חיפוש באינדקס עסקים

עור בריא ויפה לאורך זמן

פורסם מאת: barosh בתאריך: 11 אפריל 2010

 

כולנו רוצים בריאות ויופי. כולנו רוצים להיות ולהראות צעירים. לחלק מאתנו קשה לקבל את גורם הזמן שעובר חיש מהר ונלחמים כדי שלא יראו או ירגישו שעוד שנה עברה. חלקנו ישקיע במשך הזמן כספים רבים במטרה להיראות ולהרגיש מצוין ממש "כמו פעם" ולפעמים נלחם עם עצמנו ונסרב להבין שאי אפשר לעצור את הזמן ואת הטבע. לידיעתכם, ניתן לפשר ולשנות גם על ידי מעט תשומת לב להרגלים היום יומיים שלנו ולתרום בכך הרבה לטובת בריאותינו והיופי שכל כך החשוב שלנו.

 • התרחקו מחשיפה לשמש: עור בריא ויפה לאורך זמן - ד"ר אסתר קורן
  ללא ספק האויב המסוכן ביותר. חשיפה לא אחראית לשמש גורמת במהלך הזמן ליובש, הזדקנות מוקדמת ומחלות עור שונות כולל סרטן העור.
 • פחות עצבים
  מתח קבוע מעלה הורמונים מסוימים בגוף וגורם לנו להרגשת עייפות מתמדת. במצב של מתח תמידי יש פגיעה בספיגת מינראליים וויטמינים חיוניים לגוף בכלל ולעור בפרט. העור נראה עייף, יבש יותר ועלולים להופיע פצעים.
 • שתו הרבה מים:
  שתיית מים רבה חיונית לגופנו לתפעול המערכות השונות ולשמירה על לחות העור.
 • היכנסו לכושר:
  ללא ספק כושר גופני טוב חשוב לבריאות הגוף והנפש.
 • אכלו מזון בריא יותר:
  חשוב לאכול מזון המכיל ויטמינים, מינראלים חלבונים וגם מעט שומנים אך מבלי להגזים. רצוי להרבות בשומנים מין הצומח ולהקטין את כמות השומנים מין החי.
 • לישון יותר:
  שינה עמוקה מסייעת למנוחה חשובה והכרחית למוח ולגוף ובנוסף מאפשר שחרור של הורמון הגדילה, האחראי בין היתר לחידוש הרקמות בגוף. מינון השחרור יורד עם הגיל באופן טבעי אך תמיד חשוב, בכל גיל לשון היטב ומספיק שעות (בין 7 ל-8 שעות ללילה).
 • הפסיקו לעשן:
  דחוף! חוץ מהנזק שהעישון גורם לגופנו, מפחית בין היתר רמת הוויטמין C בדם החיוני לייצור קולגן חדש בעור. סיבי הקולגן "מחזיקים את העור" לכן באנשים מעשנים העור מקומט ונפול יותר. בנוסף, העשן מזיק לעור הפנים – מייצר רדיקלים חופשיים, גורם להופעת "קומודונים" (שחורים) רבים וחדשים, מייבש ומלכלך את העור. כמו כן, תנועת היניקה האופיינית למעשנים מחזקת את קמטי ההבעה שמסביב לפה וגורמת להופעה של קמטים חדשים בלחיים.
 • הימנעו ממשקאות אלכוהוליים:
  משקאות אלכוהוליים פוגעים בתפקוד הכבד בעיקר ובספיגת חומרים חיוניים לגוף. שתיית משקאות חריפים משנה את זרימת הדם בכלי דם זעירים בעיקר באזור האף והפנים שנראים אדומים יותר.
 • הקשיבו לגופכם:
  לישון אם עייפים, לאכול אם רעבים, להוריד את הקצב אם כך מרגישים, לקחת יום חופש עם צריכים, בקיצור, גופנו יודע לפנינו מה הוא צריך. לימדו להקשיב לו.
 • טיפול נכון בעור:
  זכרו שעורנו הינו אבר חי המשתנה עם הגיל, מזג האוויר, מצב בריאותי ועוד. לעיתים כתוצאה מסיבות שונות, עור הפנים משתנה ורצוי תמיד להעניק לו לפי צרכיו ולא לפי "מה שיש לנו בארון או קיבלנו במתנה לחג". קחו בחשבון שתכשיר לא מתאים עלול לגרום לנזק. רצוי מאוד שגם אנשים שלא מבקרים באופן קבוע במכון קוסמטי יתייעצו לפחות פעמיים בשנה עם קוסמטיקאית וירכשו מוצרים בהתאם. כך תחסכו כסף ותרוויחו בריאות ויופי ולא רק היום, אלא גם בעתיד.

זכרו: עור בריא הוא תמיד אבל תמיד עור יפה!

עור בריא ויפה לאורך זמן.
באדיבות: דוקטור אסתר קורן, הבעלים של רשת מכוני הטיפוח והקוסמטיקה –
מדע וחן.עמוד זה נצפה: 344 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור