חיפוש באינדקס עסקים

קמפיין תרומת שיער טבעי לפאות עבור חולות סרטן בישראל

פורסם מאת: בתאריך: 1 ספטמבר 2013

קמפיין בינלאומי לתרומת שיער טבעי לפיאות למען נשים נערות וילדות המתמודדות עם מחלת הסרטן
יוצא לדרך בישראל

הקמפיין אשר מתקיים דרך קבע  במדינות רבות כמו: ארה"ב, אוסטרליה וניו זילנד זכה לתמיכה עצומה ולקחו בו חלק מובילי דעה מעולם התקשורת והבידור, ביניהן אופרה ווינפרי, השחקניות נעמי ווטס וזואי דשנל.
השנה, ייערך קמפיין  תרומת השיער העולמי של פנטן לראשונה גם בישראל, בשיתוף פעולה מלא עם  עמותת "זכרון מנחם" –  העוסקת משנת 1990 בטיפול בילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם.
מטרת השותפות בין פנטן לעמותת "זכרון מנחם" היא לעזור לנשים, נערות וילדות לגדל שיער ארוך וחזק ויפה,  עבור תרומת השיער ולספק את המימון הדרוש להפיכת השיער לפאות יפות משיער טבעי, המוענקות  כתרומה , לנשים המתמודדות עם מחלת הסרטן.
מנכ"ל עמותת "זיכרון מנחם", חיים ארנטל:  "שני הגופים יסייעו לנשים התורמות, לטפח את שיערן לפני התרומה, להסתפר במספרות שהתנדבו  לספר את התורמות, בהנחיות מדויקות כיצד להסתפר, וכיצד לטפח את השיער לאחר התרומה. האפשרות להעניק  חינם, לצעירות ולנשים  המתמודדות עם מחלת הסרטן, פאות איכותיות משיער טבעי ויפה,  הינה תרומה בעלת ערך רב – היא  מועילה באופן ישיר ואמיתי ומרגשת  את כולנו – תורמים ונתרמים כאחד."

קמפיין תרומת שיער טבעי לפאות עבור חולות סרטן בישראלמנכ"לית פרוקטר אנד גמבל בישראל (יצרנית פנטן)  אלנה קודרישובה: "לשיער בריא יש משמעות רבה עבורנו והמראה של שיער בריא ויפה, חשוב כל כך לנשים הנאבקות בסרטן. אנו רוצים לתמוך בנשים אשר התחושה וגם המראה חשובים כל כך עבורן. תפקידו של פנטן הוא לעזור לנשים לגדל שיער ארוך ויפה ולספק בכך תרומות שיער איכותיות וכן את המימון הדרוש להפיכת השיער לפאות יפות משיער טבעי. עד היום תרם המותג פנטן 24,000 פאות משיער טבעי בארה"ב. בישראל, איחדנו כוחות  עם עמותת זכרון מנחם, ובכך  יצרנו  פלטפורמת תרומה  ייחודית, שמטרתה גם להעלות  את המודעות  לצורך  המרגש וההכרחי של  הענקת פיאות איכותיות, בחינם, לנשים המתמודדות עם מחלת הסרטן.  אנחנו מעוניינים להעלות את המודעות לכך בקרב הציבור בישראל, כך שבנות ונשים , בעלות שיער ארוך , בריא ויפה , בבואן להסתפר, יחליטו על תרומת שיערן "

הזמרת והשחקנית שרון חזיז, נבחרה לדמות  הציבורית שתוביל את קמפיין המודעות לתרומת השיער לפיאות: "מאז שאני זוכרת את עצמי ,פחדתי מהמילה ’סרטן’. אני יכולה למלא דפים רבים שסיפרו על התחושה הקשה שהייתה לי כשחליתי בסרטן.  הפחד העצום מהלא נודע, הטיפולים, הכאב, והחשש הגול מאובדן הנשיות. אותה נשיות שתמיד הייתה חשובה לי מאוד.
"לפתע את חשופה בפני אהובייך, מכרייך, עמיתייך לעבודה. את לא רק מרגישה אלא גם נראית חולה. חלק ענק ומשמעותי בדרך להחלמה היא הנפש שלנו. שמחה, אופטימיות והתחושה שאנו יכולות להמשיך ולהתנהל עד כמה שאפשר כרגיל… השיער ,המראה שלנו כנשים הוא חלק מתהליך ההבראה. אני שמחה לקחת חלק בפרויקט תרומות השיער של המותג "פנטן" ועמותת "זכרון מנחם". מדובר במטרה נעלה וחשובה מאין כמוהה.עבור רבות, תרומת שיער היא תספורת, שינוי חיצוני, עבור נשים המתמודדות עם מחלת הסרטן, הפאה היא שינוי מהותי המסייע להן בהתמודדות היום יומית.כל תרומת שיער חשובה."

בישראל,  מתגלים מידי שנה  26,000 מקרי סרטן חדשים, מתוכם כ- 400 מקרים בקרב ילדים. 
אחת משבע (7.5 ) נשים מתמודדת עם סרטן השד. 
אחת מתופעות הלוואי של הטיפול הכימותרפי במחלת הסרטן,  הינה נשירת השיער אשר מתחילה  בממוצע, כשבועיים מתחילת הטיפול הראשון.  ילדות, נערות ונשים החולות בסרטן, מתמודדות מדי יום לא רק עם המחלה עצמה , אלא גם  עם ההשלכות הפסיכולוגיות והרגשיות של אובדן שיער הראש וההתקרחות, כתוצאה מהטיפולים הכימותרפיים. 
למעשה, אותה קרחת "מסמנת"  את האדם ומתייגת אותו באופן אוטומטי כ"חולה סרטן" –  תהליך  שעבור רבות מן המתמודדות עם המחלה,  הינו  קשה מנשוא,  ברמה האישית  והחברתית.

מסקר שנערך ע"י המותג פנטן ועמותת "זכרון מנחם" בקרב נשים ישראליות, עולה כי :

  • מרבית הנשים בישראל מכירות קרובת משפחה או חברה, שהתמודדה עם מחלת הסרטן (71%).
  • אחוז דומה (69%) מצהירות, שאם חברתן הטובה היתה חולה בסרטן, קיים סיכוי גבוה/גבוה ביותר שהן היו מוכנות לתרום לה משיער ראשן.
  • כמעט 40% מוכנות לתרום חלק נכבד משיערן, לטובת נשים שהן אינן מכירות, הנאבקות כיום במחלת הסרטן.

אודות  פרוייקט תרומת השיער :
הקמפיין המשותף  לעמותת "זכרון מנחם" ולמותג טיפוח השיער פנטן,  הינו רחב היקף ויתפרש על פני  מספר חודשים תוך שהוא קורא ומעודד בנות ונשים להאריך  את שיערן במהלך השנה  ולתרום  אותו במהלך התספורת.
הקמפיין יכלול את האלמנטים המרכזיים הבאים :

  • קמפיין פרסום בטלוויזיה ובעיתונות הכתובה
  • אתר אינטרנט ייעודי שיקושר לאתר זכרון מנחם, כולל פעילות פייסבוק עם המידע המלא על תרומת שיער   
  • שיתוף פעולה עם מאות מספרות ברחבי הארץ  לאירועי גזירת שיער לצורך תרומה
  • פעילות התרמה בנקודות המכירה של רשתות השיווק 

התנאים הנדרשים לתרומת שיער :

  • שיער במצב נורמלי (שאינו פגום ביותר) מתאים לתרומה
  • אורך השיער הנתרם צריך להיות  30 ס"מ לפחות
  • חשוב שהשיער לא עבר טיפול  כימי משמעותי

לתרומות שיער ניתן לפנות לעמותת "זכרון מנחם" 02-6433001 http://www.zichron.org
 עמוד זה נצפה: 306 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור