חיפוש באינדקס עסקים

מסקרות, ריסים – טיפים

פורסם מאת: barosh בתאריך: 21 דצמבר 2010

מסקרות, ריסים - טיפיםנשים מייחסות לריסים שלהן כוחות של פיתוי. הריסים נחשבו מאז ומעולם לדרך לתקשר עם המין הגברי. עפעוף בריסים, מבט מצועף – כל אלו היו מאז ומעולם סמל לפיתוי ולתקשורת בין המינים. הריסים נחשבים לאיבר סקסי לא פחות מהשפתיים, כאשר ריסים מלאים, עבים וארוכים הם משאת נפשה של כל אישה בכל גיל. על מנת להשיג את הריסים המושלמים, נשים מוכנות להשקיע הרבה מאמץ וכסף.

המסקרה הראשונה בעולם מיוחסת לקליאופטרה בתקופה הפרעונית, ואפילו ישנם ממצאים ארכיאולוגיים שמורים עם מיכלים דמויי מסקרה, שבתוכם שרידי פחם ושעוות צמחיות. המסקרה הראשונה שימשה לא רק למטרות אסתטיות ופולחניות, אלא גם להרחקת זבובים מהעיניים, ע"י השעוות הצמחיות.

אם כן, עיניים מצועפות, חולמניות, רומנטיות, סקסיות – החיים והמוות ביד המסקרה (יש לומר מסקרה ולא "רימל" המייצג שם של חברת איפור ולא של מוצר).
מה חשוב לדעת? איך לבחור ומה האפשרויות?

קצת נתונים מרחל הר-צבי, מדריכה ראשית של רבלון בישראל:

  • המסקרה הינה תכשיר האיפור הנמכר ביותר בעולם אחרי השפתון. נשים רוכשות בממוצע 3 יחידות מסקרה בשנה.
  • בסקר שוק שנערך בארה"ב השיבו 62% מהנשאלות כי המסקרה תהיה התכשיר היחיד שהן חייבות לקחת לאי בודד.
  • 80% מהמסקרות הנמכרות ברחבי העולם הן בגוון שחור.
  • מומלץ ואף כדאי להחליף את המסקרה שלך כל 3 חודשים. לאחר מכן היא מאבדת מיעילותה.
  • לא מומלץ להעביר את המסקרה בין חברות או אפילו במשפחה – תכשירי איפור נוזליים לעיניים עשויים להעביר אינפקציות ודלקות מעין לעין (מסיבה זו, אינני ממליצה להשתמש בטסטרים של מסקרות בנקודות המכירה, אלא להסתפק בבחינת המברשת, המרקם והגוון של המוצר).
  • ה-FDA מנהל הבריאות, המזון והתרופות האמריקני, אוסר על שימוש בטסטרים למסקרות. בארץ הנושא עדיין פרוץ.

איזה מסקרה מתאימה לי?
מסקרות, ריסים - טיפיםמגוון המסקרות המוצע לצרכנית כיום הוא אין סופי, השוק הזה אינו מפסיק להתחדש. בארץ קיימת העדפה ברורה למסקרות מעבות, המעניקות נפח משמעותי לריסים ו"עושות את העבודה". דומה כי הלקוחה הישראלית מעדיפה הכל או לא כלום. בעוד באירופה יש ביקוש למסקרות העדינות יותר, המאריכות והטבעיות.
בחירת המסקרה האישית תלויה בסגנון האיפור ובצרכים שלך: לריסים קצרים, ממליצה הר-צבי מרבלון על נוסחה מאריכה, נוזלית יותר, אשר אינה יוצרת גושים וגם המברשת במסקרה מאריכה תהיה דקה יותר. לריסים דלילים ממליצה הר-צבי על מסקרה מעבה ומפרידה (כדוגמת "דאבל טוויסט" החדשה של רבלון) היוצרת אפקט של מילוי ריסים והפרדתם למראה מניפתי. סוג זה של מסקרות מכיל בדרך כלל סוג כל שהוא של סיבי משי, ניילון או פוליאתילן העוטפים כל ריס ומעניקים לו נפח. התוצאה הסופית מרשימה ודומה לריסים מלאכותיים.
על קבוצה זו נמנות גם המסקרות הדו כיווניות, אשר מציעות ללקוחה מצד אחד קרם בסיס שקוף, היוצר מעטה של מילוי על הריס וגם מטפח את השערה ומן הצד השני, מסקרה עשירה בפיגמנט אשר מעניקה את הגימור הסופי המרהיב. מסקרה עמידה במים מכילה נוסחה חזקה יותר עם יותר כימיקלים לכן, היא אינה מומלצת לעיניים רגישות ומרכיבי עדשות מגע, אלא אך ורק לנשים הנוהגות לשחות, להזיע או עוסקות בספורט.
לשימוש יומיומי רגיל כדאי להסתפק בעמידות של מסקרה רגילה שהיא לרוב די והותר. לעיניים רגישות ולמרכיבות עדשות, יש לבחור במסקרה היפו-אלרגנית אשר מפחיתה את הסיכוי להיווצרות רגישות ואלרגיה. ניתן להשיג היום מסקרות היפו אלרגניות עמידות במים בשליטת טמפרטורה – כלומר הן אינן יורדות כל עוד טמפרטורת המים נמוכה מטמפרטורת הגוף. זהו יתרון עצום בשלב הסרת המסקרה, כך לא צריך להיאבק עמה והיא מוסרת בקלות. מסקרה מסירים בעזרת מסיר איפור עיניים מיוחד ולא בעזרת חלב פנים, סבון או מים. המטרה היא מניעת שפשוף אזור העיניים העדין.

טיפים לריסים מושלמים, מאת רחל הר-צבי, מדריכה ראשית של רבלון בישראל:

  • לריסים שבורים או יבשים, מומלץ לישון בלילה עם קרם הבסיס לריסים אשר מכיל מרכיבי לחות כמו ויטמין B5, אלוורה ותמציות צמחים.
  • ליצירת מראה ערב מרשים, ניתן להוסיף מעל מסקרה שחורה, מעט מסקרה בגוון מעניין כמו סגול, בורדו, טורקיז, ברונזה ועוד.
  • למילוי גבות "קרחות" ניתן להשתמש במסקרה בגוון חום כהה, התוצאה טבעית ועדינה.
  • לעיבוי מושלם של הריסים, מומלץ להניח שכבה ראשונה של מסקרה, מעליה לפדר מעט פודרה שקופה, ולקנח בשכבת מסקרה נוספת. המראה שמתקבל הוא דרמטי ועמוק.

מסקרות, ריסים - טיפיםכיצד להניח מסקרה?
נשים רבות אינן מודעות למבנה של התכשיר. בכל מסקרה תמצאי בקצה ריכוז של חומר המיועד להעברה על פני קצות הריסים ורק לאחר שלב פיזור הצבע יש להתחיל בסרוק הריסים בעזרת המברשת כלפי מעלה תוך כדי עיגול הריסים. בממוצע, נשים חוזרות על תנועת ההברשה דמוית ה"פן" כ-70 פעמים (!) עד להשגת התוצאה המבוקשת.
כאשר מניחים מסקרה, מתחילים בריסים העליונים וממשיכים בנגיעות קלות בתחתונים (רק במידה ומעוניינים במראה פתוח של העין, ולא במראה מלוכסן ומצועף).
בבחירת המסקרה, כדאי לבחון את נוחות אחיזת המברשת וצורתה, ולהתאים את המברשת הנוחה ביותר לשימוש עבורך: ידית אחיזה דקה או עבה, זיפים ארוכים, קצרים או משולבים, צפופים או פזורים וכן הלאה. המברשת היא גורם משמעותי ביותר המשפיע על התוצאה הסופית ועל נוחות השימוש.

ומה אם בא לי להגזים? אופציית הריסים המלאכותיים: בודדים או שלמים.
מותר ולגיטימי – ריסים מלאכותיים היו פופולאריים להחריד בשנות ה-60 וה-70, הם היו מוגזמים, בולטים ויצרו מראה של דראג קווין. היום, ניתן להשיג מראה של ריסים ארוכות משגע וטבעי בעזרת ריסים בודדים המודבקים למספר ימים עד שבוע (אם מתנהגים אתם בעדינות) והם מתאימים לאירועים מיוחדים או לנשים הסובלות מריסים דלילים או מנשירת ריסים. רחל הר-צבי מרבלון מספרת כי "תהליך הדבקת הריסים הללו פשוט: נזדקק רק לפינצטה ולדבק ריסים, נאחז כל קבוצת ריסים בודדים בעזרת הפינצטה, נטבול את השורש בדבק ונצמיד בעדינות לשורשי הריסים הטבעיים שלנו. ניתן למרוח מסקרה לפני, אחרי ההדבקה או גם וגם. אני מעדיפה למרוח אחרי התייבשות הדבק כדי לאחד את הריסים". ניתן להשיג ריסים בודדים בבתי ספר לאיפור מקצועי ובחנויות איפור או בניית ציפורניים (נייל סטודיו לדוגמא) מתמחות. כדאי לרכוש את האורך הבינוני ולא הארוך ביותר שהוא מוגזם (אם אין ניתן לגזור ולקצר), כמו כן ניתן להשיג דבק שקוף אשר נראה לבן אך מתייבש בשקיפות או דבק שחור שהוא בלתי נראה על הריס.

מעגל ריסים – אהוב המאפרים
נשים רבות סובלות מריסים ישרים אשר קשה לעגל אותם כלפי מעלה, במקרים אלה כדאי לבחור במסקרה בנוסחה מעגלת אשר תפקידה להרים את הריס בעזרת נוסחה מיוחדת ולקבע אותו בצורה עגולה. רחל משתפת כי "שימוש במכשיר מעגל ריסים ממתכת עשוי לתת תוצאות מדהימות למי שמעזה, השימוש הוא פשוט ביותר אך ראיתי שנשים רבות נרתעות ופוחדות מקרוב המכשיר לעין. שימוש במעגל ריסים מסדרת הביוטי טולס של רבלון, עוצב במיוחד לשימוש נוח ובטוח. יש צורך בלחיצה קצרה ביותר והופ הריסים עוברים לדום".עמוד זה נצפה: 477 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור