיודע את העבודה, מיומן בהחלקות יפניות והחלקות שיער בכלל, בעל מוניטין מצוין בתחום. מעצב שיער כזה אולי יעלה מעט יותר – אך התוצאה תשרת אותך לאורך זמן ותעניק לך שיער חלק גולש ומדהים שתיהני ממנו זמן רב.

האמת על החלקה יפנית
באדיבות: מעצב השיער רוני חתוכה.עמוד זה נצפה: 385 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור