חיפוש באינדקס עסקים

קשקשים קשקשים

פורסם מאת: barosh בתאריך: 30 נובמבר 2008

מקור תופעת הקשקשים היא ככל הנראה ממשפחת פטריות הקרויה מלסיה (MALASSEZIA ), אלו פטריות אשר מתרבות על הקרקפת, ניזונות מהשמנים הטבעיים שלה וגורמות להתרבות המואצת של תאי העור.

קשקשת היא למעשה שילוב של יצירת תאים קרניים מוגברת ונטייה ליצירת צברי תאים גדולים מהרגיל הנראים כפתיתים לבנים דקים. גורמי הקשקשת רבים ומורכבים – גנטיים, תזונתיים, עצביים ומצב הבלוטות השומן.

כל אחד מהגורמים הללו יכול ליצור קרקע לזיהום. כתוצאה מהזיהום, תאי העור המתים הנמצאים על השכבה הקרנית של האפידרמיסINNOVA - שמפו לטיפול בקשקשים נושרים מעור הקרקפת, תהליך האופייני במיוחד לתקופת החורף או כאשר יש מעברים חדים בין הטמפרטורות, דבר היוצר חוסר איזון בקרקפת.

במקרה של אי טיפול או טיפול לא נכון, הפטרייה עלולה להתרבות ולגרום לנשירה, בשל סתימת נקבוביות עור הקרקפת שמונעת צמיחת שיער.
ישנם מספר דרכים לטפל בקשקשת: חומרים המאטים את קצב חילוף תאי העור, חומרים פעילים נגד פטריות המסיעים בצמצום כמות הקשקשים וחומרים המפרקים את החומר הבין תאי ומאפשרים נשירת תאים בודדים.


להלן מס’ טיפים להתמודדות בטיפול לקשקשים מאת מאיה כהן בן שלוש מנהלת מח’ הדרכה בחברת אינדולה:

  • מומלץ לחפוף את השיער עם שמפו איכותי נגד קשקשים כדוגמת השמפו מסדרת innova. יש להשתמש בכמות נדיבה של שמפו לחפיפת השיער ולהשאיר אותו על הראש למשך 4-5 דקות לפחות.
  • מומלץ לעסות את עור הקרקפת עם כריות האצבעות ולא עם הציפורניים כדי למנוע גירוי מיותר ולבצע מסג’.
  • לאחר החפיפה מומלץ להשתמש במסכה טיפולית לשיער, ולמרוח אותה אך ורק על אורכי השיער ולא בשורשים.
  • אין לחפוף עם מים חמים המעודדים את התרבות הפטריות.
  • מומלץ לא להשתמש במוצרים המכילים אלכוהול, אלא במוצרים על בסיס מים בלבד.
  • שיער פזור מאפשר לשיער לנשום, לכן אם אתן נוהגות ללכת עם שיער אסוף, דאגו לשחרר אותו למשך כמה שעות ביום.
  • הברשה אינטנסיבית ותכופה של שיער הסובל מקשקשת עלולה לפצוע את הקרקפת, לכן רצוי להבריש את השיער פעם ביום ובעדינות.
  • ויטמין B הנמצא בחיטה מלאה וירקות ירוקים יסייעו בהפחתת הקשקשים.
  • לא מומלץ להשתמש במייבשי שיער בתקופת הקשקשת מכיוון שהוא מייבש את עור הקרקפת ומעודד את התרבות הפטרייה.

חברת ’אינדולה’ מציגה שמפו לטיפול בקשקשים מסדרת INNOVA – שמפו לטיפול בקשקשים בעל נוסחה ייחודית הפועלת לניקוי הקשקשים מעור הקרקפת, למניעת גירויים ולהגנה מפני היווצרות מחודשת של קשקשת וקילוף העור. השמפו מיוחד בכך שהוא מכיל חומרים טבעיים: מלח אבץ, חומצה סיליצאלית, אלפא ביסבול ושמן עץ התה הפועלים לניקוי, רענון והרגעת עור הקרקפת.עמוד זה נצפה: 430 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור