חיפוש באינדקס עסקים

רוח נשית – על מה את חולמת?

פורסם מאת: בתאריך: 12 נובמבר 2012

רוח נשית - על מה את חולמת?עמותת ’רוח נשית’, החותרת לחולל שינוי חברתי באמצעות קידום עצמאותן הכלכלית של נשים נפגעות אלימות בישראל, תקיים השנה את מופע ההתרמה השנתי בסימן: "על מה את חולמת?"

מאות אלפי נשים נפגעות אלימות בישראל חולמות להגיע לעצמאות כלכלית, לאחר שנים של חיים בצל מציאות מאיימת וחסרת תקווה. גם לאחר יציאתן ממעגל האלימות הן נאלצות להתמודד עם הצלקות וההשלכות שהאלימות השאירה בהן.

עמותת "רוח נשית" פועלת כדי לסייע לנשים נפגעות אלימות להגיע לעצמאות כלכלית, לצמוח ולהתעצם על ידי רכישת ידע מקצועי ומיומנויות תעסוקתיות, שילוב בתעסוקה מכבדת ומתגמלת, ותכנון מקצועי וכלכלי לטווח ארוך. כמו כן פועלת להסרת החסמים המבניים הקיימים בחוק ובמבנה החברתי הכלכלי המקשים על יציאתן של נשים ממעגלי האלימות לעצמאות כלכלית.

כבכל שנה, גם השנה התגייסו לטובת המופע אומנים מובילים: להקת הרוק האהובה "כנסיית השכל" והזמרת המוכשרת דין דין אביב. את הטקס תנחה נשיאת פורום נשות העסקים של רוח נשית, השחקנית יעל אבקסיס.

אירוע ההתרמה, הנערך זו השנה החמישית, נועד לגייס כספים, להעלאת מודעות, לרתום מתנדבות ומעסיקים פוטנציאלים שיקלטו נשים נפגעות אלימות למסגרתם. ’רוח נשית’ מבוססת על מערך של מתנדבות, המשמשות כמנטוריות ומאמנות לנשים שנפגעו מאלימות, וצוות מקצועי המלווה את הנשים מרגע הגעתן לעמותה ועד עזיבתן לאחר תקופה של כשנתיים וחצי. רוח נשית הוקמה בשנת 2007 ומונה מעל 700 נשים שקבלו עד היום סיוע מהעמותה ומצליחות לשקם את חייהן ולשוב למעגל העבודה.

עמותת רוח נשית מנוהלת על ידי מכי נאמן, המשמשת מאז כמנכ"לית העמותה. מכי נאמן אמרה: "כי כחברה על כולנו לקחת אחריות ולאחד כוחות במאבק באלימות, לפעול ליצירת שוויון מגדרי על מנת למגר את האלימות כלפי נשים ולטפל בהשלכות האלימות ובקרבנותיה- ולפעול להרחבת זכויותיהן בתהליך השיקום הנפשי והשקום הכלכלי".

האירוע יתקיים באודיטוריום ע"ש סמולארש באוניברסיטת תל-אביב ביום חמישי 29.11.2012, בשעה 20:30, טווח מחירי הכרטיסים נע בין 150-1000 ₪.
ניתן לרכוש כרטיסים בטל’ (072-2507770) או באתר העמותה www.ruach-nashit.org.il, כן ניתן לתרום 10 שקלים באמצעות שליחת SMS עם המילים "רוח נשית" למספר 2288 .עמוד זה נצפה: 377 פעמים

כתבות כלליות

אני מאשר/ת קבלת דיוור