חיפוש באינדקס עסקים

מה זה החלקה יפנית

פורסם מאת: barosh בתאריך: 9 פברואר 2011

מה זה החלקה יפנית - רובי סגלכדי להבין באמת איך החלקה יפנית עובדת צריך להבין קודם איך בנויה השערה. לשערה יש מעטפת חיצונית ויש את החלל הפנימי שלה. החלק הפנימי הוא האחראי לצורת השיער, הוא הקובע אם השיער מתולתל, מקורזל, גלי או חלק. המעטפת, הקוטיקולה, היא זו שמעניקה לשיער את הברק שלה ושומרת עליו.

כשאנו עושים החלקה לשיער אנחנו רוצים לחדור דרך מעטפת השיער, להגיע אל החלק הפנימי של השערה ולשנות את מבנהו, כך שהשיער יהיה ישר. תהליך החדירה דרך מעטפת השערה עלול לפגוע בה וליצור מראה שיער יבש, דהוי ושביר.

זהו היתרון הגדול של ההחלקה היפנית. תוך כדי חדירה אל תוך השערה מוחדרים חומרי הזנה פעילים לעומק השערה ולכן השיער לא מאבד את הברק והחיוניות שלו. יחד עם חומרי ההזנה מוחדרים לעומק השערה חומרים ששוברים את המבנה הפנימי של השערה וממלאים את החלל הפנימי שלה באותם חומרי הזנה.

בשלב בו מעבירים מחליק קראמי על פני השיער מעצב השיער בעצם מקבע את המבנה הפנימי של השערה לצורה ישרה. כך מתקבל שיער חלק ולא רק חלק אלא גם בריא ומבריק.

כעת, לאחר שעברנו על ההסבר לפעולה של החלקת השיער היפנית ניתן להבין שחשוב מאוד מי הוא מעצב השיער שעושה בשבילך את ההחלקה. האיזון העדין בין כמות וריכוז החומרים המחליקים את השיער, לבין אורך הזמן בו נשאר החומר על הראש לבין טמפרטורת המחליק הקראמי ומשך הזמן בו מועבר המחליק על השיער – הוא איזון קדוש. מעצב שיער מיומן בביצוע החלקה יפנית חייב לאבחן קודם את השיער, להתאים את ריכוזי החומרים ואת שאר מרכיבי הטיפול שיעניקו לך בסיומו את השיער החלק בדיוק כמו שחלמת עליו.

מה זה החלקה יפנית.
באדיבות: מעצב השיער – רובי סגל – מומחה בטיפולי החלקה יפנית.עמוד זה נצפה: 371 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור