חיפוש באינדקס עסקים

צובעים את שנת 2020 בצבע כחול קלאסי!

פורסם מאת: barosh בתאריך: 5 דצמבר 2019

בכל שנה מחדש בסביבת חודש דצמבר עוצרים מעצבי האופנה, הביוטי, עיצוב הבית והעיצוב התעשייתי את נשימתם ומחכים בשקיקה להכרזתה השנתית של ענקית הצבעים פנטון, המכתירה לקראת כל שנה אזרחית חדשה את צבע השנה שיסמל אותה. בעוד שבשנת 2019 שמגיעה לסיומה כיכב צבע הקורל החי, הרי שהצבע הנבחר לשנת 2020 הוא הכחול הקלאסי המזכיר את השמיים בשעת בין ערביים. צבע שניחן באלגנטיות ונוכחות מרגיעה בעולם רווי לחץ וחרדה, שמדגיש את רצון האנושות לחיים יציבים ושקטים. אין ספק שככל שהשנה תתקדם נזכה לראות אותו מככב וצובע כמעט כל פריט אפשרי. יחי הצבע החדש!

נתחיל בקצת רקע, פנטון היא חברה אמריקאית ותיקה וידועה אשר תחום התמחותה הינו בייצור צבעים, בהם נעזרים ומשתמשים אנשי מקצוע בתחומים שונים בהם אופנה, עיצוב תעשייתי ובייתי, גרפיקה והדפסה. בעוד שבמשך כל השנה מספקת החברה מניפות צבעים שונות, הרי שבסוף כל שנה, בחודש דצמבר, בוחרת ומציגה לראווה את צבע השנה. לאחר שבשנת 2018 כיכב הצבע האולטרא סגול ואת 2019 צבע קורל החי, הרי שבאופן מפתיע בשנת 2020 הבאה לטובה נבחר צבע שניתן לקבוע שהוא כמעט ההיפך הגמור מהצבעים המאוד דומיננטיים והייחודיים שהיו בשנים הקודמות. מדובר בצבע קלאסי שנועד להביא איזון ורוגע לחיינו.מפיץ ריח דיפיוזר המשולב בגוף תאורת לד צבעונית מתחלפת, מבית המותג Beurer, 179 שח, להשיג באתר סופר פארם www.super-pharm.co.il, צילום באדיבות אודיוקר תקשורת (6)

על אף מה שניתן לחשוב, בחירת הצבע החדש אינה שרירותית ואליה נלוות סיבות ונימוקים אשר מחוברים קשר עמוק ורלוונטי לסביבה הגלובאלית בה אנו חיים. בכל שנה מחדש בחירת הצבע מנסה לייצר אמירה ושינוי, בין אם כזה פוליטי, סביבתי, מגדרי. אלו מובאים במטרה למתוח סוג של ביקורת על ההווה ובתקווה ליצור שינוי בעתיד. כך לדוגמא, אם בשנת נבחר הצבע הסגול העתידני ככזה שמסמל התפתחות, חשיבה יצירתית ודינאמיות וב-2019 נבחר הקורל החי שקרא להציל את שוניות האלמוגים ולעורר מודעות סביבתית, הרי שהצבע הכחול הקלאסי נבחר לאחר חשיבה מרובה והסתכלות על חיי היומיום הלחוצים, במטרה לעצור לרגע, למצוא איזון, שלווה ומרגוע ולהרהר בחשיבה, בדיוק כמו תהליך של הסתכלות על שמיים פתוחים בשעת בין ערביים וזוהי מטרתו.

לייטריס אייסמן, המנהלת התפעולית של חברת פנטון, מנמקת את בחירתו של צבע השנה, "אנחנו חיים בעידן שמצריך אמון ואמונה. שני צרכים אלו מגולמים ובאים לידי ביטוי בצבע הכחול הקלאסי שנבחר על ידי פנטון כצבע השנה. גוון שנחשב ליציב ומעניק תושייה, שמקנה תחושה של בסיס איתן ומוצק שניתן לסמוך עליו. כחול בלתי מוגבל וחוצה גבולות כהסתכלות על השמיים בשעות הערב, אשר לוקחים אותנו אל מעל ומעבר ובעלי היכולת שלנו להרהר ולהרחיב את החשיבה. הצבע מאתגר אותנו לחשיבה עמוקה יותר, יצירת פרספקטיבה רחבה ופותח ערוץ לתקשורת טובה יותר". ההסברים אותם מספקת אייסמן מתייחסים למציאות היומיומית שאופפת באופן כמעט גלובאלי אנשים מכל רחבי העולם עקב המרדף הבלתי פוסק אחר הקדמה והטכנולוגיה והרצון למתוח את גבולות היכולת האנושית. הצבע נבחר בכדי ליצור סוג של נחמה בכל הכאוס, מקום מפלט יציב ורגוע".

מעבר לנימוקים הלעיתים מתפלספים, הרי שבחירת צבע השנה מהווה בשורה גדולה לחובבי עיצוב, אופנה וגרפיקה. בכל שנה, מהרגע בו הוכרז הצבע החדש, מיישרים עימו קו באופן כמעט מיידי אנשי התעשייה, המעצבים והעובדים בתחום ומיישמים את המגמה מתוך רצון להישאר טרנדיים ועדכניים. כך, תוך פרק זמן קצר יתמלאו כמידי שנה חלונות הראווה וחנויות העיצוב בצבע הקורל, אשר ישלוט באורך פלא בקולקציות החדשות.

לדברי עומרי גביש, מנכ"ל חברת אודיוקר תקשורת, יבואנית של מותגים בינלאומיים רבים בתחומי הלייף סטייל, הורים וילדים, "יפה לראות איך בכל שנה מחדש מנמקת חברת פנטון את בחירתה בצבע השנה, נימוק שאינו תלוש מהמציאות היומיומית בה אנו חיים, מותחת ביקורת נוקבת על ההווה, על יחסים בינאישיים וקוראת לבחינה מחודשת ולשינוי. אין זה דבר מובן מאיליו כי חברה מסחרית, תנמק את בחירתה מידי שנה במסרים הגובלים בביקורת, פוליטיקה וניסיון לתיקון העולם".

לדברי רונן בלייכר, מנהל הפרסום והשיווק ברשת חנויות האופנה SELECT, "סביר להניח כי כבר בחודשים הקרובים נזכה לראות יותר ויותר פריטים בגוון המדובר, עד שיופיעו כמעט בכל חלון ראווה. חברת פנטון בוחרת זו השנה ה-19 את צבע השנה, אשר מכתיב גם למעצבים הגדולים ביותר ולחברות ענק את הצבע הדומיננטי שיבחר לקולקציה הבאה אותה נראה על מסלולי האופנה הנחשבים. מעצבים ישראלים מושפעים גם הם מבחירת צבע השנה של פנטון, מעבר לכך כי מדובר בצבע חורפי מקסים שגם כך טרנדי, דומיננטי מאוד ומשתלב עם צבעים רבים נוספים, הרי שבכל שנה ישנו אפקט העדר, בו עם הפרסומים בתקשורת הישראלית והעולמית, מגיעה דרישה רבה הקונים לפריטים בצבע המפורסם".
מעיל גברים, 60 שח במקום 119.90 שח , להשיג ברשת חנויות האופנה SELECT, צלם ישראל יניב (3)

מאיה טיטו שועה, מנהלת שיווק בחברת I&T המהווה יבואנית ראשית של מותגים בינלאומיים מוכרים רבים בישראל, כדוגמת ג'ישוק, בייבי ג'י, לדרמן, ומצתי זיפו ועוד, מציינת כי כיבואנים של מותגים ומוצרים בינלאומיים רבים, אנו לעיתים צריכים לברור את אלו המתאימים לקהל הישראלי מבין המבחר הרב. אין ספק כי הקהל הישראלי מאוד מעודכן במגמות עולמיות ולכן חשוב לנו לספק את צרכיו ולאפשר לו אופציות בצבע המבוקש".

מצת ZIPPO, 207 שח, להשיג בחנויות וברשתות המובחרות, צלם יחצ חול.

לדבר יען נוה, מעצבת תכשיטים ראשית והבעלים של סטודיו עדיים מכל הלב, "בחירתו של צבע השנה היא מאורע מרגש וחשוב בקרב אמנים ישראלים, הבחירה בצבע השנה מסוקרת רבות התקשורת והדבר הופך לטרנד באופן כמעט מיידי עם ההכרזה, כיוון שכל תכשיטינו מיוצרים בעבודת יד, אנו מתאימים את הצבעים בהתאם לכך ואין ספק שמעתה ניתן יהיה לראות בסטודיו יותר ויותר תכשיטים בצבע המדובר". גם דניאל בלום, מבעלי המותג הישראלי- בינלאומי BLOOM תכשיטים, שעובד עם השוק הישראלי, כמו גם השוק הבינלאומי במעל ל-25 מדינות ב- 5 יבשות בעולם, מצהיר כי "מודבר במגמה גלובאלית שיש להיערך אליה כיוון שהדרישה מגישה כבר מרגע ההכרזה ונמשכת לאורך כל השנה".

צמיד טניס משובץ אבני ספיר זהב לבן 18 קראט, 21800 שח, להשיג ב- BLOOM תכשיטים, שוהם 6 רמת גן, צלם אלכס קוצ'רנ'ו

בחירתו של צבע השנה אינה מתחילה ומסתיימת בתחום האופנה והעיצוב מספרת לילך קדמי, מנהלת השיווק של חברת אינטרסן, בעלת מותג הבית הוסטס ומותגי הילדים NUBY וטוליפס, "הבחירה בצבע השנה משפיעה כמעט על כל תחום שניתן להעלות על הדעת, החל ממוצרי ילדים, דרך מוצרים לעיצוב הבית ועד מוצרים למטבח. בניגוד לצבעים שנבחרו בשנים קודמות, בחירתו של צבע הכחול הקלאסי פותחת אפשרויות נרחבות יותר, שכן מדובר בצבע אהוב שקל לשלב יחדיו עם צבעים נוספים ואינו נראה דומיננטי מידי בחלל".

סינר טטרה עם פינת נשכן (שניים במארז) מבית המותג NUBY, 50 שח, להשיג ברשתות השיווק המובחרות, יחצ חול (4)

לסיכום, צבעים הם עניין של טעם וכל אחד יבחר אם צבע השנה קולע לטעמו וירצה ליישם את הטרנד או לפסוח עליו. דבר אחד בטוח, רובנו צריכים יותר שקט איזון בחיינו ומה שיכול להביא לכך הרי הוא מבורך.עמוד זה נצפה: 224 פעמים

כתבות כלליות

אני מאשר/ת קבלת דיוור