חיפוש באינדקס עסקים

מגילת אסתר, הגרסה הסרוגה

פורסם מאת: בתאריך: 4 מרץ 2015

 מגילת אסתר, הגרסה הסרוגה: סטודנטים משנקר סרגו את מגילת אסתר בשלמותה

במסגרת ארועי פסטיבל "שבוע המרקחה" קבוצת סטודנטים משנקר החליטה לעשות "רימייק" למגילת אסתר בפורמט
סרוג – התוצאה: אריג סרוג מגולגל באורך 7 מטר על רוחב מטר אחד, הכולל את מגילת אסתר בשלמותה

קבוצת סטודנטים משנקר החליטה לעשות "רימייק" למגילת אסתר בפורמט סרוג

קבוצת סטודנטים משנקר החליטה לעשות "רימייק" למגילת אסתר בפורמט סרוג במסגרת סדנה בשם "Remake – העברת מידע ומסר בצורה נסתרת וגלויה בין חומר וטקסטורה" בהנחיית ד"ר אייל שפר מהמחלקה להנדסת פלסטיקה ואביגיל ריינר מהמחלקה לתקשורת חזותית, המתקיימת השבוע בפסטיבל "שבוע המרקחה ה-3" בשנקר שברמת-גן, קבוצת סטדנטים שנה ג’ מהמחלקה לתקשורת חזותית ומהמחלקה הנדסת תעשייה וניהול בשנקר, התבקשו לייצר דימוי לאסוציאציה שהמילה "כיסוי" מעוררת בהם כאשר הם נדרשו להעביר את הדימוי מפורמט של תמונה דיגיטלית לפורמט של חומר סרוג. התוצאה המפתיעה הולידה אריג סרוג מגולגל באורך 7 מטרים על רוחב של מטר אחד ועליו פסוקי מגילת אסתר בשלמותם.

במסגרת תהליך העבודה הסטודנטים לקחו צילומים של הכתיבה של מגילת אסתר, כפי שנכתבה ע"י סופר הסת"ם והמירו אותם לקובץ דיגיטלי, את הקובץ הם הכניסו לתוכנה והמירו אותו באמצעות תכנות קצר לפורמט שמכונת הסריגה תדע לקרוא, בהמשך הם הפעילו את מכונת הסריגה והתוצאה היא אריג סרוג מגולגל באורך 7 מטרים ועליו מגילת אסתר בשלמותה.

המרצה בסדנה, אביגיל ריינר מהמחלקה לתקשורת חזותית בשנקר: "למרות שכביכול המגילה הופקעה מהכהנים ומהדת והועברה לפורמט של ייצור המוני ולרשות ההמונים, הונגשה להמונים, לא מדובר בזילות האובייקט, היה מעניין לראות שהסטודנטים שמרו מאוד על הכבוד למגילה ולא יכלו להפריד את הרגש והחשיבות המסורתית האישית שלהם למגילה, הם לא הסכימו להניח אותה או לאפשר למישהו לדרוך עליה, ובמבט מרחוק, מיד מבינים שמדובר במגילה, למרות שהיא מוטבעת על בד סרוג".

 

"פסטיבל המרקחה" של שנקר, מתמקד בשיתוף פעולה בין הפקולטות להנדסה ולעיצוב במוסד האקדמי וזכה להצלחה גדולה בשנתיים הקודמות מאז הושק ב-2013. במהלך תחילת סמסטר ב’ (בין התאריכים 1-4/3) ישתתפו כל הסטודנטים משנה ג’ בשנקר – הן מהפקולטה לעיצוב, הן מהפקולטה להנדסה – בשלל סדנאות מרתקות מתחומים שונים, המחברים בין דיסציפלינות ועולמות תוכן שונים.

בשנתו השלישית עוסק שבוע מרקחה בשימור במגוון רחב של משמעויות, תרחישים והיבטים: החל מאנרגיה וסביבה, דרך מידע וידע, נעורים וכלכלה ועד לזיכרון, פרטיות ומחשבה. על פניו נראה כי הדחף לחדש, להמציא ולשפר, העומד בלב העשייה העיצובית וההנדסית, מנוגד לרצון לשמר. אולם מה שאנו בוחרים לשמר, יחד עם הפעולות שיש לנקוט לשם כך, מעצבות את העבר, ההווה והעתיד. עם אתגרים אלו מתמודדים הסטודנטים והמרצים של שנקר במהלך השבוע.

צילום: אחיקם בן יוסףעמוד זה נצפה: 337 פעמים

כתבות כלליות

אני מאשר/ת קבלת דיוור