חיפוש באינדקס עסקים

עור הפנים – שיקום סתווי

פורסם מאת: barosh בתאריך: 9 ספטמבר 2009

 

יפית אלימלך, המייסדת של מכון היופי יוקרתי יפית קוסמטיקס ברמת אביב,  מזכירה לנו שסיומו של הקיץ הוא הזדמנות מצוינת להתחלה חדשה, וכעת זו התקופה המושלמת להתחיל לטפל בעור הפנים ולהתפנות לשיקום נזקי האקלים והלחות מהקיץ:

 • שיקום העור לאחר הקיץ
  חשיפה לשמש תמיד קיימת, גם למי שמקפידות לשמור על העור. כדי לתקן את נזקי השמש חשוב לעבור אבחון מקצועי שיודע לאבחן פגמנטים, נמשים וכתמים חדשים על העור. מה שצריך לזכור הוא שהשמש לא פוגעת רק בשכבה החיצונית של העור, אלא חודרת גם עד יפית קוסמטיקס - עור הפנים - שיקום סתווי. צילום: יוסף גמזו.לשכבות העמוקות שמייצרות קולגן ואלסטין (הדרמיס) ולכן חשוב לבצע מעקב.  נזק נוסף של השמש מתייחס לפיגמנטים (המלנוציטים) בתחתית שכבת האפידרמיס, שגומים לאיבוד של ברק ויובש בעור. תופעת משנה היא כמובן כתמים ופיגמנטציה.
 • מתי מטפלים?
  טיפול בנזקי השמש מומלץ לבצע בתקופה הקרה יותר. את דרכי הטיפול יש לקבוע בהתאם לעור של כל מטופלת – כאשר טיפולים בשכבות עמוקות יותר של העור מומלץ לבצע בחודשי החורף, המסייעים בתהליך ההבראה והחידוש של העור.
 • פילינג
  אחד האמצעים המומלצים לחידוש תאי העור הוא הפילינג. קילופי העור הינם תהליך המוכר לנו משחר ההיסטוריה (אפילו המצרים הקדמונים השתמשו בחלב מוחמץ וחול ים לעניין), וכיום אנחנו מכירים מספר טיפולים רפואיים עם חומרים פעילים המסייעים לשקם את העור. בין סוגי הפילינג נזכיר קילוף קל המאפשר השלה עדינה של תאי עור מתים מהשכבה החיצונית של העור, קילוף משמעותי המאושר לביצוע רק ל
  קוסמטיקאיות רפואיות, קילוף בינוני המבוצע על ידי רופא מומחה (כירורג פלסטי או רופא עור) ומשלב טיפול בחומר TCA  35% המיועד לטיפול בכתמים קשים וקמטים מודגשים ופילינג עמוק המתבצע רק על ידי דרמטולוג או כירורג פלסטי ומחייב לילה באשפוז לטיפול בקמטים רבים. חשוב לקבוע את סוג הטיפול בהתאם למצב העור, עומק הקמטים ומצבו הבריאותי הכולל של המטופל.

 עמוד זה נצפה: 385 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור