חיפוש באינדקס עסקים

קמדיס במוצרים חדשים לטיפול בסבוריאה

פורסם מאת: בתאריך: 29 אפריל 2013

סבוריאה-מחלת עור כרונית שכיחה, הנפוצה בקרב 15% מהאוכלוסייה, 3%-5% מהם בדרגה קשה. סבוריאה נובעת מהפרעה בפעילות של בלוטות החלב ובאה לידי ביטוי על פני העור, בצורת אדמומיות, קשקשים, גרד וצריבה. היא  נפוצה יותר אצל אנשים עם עור שמן,ומחריפה בעונת החורף ובעונות מעבר,במצבי מתח נפשי, שינה לוקה בחסר ועוד. גם חוסר בויטמינים יכול להיות גורם בהופעת המחלה אצל ילדים.הסבוריאה  אינה מסוכנת או מדבקת, אולם מאוד לא אסתטית ופוגעת באיכות החיים של הסובלים ממנה. 50% מהאוכלוסייה סובלים מבעיית קשקשים, שנחשבת

סבוריאה קלה.
ד"ר שרון רוזנבלט, מנהלת מחקר ופיתוח במעבדות "קמדיס",  מסבירה כיהסבוריאה מתבטאת בשטחי עור אדומים בקשקשים יבשים או שומניים, ובתחושת צריבה וגרדולעתים עלולה להיות דלקתית. במצבי סבוריאה קלה,  היא תבוא לידי ביטוי בצורת קשקשים בלבד ללא דלקת.סבוריאה מופיעה ונפוצה  באזורים אסטרטגיים  כגון  אזורה- T בפנים, הכולל את המצח, הגבות וצדי האף.

אולם היא יכולה להופיע גם באזורים נוספים כגון אזור החזה ובעור הקרקפת שהוא אזור נפוץ לסבוריאה.  מקשרים את ההתפרצות בעיקר לשינויים הורמונאליים ולזיהום הנגרם על ידי פטרייה (pityrosporumovale). סיבות נוספות להתפרצות הסבוריאה הן בעיקר גורמים סביבתיים כגון, שינויים במזג האוויר או תזונה לקויה. מאחר והסבוריאה היא מחלה כרונית, אין  פתרון תרופתי מלא, אך במקרים קלים, ניתן למנוע את התפרצות המחלה ע"י  שימוש בתכשירים ללא סטרואידים שיעילותם מוכחת.

סבוריאה של תינוקות–סוג מסוים של סבוריאהעלולה להופיע רק אצל תינוקות בני שלושה חודשים, כקרום שומני צהבהב וסביב קו השיער. מומחים טוענים כי התינוק אינו חש תחושת גרד. אצל תינוקות התופעה חולפת מעצמה בתוך

תקופה קצרה ללא טיפול.
טיפולים רפואיים–  היגיינת הקרקפת והאזורים הנגועים, חשובה מאוד לשיפור המצב.  רופאי עור ממליצים על טיפולים כגון שמפו, חומרי ניקוי או קרמים / משחות המכילות רכיבים אנטי פטרייתיים, ורכיבים אנטי דלקתיים, המדכאים את התופעות האלה.הגישה לטיפול בסבוריאה בקרקפת, הנה טיפול עם שמפו לקשקשיםהמכיל חומרים נוגדי פטריות ולעיתים טיפול סטרואידי.הטיפול יעיל  לטווח קצר,השימוש בסטרואידים לטיפול מקומי חזק יותר כאשר הוא  בשילוב עם שמפו נגד קשקשים ומשחה  נגד פטריות. שילוב זה עשוי לעזור למקרים  הקשים ומאפשרמצב של הפוגה כמעט מידית. לטיפול בסטרואידים יש תופעות לוואי.

מתחיל מהראש–  אחד האזורים הכי נפוצים לסובלים במחלה הוא אזור הקרקפת. קמדיס, המתמחה במוצרים דרמטולוגיים לעור רגיש, פיתחה סדרת מוצרים לטיפול בסבוריאה, ובהם מוצרים ייעודיים לשיער:  שמפו,  המועשר בתמציות אגוז עץ הסבון, המכיל חומרים פעילים אנטי דלקתיים ואנטי פטרייתיים.קרם לחות לקרקפת- המכיל גם הוא תערובת של צמחים אנטי דלקתיים ופטרייתיים, המווסתים את הפרשת החלב.

ויש גם טיפים:

 • שגרת היגיינה וטיפוח- ניקיון תמיד חשוב, אולם קל וחומר במצבים של עור מגורה.  לכן מאוד חשוב להקפיד על שגרת ניקיון מסודרת ומותאמת לסוג העור למניעת בעיות. ניקוי וסילוק קשקוש בעור, יקטין את המראה המחוספס. לצורך כך יש לרחוץ את האזור בסבון המיועד לסבוריאה. לחברת קמדיסיש סדרת מוצרי שיער לטיפול/הקלה על סבוריאה. בסדרה: שמפו, המועשר בתמציות אגוז עץ הסבון,  המכיל חומרים פעילים אנטי דלקתיים ואנטי פטרייתיים,  וכן, קרם לחות לקרקפת, המכיל גם הוא תערובת של צמחים אנטי דלקתיים ופטרייתיים, המווסתים את הפרשת החלב. 
   
 • יהיו מזונותיך תרופותיך-  אמרו חכמים לפנינו שלמזון שנכניס לגופנו תהיה השפעה ישירה  על מראה העור שלנו, בעיקר במצבים קיצוניים.  אחת ההמלצות היותר חמות, היא להקפיד על תזונה מאוזנת ונכונה, ולהעניק לגוף ולעור מזון מתאים ובמיוחד שלא מזיק. למשל, אם כבר מכניסים לגוף שומן, רצוי שיהיה שמן מן הצומח: טחינה, אבוקדו זיתים. מאוד מומלצות הקטניות, ועדיף לוותר לחלוטין על מזון עתיר שומן לא בריא, מזון מטוגן ומעובד.
   
 • לחות–חשוב להזין את  האזור באופן קבוע עם קרם לחות מתאים. ללחות יש מס’ תפקידים, ראשית, הוא מרגיע מידית את הגרד ותחושת הצריבה ומונע  פיצוצים מדממים. "סבו מדיס" קרם פנים- הינו קרם לחות טבעי, לעור פנים מעורב עד שמן המרגיע עור אדמומי מגורה וקשקשי. הקרם מכיל תמציות צמחים בעלות פעילות אנטי דלקתית, העוזרים לטיפול והרגעת העור.
   
 • לגוף ולנשמה: מתח נפשי גורם לחסימות אנרגטיות בגוף, היוצרות חום פנימי, אשר ניכר גם על גבי העור ומחריף את תסמיני הסבוריאה. לכן, כדאי לשלב פעילויות המעניקות שלווה ואיזון גופני ונפשי, כגון יוגה ומדיטציה.

חברת קמדיס משלבת ניסיון קליני רב שנים בטיפול בבעיות עור עם צמחי מרפא מהרפואה הסינית המסורתית, מחקרים ביוטכנולוגיים חדשניים ומחקרים מדעיים, על מנת לפתח מוצרי טיפול טבעיים ויעילים הבטוחים לשימוש ממושך.  מוצרי קמדיס מיועדים לעור רגיש ומתאימים לשימוש ארוך טווח. המוצרים נמכרים בבתי טבע ומרקחת.
 

סבוריאה על התופעה, סיבות ופתרונותעמוד זה נצפה: 368 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור