חיפוש באינדקס עסקים

צביעת שיער – קאדוס

פורסם מאת: barosh בתאריך: 28 אפריל 2009

 

צביעת שיער פירושה החדרת פיגמנט לתוך השיער, הנושא מאוד רחב ויש אינספור אפשרויות. חשוב מאוד שמעצבצביעת שיער - קאדוס השיער יידע לאבחן את גוון השיער במדויק ובנוסף עליו להכיר את שילובי הגוונים, ניגוד גוונים והתבהרות שיער לפי חוזק אחוז החמצן.
יש לזכור שצבעי שיער הם צבעי ספיגה (צבעים שנספגים), כלומר פיגמנט הצבע המלאכותי נספג בפיגמנט הקיים בשיער. לדוגמה: אם ניקח שיער בדרגת בהירות בלונד בינוני בגוון זהב ונצבע אותו בבלונד בינוני בגוון אדום – לא נקבל בלונד אדום, אלא נקבל בלונד כתום וזאת כיוון שכאשר מוסיפים לגוון צהוב גוון אדום, מתקבל כתום וכך גם לגבי יתר הגוונים.
היות והסנטימטר הראשון של השיער מהקרקפת נחשב כעדין והקל ביותר לשינוי, ככל שהשיער ארוך יותר כך ההתנגדות של השיער גדולה יותר ויש לאבחן בהתאם. לדוגמא, במידה ורוצים לצבוע שיער טבעי באורך 10 ס"מ בגוון חום בינוני, לבלונד כהה בגוון נחושת – נצבע את השורש עם 6% חמצן ואת האורכים עם 9% חמצן וזאת בכדי לקבל גוון אחיד.
גם זמני ההשפעה משתנים בהתאם לחוזק אחוז החמצן: בחידוש צבע יש לאבחן את גוון השורש שצמח ואת הגוון באורכים. יש מקרים שאת השיער בשורש צריך להבהיר ואת הקצוות צריך להכהות על מנת לקבל גוון אחיד. ייתכנו מצבים בהם עשינו ללקוחה ותיקה צבע ובתקופה מסוימת היא לפתע מתלוננת שהצבע צורב בקרקפת, זאת למרות שלא נעשה שינוי בסוג הצבע או באחוז החמצן. הסיבות לצריבה יכולות להיות כתוצאה ממתח נפשי חריג, שימוש בתרופות חריפות, חילופי עונות ועוד, בדרך כלל התופעה חולפת שהאדם חוזר לעצמו. בצביעת שיער אין מובן מאליו אלא צריך לדעת לאבחן את גוון השיער ולצבוע בהתאם, טעויות יכולות לקרות לכל אחד אך מעצב שיער שמבין את התהליך, תמיד יכול לתקן.

הבהרת שיער: גם כאן יש אין ספור אפשרויות, כל מעצב שיער והדמיון שלו. שימוש נכון בהבהרה יכול לתת לשיער טבעי או צבוע הבהרה קלה עד בלונד לבן. ככל שמוסיפים יותר חמצן להבהרה היא הופכת חלשה יותר ולכן המינון המומלץ: חלק אחד הבהרה ו-2 חלקים חמצן, ככל שכמות החמצן בתערובת קטנה יותר כך ההבהרה תהיה חריפה יותר. ככל שכמות השיער בנייר הכסף תהיה קטנה יותר, נקבל תוצאה בהירה יותר.
חשוב להשתמש במשקל דיגיטלי כאשר מכינים הבהרה או צבע. כמות של 30 גרם צבע בתוספת 30 גרם צביעת שיער - קאדוסחמצן בכוס מידה או ע"י הוספה לפי רגש, עלולה ליצור חריגה של עד 3 גרם (10%) דבר שלא יעניק ללקוחה את התוצאה המתבקשת.

שיער לבן: יש שיער לבן רגיל אשר קולט צבע בצורה טובה, אך יש שיער שיש לו קליטה קשה יותר. במקרה זה רצוי לעלות בגובה אחוז החמצן, לדוגמה: במקום להשתמש ב-6% חמצן ניתן להשתמש ב-7.5% חמצן. במקרים קשים במיוחד עושים פיגמנטציה. ברוב המקרים בעיות קליטת הצבע הם באזור הרקות והמצח. קיימות לכך מספר סיבות אפשריות, לדוגמה כאשר הלקוחה מרחה קרם פנים שנוגע בשורשי השיער וגורם לדחיית הצבע, במקרים כאלה יש שמפו מיוחד שביכולתו להוריד את שכבות השומן מהשיער ועל ידי כך לתת לצבע להיקלט בשיער בצורה טובה.
כמו כן, אם אדם שעושה הבהרה אינו במיטבו (כפי שציינו לעיל: מתח, תרופות וכיו"ב) ייתכן מצב של כוויות בקרקפת, גם תופעה זו חולפת כאשר האדם חוזר לעצמו. מספר החברות שמשווקות צבעי שיער הוא גדול ולכל יצרן יש את הייחודיות שלו. לדוגמה, יש חברות שהצבעים מכילים גוון אפור – מט ויש חברות שהצבעים מכילים גוון זהוב: מעצב שיער שמשתמש בצבעים עם גוון אפור – מט ומחליף לצבע שמכיל גוון זהוב יקבל תמיד תוצאה בהירה יותר. זו אחת הסיבות שכאשר מעצב שיער מחליט לשנות את יצרן צבעי השיער עליו להכיר את תכונות הצבע של אותה חברה.
כיום, קיים בשוק מסיר צבע (color remover) המתאים למקרים בהם הכהינו את גוון השיער והלקוחה התחרטה. בעבר, נאלצנו לעשות חפיפת הבהרה ושטיפת גוון, אך היום בעזרת מסיר הצבע שיודע לפרק את הפיגמנטים המלאכותיים שהחדרנו לשיער, ניתן להחזיר את הגוון הבהיר שהיה לפני כן.
באדיבות חברת מוצרי העיצוב והטיפוח לשיער קאדוס

 עמוד זה נצפה: 972 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור