חיפוש באינדקס עסקים

לקראת פורים להסיר איפור בלי לפגוע בעור

פורסם מאת: barosh בתאריך: 11 מרץ 2014

 

האיפור הכבד בפורים יכול להיות מסמר הערב, אבל ביום למחרת העור עלול לסבול מגירויים ורגישויות. איך מנקים את העור ומצליחים לשמור על האזורים העדינים?

מאת הרמן וויס, רוקח מומחה בדרמו-קוסמטיקה ויועץ מקצועי למותג סבוקלם

פורים לפנינו, וכולנו אוהבים להשתולל ולהשקיע בתחפושת ובאיפור כבד ועמיד, שיחזיק מעמד לאורך כל המסיבה. האיפור בחג הפורים כולל בדרך כלל יותר שכבות מאשר האיפור היומיומי, ולכן קשה יותר להסיר אותו בלי לפגוע בעור ולגרום לאדמומיות ורגישות, בעיקר אצל בעלי עור רגיש ואצל ילדים.
כל איפור טוב מתחיל בפנים נקיות שעליהן נמרח קרם לחות – גם כשמדובר בילדים. כדי לאזן את חומציות העור נשתמש במי פנים, שיתרמו לעמידות האיפור, יעזרו לעור להתמודד עם המרכיבים הסינתטיים שבו וימנעו אדמומיות וגירוי בגלל יובש.
התאפרתם, יצאתם לחגוג וכעת אתם רוצים להסיר את האיפור? חשוב לבדוק מה מסתתר בתכשירי הניקוי השונים, כיצד יש לנקות את העור ומה לעשות בסיום הניקוי. ראשית, יש להקפיד ולנקות את הפנים בתכשירים טיפוליים המיועדים לעור רגיש, שמכילים צמחים ושמנים טבעיים. חשוב לומר כי עדיף להשתמש בכמויות קטנות של סבון, כלומר עדיף לשטוף את הפנים פעמיים, כל פעם עם כמות קטנה מאוד של סבון, מאשר לשים כמות גדולה מאוד של סבון שיהיה קשה לשטוף מהעור וברוב המקרים ישארו שאריות סבון שעשויות לגרום לגירויים.

הימנעו מניקוי אגרסיבי
השיטה הקלאסית להסרת איפור היא באמצעות קרם ניקוי (הנקרא גם תחליב ניקוי), סבון או מוס ניקוי, שמיועדים להסרת איפור ולניקוי עודפי שומן וגורמי זיהום חיצוניים. תחליב הניקוי מצוין להסרת איפור כבד ושומני שדורש המסה באמצעות עיסוי העור. כדאי לבחור קרם המיועד לעור רגיש שאינו מכיל חומרי ריח חריפים או כימיקלים רבים. דרך נוספת להסרת איפור קליל הוא מוס הנשטף במים, המשמש כשטיפה אחרונה לאחר הניקוי.
בשנים האחרונות הולך וגובר השימוש בשמנים המתמוססים במים (הידרופיליים), שיכולים להמיס את האיפור בלי לגרות או לייבש את העור. שמן הידרופילי יכול לשמש להסרת רוב סוגי האיפור (גם על בסיס שמן וגם על בסיס מים), בכל אזורי העור הרגישים.
להשלמת  הניקוי יש להשתמש במי פנים, המכילים מרכיבים שמעסים את העור בעדינות. אפשר לנקות את הפנים גם עם פילינג להסרה יעילה יותר של האיפור.
בכל דרך ניקוי שבה תבחרו, חשוב מאוד להימנע מניקוי אגרסיבי, שמפעיל על העור לחץ חזק לאורך זמן. קרצוף מוגזם של הפנים עלול לשרוט את העור ולהביא לתופעה של נימי דם מורחבים, וכמובן, לפגוע במעטה ההגנה הטבעי של העור.

הגנו על העור הדק
איפור עמיד במים מורכב ממים, שמן ורכיבים סיליקוניים המונעים את האפשרות שיישטף בקלות מהעור. אולם שימו לב שיחד עם יתרונותיו הרבים, יש לו גם חסרונות: אסור לישון איתו, והוא אוטם את הנקבוביות בעור ומונע הזעה וחדירת חמצן.
נוסף על כך, פעמים רבות נותר מעטה בלתי נראה של קלציום על הפנים גם לאחר הסרתו, הנובע משימוש בתכשירים שאינם מותאמים למים הקשים בישראל. לכן מומלץ להשתמש בתכשירים המותאמים לאקלים ולתנאים הישראליים.
יש להסיר את האיפור העמיד במים עם תכשיר ייעודי לכך, ולשלב עמו שימוש במים חמימים. סיימו את תהליך הניקוי במי פנים שיעניקו לעור פילינג עדין.
להסרת האיפור העמיד מהאזורים העדינים כמו העיניים והשפתיים, השתמשו בתכשירים מיוחדים המותאמים לעור דק ועדין, שעברו בדיקות דרמטולוגיות לעור רגיש. כדי להסיר איפור מהעיניים השתמשו במוס נשטף במים או בשמן הידרופילי, אולם שימו לב שהם מיועדים להסרת איפור עיניים, ולא יגרמו לצריבה או לאדמומיות בעיניים.
כדי להסיר את האיפור מאזור המחשוף, שגם הוא דק ופגיע יותר, השתמשו בתכשירי ניקוי לעור רגיש שאינם מכילים דטרגנטים, המגרים ומייבשים את העור.
לאחר ניקוי האיפור – בין אם איפור עמיד במים ובין אם איפור רגיל – מרחו קרם לחות על הפנים והצוואר בעודם לחים, כדי למנוע התייבשות של העור. חשוב להשתמש בקרם איכותי שיוכל לשמר את הלחות בשכבות העור הבינוניות.

 עמוד זה נצפה: 334 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור