חיפוש באינדקס עסקים

סדרה חדשה לטיפול בקשקשים

פורסם מאת: barosh בתאריך: 18 אוגוסט 2007

סדרה חדשה לטיפול בקשקשיםסדרה חדשה לטיפול בקשקשים – הסדרה החדשה בעלת  נוסחא ייחודית המשלבת שמנים ארומטרפיים טבעיים של סרפד ורוזמרין, הידועים ברפואה המשלימה כשמנים המטפלים ביעילות בתופעה זו, נלחמים בשומניות היתר של עור הקרקפת ואף מונעים את תופעת הקשקשים. קשקשים על עור הקרקפת הינה תופעה נפוצה וכרונית המופיעה אצל יותר משליש מכלל האוכלוסייה.

הקשקשים הינם הצטברות של תאי עור מתים על פני הקרקפת, המתפזרים על שורשי השיער ואף נושרים על גבי העורף והבגדים. בעוד שתהליך השלת תאי עור מתים של הקרקפת, ואזורים אחרים בגופנו, הינו תהליך טבעי, הרי שתופעת הקשקשת הינה שיבוש של תהליך זה, המאופיין בהאצה של התהליך. האצה זו איננה מאפשרת לתאים להתמוסס והם נדבקים זה לזה בעזרת הפרשת בלוטות החלב של עור הקרקפת. הקשקשים נחלקים לשני סוגים: יבשים ושומניים.

היבשים נאחזים בשערות וגלויים לעין ואילו השומניים מופיעים כשכבה צמודה לקרקפת. בעיית הקשקשים מלווה ברוב המקרים גם בבעיות קרקפת נוספות: קרקפת מתוחה, מגורה, יבשה או שומנית. הקשקשים נגרמים ע"י ריבוי של מיקרו אורגניזם טבעיים (מלסזיה)  המצויים בקרקפת, יוצר גירוי וחוסר איזון באפידרמיס. התגובה החיסונית של הגוף מתאפיינת בייצור מוגבר ובלתי סדיר של תאים. הם נערמים ומגיעים בקבוצות לשטח פני הקרקפת, אלו הם הקשקשים.

אוכלוסיות הנוטות לפתח היווצרות קשקשים:

  • בני העשרה – (גיל ההתבגרות) המאופיינים בשומניות יתר של עור הקרקפת.
  • גברים – סובלים מן התופעה יותר מהנשים.
  • חולים – במחלות כרוניות של העור.
  • תינוקות – שעור קרקפתם מגורה על ידי ההורמונים המועברים מגוף האם

אוכלוסיות החשופות לתופעות של מתח נפשי מתמשך. הטיפול המומלץ למלחמה בתופעת הקשקשים המציקה הינו שימוש בשמפו נגד קשקשים המכיל בדרך כלל  חומרים פעילים אנטי פטרייתיים הגורמים להפוגה בהופעת התופעה. בנוסף, הרפואה האלטרנטיבית מציעה שימוש בצמחי מרפא, שיכולים לטפל ולמנוע את הישנות התופעה: שמן סרפד – מנקה את העור ומפחית את הפרשת החלב השומני בקרקפת ובמקביל ממריץ את זרימת הדם לקרקפת. סרפד הינו צמח חד-שנתי ממשפחת הסרפדיים, שגובהו 20-70 ס"מ. הוא גדל כמעט בכל אזורי הארץ. כל חלקי הצמח מכוסים בשערות המכילות חומר צורב. הפריחה בחודשים פברואר-מאי. הצמח מקובל מאוד ברפואה האלטרנטיבית – לסרפד מספר השפעות קליניות חשובות: הגברת סילוק חומצה אורית מהגוף, השפעה אנטי-דלקתית, מניעת נשירת שערות, הגברת זרימת הדם אל שטח העור והפריפריה, חומר אנטי אלרגי, מנקה את העור, טיפול במחלות דם.

שמן רוזמרין – ממריץ את זרימת הדם לקרקפת ומרגיע את העור הרגיש. צמח ארץ ישראלי נפוץ זה מקובל לשימוש ברפואה העממית לחיזוק שורשי שיער.  חלק הצמח בשימוש רפואי: עלים, ענפים ופרחים (מומלץ לחלוט פרחים טריים). שימושים רפואיים וחומרים פעילים:  צמח זה ממריץ את מחזור הדם ועוזר לחילוף החומרים של העור מחזק את שורשי  השיער, מנקה את עור הקרקפת, מונע קשקשים, מונע דלקות ופצעים בעור (אנטי-אוקסידנטיות ו-אנטי בקטריאליות), מעודד ומחדש את צמיחת השיער. שמן פשתן – מסייע לסילוק הקשקשים והזנת עור הקרקפת. חליטות תה סרפד ורוזמרין – מפחיתים את שומניות היתר של עור הקרקפת.עמוד זה נצפה: 347 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור