חיפוש באינדקס עסקים

כיצד משתלבת הרפואה המשלימה בטיפול בהשמנת יתר?

פורסם מאת: barosh בתאריך: 24 דצמבר 2008

כיצד משתלבת הרפואה המשלימה בטיפול בהשמנת יתר?

ד"ר אסנת רזיאל מנהלת הרפואית של מלב"י, כירורגית מומחית בהצרת היקפים, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מבית אסיא מדיקל. הרפואה המשלימה נותנת מענה אלטרנטיבי למחלות רבות בהן עוסקת הרפואה הקונבנציונאלית בין היתר בהשמנת יתר. רחל שמן הינה מטפלת בכירה, מומחית ברפואה משלימה, העוסקת במגוון רחב של טיפולים ועזרה לחולים  במחלות רבות ומגוונות. בין היתר היא מתמקדת  בסיוע למטופלים  הסובלים מהשמנת יתר, לפני ואחרי הצרת היקפים, אשר מופנים  אליה ממלב"י – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר  בשיטה הרב תחומית. כיצד משתלבת הרפואה המשלימה בטיפול בהשמנת יתר?
כיצד טיפול הוליסטי, רפלקסולוגיה, דיקור סיני ופרחי באך יכולים להשתלב במודל הרב תחומי בטיפול בהשמנת יתר, לפני ואחרי הצרת היקפים?
כיצד  עוזרים למטופלים המועמדים הצרת היקפים?
רחל שמן המומחית ברפואה משלימה, מסבירה שניתן להציע טיפול טרום ניתוחי ברפואה המשלימה במספר אספקטים. האספקט הראשון הינו רפלקסולוגיה, תחום הכולל טיפול במערכות שבכף הרגל ומשפיע על הגוף ועל הנפש על ידי תורת הרפלקסים. בעת הטיפול מאזנים בעצם את המערכת הסימפתטית והפארסימפטטית, כאשר המוטיב החוזר על מקלעת השמש הוא הדגש. כמו כן מבוצעת עבודה על איזון בלוטת התריס כדי להביא לרגיעה ואיזון של הגוף. האספקט השני הוא השיטה ההוליסטית אשר עובדת על פי שבעת צ’קרות הגוף, המשמשות כמרכזי אנרגיה. מדובר בטיפול רוחני יותר, אשר מרגיע את הגוף והנפש בו זמנית. התוצאה של טיפול כגון זה הינה הרגשה עילאית, מרגיעה, ניטרלית, נטולת לחצים ומתחים. אספקט נוסף הינו הדיקור הסיני-  אקופונקטורה. זוהי שיטת טיפול הפועלת על מרדיאנים, מרכזי אנרגיה נקודתיים. על ידי הדיקור ניתן להפעיל פיזית ורגשית את תחושת החוסר או העודף בגוף. הדיקור מאזן על ידי הפעלה של נקודות מסוימות ומביא לרגיעה משמעותית בצורה מנטאלית ופיזית. כמו כן בעת טיפול באקופונקטורה, מאזנים את הכבד. הכבד בשמנים מאד תפוח ומוגדל ואיזונו נועד להקל על הניתוח. בכל האספקטים מציינת רחל, ניתן ורצוי לשלב טיפול בפרחי באך. מדובר בטיפות הומיאופתיות המותאמות אישית לכל מטופל על ידי רקיחה אישית לפי צרכיו.
לאחר הניתוח ממה יוכלו מטופלים להנות והאם ישנם טיפולים מיוחדים לתקופה המיידית שלאחר הניתוח?
ברפלקסולוגיה ניתן לטפל בטכניקת הרגעה על המערכת העצבית הסימפתטית והפרסימפטטית מקלעת השמש, מערכת העיכול, אדרנל וכליות, היפופיזה, כתפיים, שכמות ומוטיב חוזר מקלעת השמש. טכניקה זו מאזנת את הגוף והנפש לאחר טראומה פיזית. מוסיפים ועובדים על טחול וכבד לאיזון המערכת החיסונית וכן על עמוד שדרה בכדי להקל על השכיבה. כמו כן ניתן לטפל בטכניקה הוליסטית בשיטת הרגעה ושילוב ביונוגמי. הטיפול אינו במגע כלל, אלא באמצעות חיבור הרוח והגוף בשיטה אנרגטית בלבד. הטיפול נוגע לתובנה שבין הראש והקיבה, מאזן את תחושת הפחד שבניתוק האכילה הרגשית וגורם לתחושת שובע מתוך קבלה וחוזק. כמו כן ניתן לטפל גם על ידי דיקור סיני. ניתן לדקר בנקודות שמרגיעות את הראש, ועובדות על המערכת העצבית והכליות, הקשורות מנטאלית לפחד להיפרד מהמשקל העודף והפחד מרעב, החבויים בתת המודע. קיימות עוד דרכי דיקור הפועלות לחזק את המערכת החיסונית ולאזן את הגוף לאחר טראומת הניתוח.
לטווח הארוך לאחר ניתוח, כיצד ניתן להשתמש בשירותי הרפואה המשלימה?
למעשה, לאחר שבועיים מהניתוח מסבירה רחל שמן, מומלץ לקבל טיפול חד שבועי ברפלקסולוגיה שעובד בו זמנית על מספר נקודות בטכניקה של הרגעה ואיזון הורמונאלי משפיעים קוגניטיבית על המח לירידה בצריכת מזון גם מבחינה רגשית. כמו כן נעשה איזון כללי של הגוף, איזון לבלב כבד לייצוב רמת הסוכרים בגוף, איזון טחול כבד ליצירת הדם והמערכת החיסונית לאחר הניתוח ועבודה על המערכת המטבולית לעידוד הובלה וניקוז, להפטרות מנוזלים עודפים ולמניעת בצקות. טיפול בשיטה ההוליסטית מומלץ אחת לשבועיים בערך, כאשר הטיפול מאזן את שבע הצ’קרות בגוף. האחת קוגניטיבית, מרגיעה את הראש באופן כללי ובמיוחד בחשיבה טורדנית והשניה הינה צ’אקרת מקלעת השמש המרגיעה את בית החזה במשמעות הפיזית והמנטאליתשלישית צ’אקרת הגרון העובדת על הבליעה ומשפרת את איכות האכילה והבליעה ומביאה להקלה רבה ורביעית צ’אקרת המין שהיא חשובה מאד כאשר הראש ומקלעת השמש במצב של איזון ורגיעה ומשפיעה על הפעילות המינית. בשיטת הדיקור הסיני ניתן טיפול לאיזון קוגניטיבי ועצבי במצבים של חוסר או עודף. ההתמקדות על מערכת התובלה והניקוז להורדת נוזלים, טיפול מטבולי למניעת בצקות ונקודות המחזקות את היאנג ועובדות על הפעילות המינית. כמו כן מתמקדים במערכת העיכול והקיבה כדי להעניק יכולת להתגבר על צריכת המזון ולחזק מערכת זו. בנוסף לטיפולים המשלימים מומלץ מאד לצעוד מידי יום, הליכה מתונה ורצופה במשך חצי שעה עד שעה.עמוד זה נצפה: 345 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור