חיפוש באינדקס עסקים

כיצד תשפיע הקורונה על קניית מתנות לחג?

פורסם מאת: RitaB בתאריך: 27 אוגוסט 2020

הישראלים מחכים עד הרגע האחרון לקניית המתנה,
מה הם מעדיפים מתנות אישיות או משפחתיות,
וכיצד תשפיע הקורונה על קניית המתנות לחג?

 

לקראת עונת החגים המתקרבת כמה נתונים מעניינים על דפוסי הקנייה הישראלים של מתנות לחג. כמה ישקיעו הישראלים במתנת חג בממוצע? האם מתנות אישיות או משפחתיות הן אלו שמקבלות את מירב תשומת הלב, וכיצד צפויה הקורונה להשפיע על קניית המתנות לשנה החדשה?

רשת ג'נטלמן - מארז עץ מהגוני עם סט פותחנים ליין קרדיט צילום יחצ

רשת ג'נטלמן – מארז עץ מהגוני עם סט פותחנים ליין קרדיט צילום יחצ

לקראת ראש השנה ותקופת החגים, נמצאים הישראלים בקדחת קניות של מתנות לחג. נתונים חדשים מצביעים על כך שהישראלים נוטים לדחות את משימת מציאת המתנות לחג לרגע האחרון, כאשר בשבוע לפני החג מורגשת תנועה גבוהה פי שלושה כמעט מיום רגיל, והשיא מגיע ביומיים שלפני החג. זאת לעומת האמריקאים, אשר, על פי הסקר השנתי האחרון של DELOITTE, רוכשים מתנות לחגים (חג המולד ב-24 בדצמבר והשנה החדשה) מספר חודשים מראש.

רשת ג'נטלמן_מארז דיקנטר 2 כוסות קריסטל קרדיט צילום יחצ

רשת ג'נטלמן – מארז דיקנטר 2 כוסות קריסטל קרדיט צילום יחצ

שווי המתנות הממוצע לראש השנה עומד על 274 ש"ח על פי נתוני רשת המתנות ג'נטלמן המרכזת נתוני רכישת מתנות מ-48 סניפי הרשת ברחבי הארץ. המתנות המועדפות על הישראלים הן מתנות לבני הזוג או מתנות אישיות, והקטגוריות הבולטות בתחום זה הם שעונים, תכשיטי גברים ונשים, ארנקים ומוצרי עור. לצד אלו, לקראת החגים גובר העניין במתנות רחבות יותר למארחים, לקולגות, ולבני משפחה בקטגוריות האירוח, הבישול והחוויות הקולינריות, כמו גם אלקטרוניקה בידורית ופריטי עיצוב דקורטיביים.

הישראלים מעדיפים לרכז את תהליך קניית המתנות במספר מועט ככל הניתן של חנויות, כאשר 64% רוכשים יותר ממתנה אחת באותה החנות. "מאחר והישראלים נוטים לדחות את קניית המתנה, הם רוכשים לרוב כמה שיותר מתנות במקום אחד כדי לסיים את המלאכה במהירות. לשם כך אנחנו נערכים לתגבור כוח האדם להענקת שירות מהיר ויעיל", מסביר טל רז, מבעלי רשת ג'נטלמן שחשפה את נתוני הקניות של הישראלים.

"השנה בעקבות הקורונה, אנו צופים שגם קהלים שהעדיפו עד כה קנייה פיזית יעברו לקנייה מקוונת. מעסקים שמחפשים מתנת חג לעובדים לדוגמא יעדיפו מניסיוננו שירות נגיש יותר ולכן הקמנו מערך הזמנות אונליין– עם אפשרות להזמין דרך עמוד הפייסבוק של הרשת ודרך האתר, עם שירות משלוחים עד לבית הלקוח ".

רשת ג'נטלמן-בר יין חבית שוכבת לבקבוק עם 2 כוסות יין קרדיט צילום יחצ

רשת ג'נטלמן – בר יין חבית שוכבת לבקבוק עם 2 כוסות יין קרדיט צילום יחצ

הקולקציה שמציגה הרשת השנה כוללת עשרות מתנות חג ייעודיות בהן: ערכות מקצועיות לחובבי היין והויסקי, ערכות סכינים, ערכות ברביקיו, מעמדים מעוצבים ועוד.

לחובבי היין מציעה קולקציית המתנות ערכות יין מעוצבות הכוללות פותחנים, פקקי ואקום, דסקית למזיגת יין, משאבת ואקום ולמעשה את כל הציוד המקצועי הנלווה שחובב היין יזדקק לו כדי להנות מהבקבוק המשובח הבא. זאת, בעיצובים מפתיעים של בקבוק יין, ספר, או בתיבת מהגוני הכוללת מקום לבקבוק יין לצד הערכה. לאלו שדווקא מעדיפים וויסקי טוב עם הארוחה, מציעה קולקציית המתנות מארז של בקבוק קריסטל ושתי כוסות או מארז שתי כוסות קריסטל ואבני קירור המאפשרות לצנן את המשקה מבלי למהול את טעמו במי הקרח.

גם חובבי הבישול והקולינריה ימצאו מגוון גאדג'טים וערכות שישדרגו להם את חוויית הבישול והאכילה: החל משייקר טחינה להכנה מהירה ונוחה דרך ערכות ברבקיו מקצועיות ועד ערכות סכינים ייחודיות.

"קולקציית המתנות לתקופת החגים הקרובה משקפת את העניין הגובר של הקהל הישראלי בבישול גורמה, ביינות בוטיק, ובמשקאות חריפים בכלל תוך הקפדה על כללי הטקס המעצימים את חוויית הטעם. בהתאם לכך הרחיבה הרשת לקראת החג את מגוון הערכות, גאדג'טים והמוצרים שמעצימים את חוויית הבישול, השתייה והאוכל" מסביר טל רז מבעלי הרשת.

להשיג בסניפי רשת ג'נטלמן ברחבי הארץעמוד זה נצפה: 241 פעמים